Afsluttende 5-mands stævne ØBG Silkeborg

DEN OPLAGTE AFSLUTNING PÅ EFTERÅRSSÆSONEN

For 6. år i træk afvikler ØBG Silkeborg og DGI Midtjylland det afsluttende 5-mands stævne for efterårssæsonen.
Omkring 80 hold deltager hvert år og der venter en sjov stævneoplevelse samt en god afslutning på sæsonen.

5-mands rækker:
U7 drenge årgang 10 og yngre
U8 drenge årgang 09, 1.klasse
U9 denge årgang 08, 2.klasse
U10 drenge årgang 07, 3.klasse

U7 piger årgang 10 og yngre
U8 piger årgang 09, 1. klasse
U9 piger årgang 08, 2.klasse
U10 piger årgang 07, 3.klasse

Niveauinddeling øvet og uøvet:
Holdene tilmeldes de enkelte rækker, som enten øvet eller uøvet.
Øvet er hold der i DGI’s turnering er tilmeldt A- eller B-niveau.
Uøvet hold på BC eller C-niveau.
Der er gratis frugt til alle børn ved stævnet sponsoreret af REMA 1000 v/Jimmy Veng.
På stævnedagen er der mulighed for at købe et varieret udbud af varer i ØBG’s cafeteria ”Vulkanen”.

Medaljer til alle:
Max. 8 medaljer pr. hold.

Kampe/dommer:
De enkelte rækker afvikles inde for max 3 timer.
Der er minimum 4 kampe til alle hold.
Trænere/holdledere fra de deltagende hold dømmer kampene.

Pris og tilmelding:
450,- pr. hold
Frist fredag 18. september eller så længe der er pladser
Tilmelding kan ske her på siden eller via mail til peter.kristensen@dgi.dk

Holdgebyret skal indbetales online via dette link: Betaling

Alternativt afregner vi direkte til klubberne kort før/efter stævnet.

Tidspunkt:
Lørdag 1. oktober
I tidsrummet ca. 9-18

Sted:
ØBG Silkeborg
Buskelund Hallen
Buskelundtoften 8, 8600 Silkeborg

Kontaktoplysninger ØBG Silkeborg:
Mette Rasmussen 22867411

Kontaktoplysninger DGI Fodbold:
peter.kristensen@dgi.dk
Tlf.79404357
nicki.birch.christiansen@dgi.dk
Tlf.79404374

Vi opfordrer forældrene til at møde op og overvære stævnet, hvor der vil være mulighed for at købe mad og drikke.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 dr. Mixed 5 450 11 0
U7 pi. Mixed 5 450 0 0
U8 dr. ØVET Mixed 5 450 3 0
U8 dr. UØVET Mixed 5 450 10 0
U8 pi. ØVET Mixed 5 450 1 0
U8 pi. UØVET Mixed 5 450 1 0
U9 dr. ØVET Mixed 5 450 6 0
U9 dr. UØVET Mixed 5 450 8 0
U9 pi. ØVET Mixed 5 450 6 0
U9 pi. UØVET Mixed 5 450 1 0
U10 dr. ØVET Mixed 5 450 7 0
U10 dr. UØVET Mixed 5 450 5 0
U10 pi. ØVET Mixed 5 450 3 0
U10 pi. UØVET Mixed 5 450 2 0

Signetud teams

U7 dr. 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Silkeborg KFUM Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Hadsten 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten 2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Viborg FF 1 Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg FF 2 Viborg FF Logo Viborg FF
Lund if C Lund IF Logo Lund IF
Herning KFUM 1 B Herning KFUM Logo Herning KFUM
Herning KFUM 2 B Herning KFUM Logo Herning KFUM
HEI C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hei Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U7 pi. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 dr. ØVET 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Balle A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Herning KFUM 1 A Herning KFUM Logo Herning KFUM
SIK 1 A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U8 dr. UØVET 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
GFG Voel GFG Voel
Silkeborg KFUM Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Silkeborg KFUM Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Lemming GIF B Lemming IF Logo Lemming IF
ØBG Balle C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Herning KFUM 2 B Herning KFUM Logo Herning KFUM
Hundslund IF C Hundslund IF
SIK 2 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK 3 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Vejle FC C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club

U8 pi. ØVET 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Gødvad GIF A Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U8 pi. UØVET 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Centrum C IF Centrum

U9 dr. ØVET 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lund IF B Lund IF Logo Lund IF
A B Grenaa IF Logo Grenaa IF
ØBG Buskelund ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Phønix A
sabro if 1 B tst/Sabro Logo tst/Sabro

U9 dr. UØVET 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØBG Buskelund ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Grenå IF C Grenaa IF Logo Grenaa IF
Sabro IF C tst/Sabro Logo tst/Sabro
Lemming GIF B Lemming IF Logo Lemming IF
Skødstrup IF B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup IF Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Sødstrup IF Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U9 pi. ØVET 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs-Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Sejs-Svejbæk IF Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
ØBG, Balle B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Gødvad GIF B Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
De seje tøser B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U9 pi. UØVET 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lemming GIF Lemming IF Logo Lemming IF

U10 dr. ØVET 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lund IF Lund IF Logo Lund IF
Bryrup IF B Bryrup Idrætsforening Logo Bryrup Idrætsforening
VSK A Vejlby IK Logo Vejlby IK
TMG 1 B TMG
TMG 2 B TMG
SIK Viborg B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
AGF 1 A Århus GF Logo Århus GF

U10 dr. UØVET 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bryrup IF B Bryrup Idrætsforening Logo Bryrup Idrætsforening
Hovedgård IF C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Thorning IF C Thorning IF Logo Thorning IF
SIK Viborg C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U10 pi. ØVET 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MIF Pigerne C Mariehøj IF Logo Mariehøj IF

U10 pi. UØVET 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Centrum IF Centrum
ØBG Buskelund C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
October 1 2016

Organisation
ØBG Silkeborg
Place
Buskelundhallen
Address
Buskelundtoften 8
Postalcode
8600
City
Silkeborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview