Boldklubben Frem cup 2016

Boldklubben Frem holder bredde stævne d 29-30 okt for U9 og U10.

Alle hold får 5-6 kampe. Vi starter med at laver blandede puljer, når de så er spillet så spiller alle 1 i sammen pulje, 2 i sammen pulje og så videre. For at få så jævnbyrdige kampe som muligt og så drengene får nogen gode kampe.

Der er medaljer til alle og pokaler til 1. og 2. plads i begge årgange.

Vi spiller 12 min. pr kamp uden pause.

Det koster 500kr pr. hold og skal overføres på 15517065388

Husk at skrive hold id og klubnavn og årgang.

Vil være muligt at købe kage og noget at drikke ved banerne og vores cafe har også åben.

 

Har man spørgsmål så kan man kontakte mig på mobil 22230167 eller Mickeybkfrem@hotmail.com

Mvh Mickey Spens

Boldklubben Frem årgangsansvarlig U5-U10

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Mixed 7 500 Lørdag formiddag/eftermid 28 0
U9 Mixed 7 500 Lørdag formiddag/eftermid 30 0
U10 Mixed 7 500 Søndag formiddag/eftermid 41 1

Signetud teams

U9 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/eftermid

Teamname LVL Logo Club
Bk Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Karlslunde if B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B73 1 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
HIK B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
TFC Boys B Taastrup FC Logo Taastrup FC
AB Tårnby grøn B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HIK 08 B1 (2) B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Rosenhøj BK B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Himmelev-Veddelev Boldklub B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
B73 3 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Karlslunde 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
B73 4 B Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Himmelev-Veddelev Boldklub 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub

U9 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/eftermid

Teamname LVL Logo Club
Bk Frem C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Skjoldungerne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B73 2 C Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
TFC drengene C Taastrup FC Logo Taastrup FC
AB Tårnby sort C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HIF helsingør C Helsingør IF Logo Helsingør IF
Karlslunde 2 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KARLSLUNDE IF 5 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Taastrup C Taastrup FC Logo Taastrup FC
HIF 2 C Helsingør IF Logo Helsingør IF
Nexø Boldklub C Nexø Boldklub Logo Nexø Boldklub
Nexø boldklub 2 C Nexø Boldklub Logo Nexø Boldklub
Store Merløse C St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Nexø Boldklub 3 C Nexø Boldklub Logo Nexø Boldklub
Dragør 1 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub

U10 32 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/eftermid

Teamname LVL Logo Club
Fremad Valby B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Bk Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Bk Frem B Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Taastrup FC 1 B Taastrup FC Logo Taastrup FC
Vanløse Hvid B Vanløse IF Logo Vanløse IF
BB1 B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
GVI 1 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Bk Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla Bryggen B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
BBa B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Løverne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Taastrup FC 2 C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Store Merløse Fodbold B St. Merløse IF Logo St. Merløse IF
Hekla City C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Kulladals FF blå B Kulladals FF
Kulladals FF blå B Kulladals FF
Kulladals FF Röd B Kulladals FF
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Team Pato A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Team Patito B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
B2 Fremadvalby
LB07 - 1 IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
LB07 - 2 B IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
KB B1 Tigrene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB B1 Panterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
ABT Autonorden B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
ABT FIAT B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
29. - October 30 2016

Organisation
Boldklubben FREM
Place
Boldklubben FRem baner
Address
Julius andersensvej 7
Postalcode
2450
City
Kbh SV
Sport
Soccer
Type
Unknown
Boldklubben Frem cup 2016 map

Tournament overview