Herfølge Sommer Cup 2017

HERFØLGE BOLDKLUB indbyder til Sommer Cup den 12.-13. august 2017.
- Et stævne med plads til både de bedste og fleste!

 

Det afvikles som udendørsstævne for drenge U7 til U12.
Der er som sædvanlig flotte pokaler til ALLE spillere. Hvert hold garanteres minimum 3 kampe.
 
U7 (2011) spiller 3 mands, med max 6 spillere. Spiller lørdag, A, B og C rækker
U8 (2010) spiller 5 mands, med max 7 spillere. Spiller lørdag, A, B og C rækker
U9 (2009) spiller 5 mands, med max 7 spillere. Spiller søndag, A, B og C rækker
U10 (2008) spiller 5 mands, med max 7 spillere. Spiller søndag, A, B og C rækker
U11 (2007) spiller 8 mands, med max 11 spillere. Spiller lørdag, A, B og C rækker
U12 (2006) spiller 8 mands, med max 11 spillere. Spiller lørdag, A, B og C rækker
 

Det er tilladt at bruge op til 2 spillere pr. hold der er fra 2. halvår på årgangen over. Sygesikringsbevis skal medbringes og forevises på forlangende.
 

Såfremt der er for få tilmeldinger i enkelte rækker forbeholder vi os retten til at slå rækkerne (niveau) sammen.
 

HUSK, at det er rækkerne EFTER sommerferien der er gældende.
 

Deltagergebyr:
3-mands: 300 kr, 5-mands: 500 kr, 8-mands: 600 kr.
 

Antal hold pr. årgang:
Da vi ikke har ubegrænset bane kapacitet, kan der være følgende hold i hver række:
U7 - ubegrænset
8 hold i U8A, U9A, U10A, U11 og U12.
16 hold i U8B, U8C, U9B, U9C, U10B og U10C.
 

Hvis der bliver venteliste, vil alle holdene blive bedt om at betale indenfor 14 dage, ellers overgår pladsen til holdet på venteliste.
 

Turneringsform:
Der spilles efter SBU's regler.
U7 spiller uden slutspil.
U8-U12 spiller i puljer og derefter slutspil i hver række. Ved få tilmeldinger i en række kan der blive spillet "alle-mod-alle".

 

Tilmeldings- og betalingsfrist:
Sidste tilmelding er onsdag 26/07-2017: Ved afbud efter denne dato refunderes stævnegebyret ikke. Hvis en række ikke bliver oprettet eller slås sammen kan stævnegebyret tilbagebetales.
 

Betaling: Kun overførsel via netbank - og senest 26/7-2017 (se dog regel ved ventelister).
Reg. 5035 kt. 1560409 (Jyske Bank)
Husk at angive ID ved tilmelding således at vi kan registrere indbetalingen korrekt.
Betaling skal være modtaget senest 26/7-2017 for at holdet kan deltage i stævnet.
 

Program:
Programmet udsendes senest 5 dage før afvikling.

Yderlige spørgsmål / oplysninger:
Stævneleder Erik Ebbe på tlf. 20 57 50 47 eller mail staevner@hb.dk

Eller stævneleder Charlotte Bernhoff på tlf. 20 49 64 14

Vel mødt til Herfølge Sommer Cup :-)

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 A (2011) Mixed 6 300 Lørdag 0 0
U7 B/C (2011) Mixed 6 300 Lørdag 24 0
U8 A (2010) Mixed 7 500 Lørdag 9 0
U8 B (2010) Mixed 7 500 Lørdag 8 0
U8 C (2010) Mixed 7 500 Lørdag 12 1
U9 A (2009) Mixed 7 500 Søndag 7 0
U9 B (2009) Mixed 7 500 Søndag 14 0
U9 C (2009) Mixed 7 500 Søndag 11 0
U10 A (2008) Mixed 7 500 Søndag 12 2
U10 B (2008) Mixed 7 500 Søndag 12 1
U10 C (2008) Mixed 7 500 Søndag 11 1
U11 A (2007) Mixed 11 600 Lørdag 7 0
U11 B (2007) Mixed 11 600 Lørdag 9 0
U11 C (2007) Mixed 11 600 Lørdag 9 0
U12 B (2006) Mixed 11 600 Lørdag 8 0
U12 C (2006) Mixed 11 600 Lørdag 8 0
U12A (2006) Mixed 11 600 Lørdag 16 0

Signetud teams

U7 A (2011) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U7 B/C (2011) 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge Gul B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Greve Blå 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
RB1906 - 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB1906 - 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Vallensbæk IF 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk IF 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HG Blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Rød B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG sort B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
VIF hvid B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF blå B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Køge B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Hårlev BK 1 B Hårlev Boldklub Logo Hårlev Boldklub
Hårlev BK 2 B Hårlev Boldklub Logo Hårlev Boldklub
Hårlev BK 3 B Hårlev Boldklub Logo Hårlev Boldklub
Herfølge Blå B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Næstved 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved 2 B Næstved IF Logo Næstved IF

U8 A (2010) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Køge Boldklub A A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Strøby AIK 65 A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Herfølge Blå A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Kloakmanden A Kloakmanden
KB C A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 B (2010) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF
Herfølge Gul B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Karlslunde IF B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Haslev B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Køge Boldklub B B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Vemmelev B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening

U8 C (2010) 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Hg C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Haslev 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 3 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Køge Boldklub C C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Tune IF 1 C Tune IF Logo Tune IF
Tune IF 2 C Tune IF Logo Tune IF
LBK1 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
LBK2 C Lundtofte Boldklub Logo Lundtofte Boldklub
Strøby AIK 65 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U9 A (2009) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge Gul A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Fremad Valby A A Fremad Valby Logo Fremad Valby
SBI A SBI
HG 1 A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Suså IF A Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening

U9 B (2009) 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
GreveHvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Haslev B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
TOF Team Rustik 1 B Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Real Madrid B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Barcalona B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Holmegaard GB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Faxe BK B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Fremad Valby B B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Greve Blå B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Køge Nord FC 1 B Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
HG 2 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U9 C (2009) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge Blå C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
GreveHvid C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Haslev C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
TOF Team Rustik 2 C Toksværd Olstrup Fodbold Logo Toksværd Olstrup Fodbold
Juventus C Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Bjæverskov U9 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Fremad Valby C C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Køge Nord FC 2 C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
SBI C Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
HG 4 C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U10 A (2008) 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Køge Bk A Køge Bk
Herfølge Blå A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Karlslunde IF 1 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Fremad Valby 1 A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Boldklubben Hekla A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Svogerslev A Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF

U10 B (2008) 10 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
hekla kyoto B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Herfølge Gul B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Sengeløse Rødderne B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Karlslunde IF 3 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
NFC B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
HFC B B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Fremad Valby 2 B Fremad Valby Logo Fremad Valby
Grønt hold B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Blåt hold B Vanløse IF Logo Vanløse IF

U10 C (2008) 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FC Lejre C FC Lejre Logo FC Lejre
Brøndby 1 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Herfølge Grøn C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
HFC C C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Svogerslev C Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Rødt hold C Vanløse IF Logo Vanløse IF

U11 A (2007) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Køge Boldklub 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Herfølge Boldklub A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Ringsted IF 1 A Ringsted IF Logo Ringsted IF
MMLIVING A Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Næstved IF A Næstved IF Logo Næstved IF

U11 B (2007) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Haslev FC 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Køge Boldklub 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Karlslunde Rødt hold B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Køge Nord FC B Køge Nord FC Logo Køge Nord FC
Ringsted IF 2 B Ringsted IF Logo Ringsted IF
FC Præstø B Præstø IF Logo Præstø IF
Cafax B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Strøby AIK 65 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65

U11 C (2007) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Haslev FC 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Køge Boldklub 3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Herfølge Boldklub C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
KB Messi C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Ronaldo C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
VSB Virum-Sorgenfri C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Ringsted IF 3 C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Øens C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U12 B (2006) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge Boldklub B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
De Gode B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FFB 2 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Holmegaard Rød B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
VSB Grøn B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB Hvid B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

U12 C (2006) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Faxekondi Drengene C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Holbæk C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Herfølge Boldklub C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
AIK 65 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Kværkeby IF C Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Holmegaard GB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Avarta C Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
Karlslunde IF C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U12A (2006) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Herfølge Boldklub A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Solrød FC A Solrød FC Logo Solrød FC
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
FFB A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Holbæk 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 2 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
BK Avarta1 A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
BK Skjold A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
12. - August 13 2017

Organisation
Herfølge Boldklub
Place
Herfølge Boldklub
Address
Vordingborgvej 124
Postalcode
4681
City
Herfølge
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview