B.93 Mini Cirkus Cup 2016

Den 23. oktober, afholder B.93 Mini Cirkus Cup for de mindste årgange fra u5-u10. Min. 5 kampe Medaljer til alle U5-U8. Holdpokaler til U9 og U10 til top 3. Scoringspræmier i alle rækker! 3 mands spiller 10 min. pr. kamp 5 mands spiller 15 min. pr. kamp 3 mands max. 5 spillere 5 mands max. 8 spillere Vi ses i slutningen af efterårsferien. Tilmelding via staevner.dk senest 10. oktober 2016. Tilmelding er først gældende, når indbetaling er modtaget på reg. og konto nr. 8113-7845741 (angiv id-fra stævner.dk), og bekræftelse er modtaget fra B.93 Stævnet afvikles på B93's baner på Østerbro, Ved Sporsløjfen 10, 2100 København Ø, tæt på S-tog. afbud efter tilmeldingsfrist refunderes ikke. Med Sportslig hilsen B93
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 5 250 Søndag 14 0
U7 Mixed 5 250 Søndag 25 3
U8 Mixed 8 350 Søndag 27 6
U9 A Mixed 8 350 Søndag 6 0
U9 B Mixed 8 350 Søndag 16 2
U5 Mixed 5 250 Søndag 5 0
U 10 A Mixed 8 350 Søndag 4 0
U 10 B Mixed 8 350 Søndag 14 0

Signetud teams

U6 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B93 U6 (1) Emil Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 U6 (2) Emil Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Næstved Næstved IF Logo Næstved IF
RB1906-1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Kastrup 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
RB1906-2 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U7 20 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
AIF Condi B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF Vestegnens Pizzeria C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Lørdagsholdet 1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Lørdagsholdet 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF
Gfk 1 B Gilleleje Fodboldklub Logo Gilleleje Fodboldklub
Gfk 2 B Gilleleje Fodboldklub Logo Gilleleje Fodboldklub
HUI 1 Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI 2 Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BS72 - 1 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
BS72 - 2 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
kastrup boldklub 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
kastrup boldklub 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U8 20 confirmend signups, 6 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
KB Real MADRID A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB BARCELONA B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
RBK A Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
RBK B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
AB1 A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
KB-Neymar Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 - Messi Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 - Ronaldo Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Farum Tiger Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Gfk 1 B Gilleleje Fodboldklub Logo Gilleleje Fodboldklub
Gfk 2 B Gilleleje Fodboldklub Logo Gilleleje Fodboldklub
Kastrup Boldklub Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup Boldklub 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
AB2 B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
B93 - Suarez Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Vestia 1 B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
B93 Galacticos B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HI A FC Herlev Logo FC Herlev
Vallensbæk 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

U9 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U9 B 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B93 B Emil Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Turbo drengene B Vindinge IF Logo Vindinge IF
Skjoldungerne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
HIK B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK B1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
VSB B B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
AB Tårnby grøn B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Fix 2008 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
KARLSLUNDE if B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde 2 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
HUI Barca B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HIF Helsingør B Helsingør IF Logo Helsingør IF

U5 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B 1973 2 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B 1973 1 Boldklubben 1973 Herlev Logo Boldklubben 1973 Herlev
B.93 2012 PMC Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 2012 PMC 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U 10 A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U 10 B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
FHF07 B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt
Snorlax Pro Vindinge IF Logo Vindinge IF
Tigerne C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Gfk 1 B Gilleleje Fodboldklub Logo Gilleleje Fodboldklub
Gfk 2 B Gilleleje Fodboldklub Logo Gilleleje Fodboldklub
Tigerne 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
GVI 1 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI 2 Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
KB B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
SS3300 B streetsoccer3300.dk
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
October 23 2016

Organisation
Boldklubben af 1893
Place
B.93 baner
Address
Ved Sporsløjfen 10
Postalcode
2100
City
København
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview