BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup

Det glæder os at kunne starte stævneåret 2017 med BK Skjold/Nørrebro United Nytårscup 2017.

Boldklubben Skjold og Nørrebro United afholder i samarbejde stævne i Nørrebrohallen den 7.-8 januar.

Tilmeldingsfrist

Tilmelding på staevner.dk senest søndag d. 1. januar 2017.
Husk at skrive navn, mobilnummer og e-mail adresse på holdleder/træner når I tilmelder jer.

Tilmeldingen foregår efter "først-til-mølle" princippet, og er først endegyldig når stævnegebyret er blevet betalt.

Årgange og rækker
U6-U13

U6 og U7 spiller 3 mod 3 på halv bane (6 spillere pr. hold)
U8-U12 spiller 5 mod 5 på fuld bane (8 spillere pr. hold)
U13 spiller 4 mod 4 på fuld bane (7 spillere pr. hold)

Vejledende program
Lørdag: U7 (morgen), U9 (formiddag), U11 (middag), U13 (eftermiddag)
Søndag: U6 (morgen), U8 (formiddag), U10 (middag), U12 (eftermiddag)

Det endelige kampprogram udsendes senest 3 dage før stævnet, til den angivede holdleder pr. mail.
 

Niveau
Vi lægger vægt på at holdene spiller så mange lige kampe som muligt. Derfor er der mulighed for at tilmelde hold i tre forskellige niveauer, A, B og C, i de ældre årgange.
Afhængig af antallet af tilmeldinger kan det blive nødvendigt at slå rækker sammen.

Præmier og medaljer
Der vil være medaljer til alle spillerne. Stævnet er et breddestævne og overskuet går til BK Skjolds og Nørrebro Uniteds ungdomsarbejde.

Deltagergebyr
U6-U7: 150,- pr. hold
U8-U12: 350,- pr. hold
U13-U14: 400,- pr. hold


Indbetaling sker på vores bankkonto 2104-0746908830 senest d. 2. januar 2016.
Ved manglende indbetaling tilbydes jeres plads til et hold på ventelisten.

VIGTIGT! Ved indbetaling skal I mærke jeres indbetaling med "NYTÅRSCUP" samt tilmeldingsID.


Evt. spørgsmål sendes til bkskjold@bkskjold.dk

De bedste hilsner
BK Skjold / Nørrebro United

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U/5 Mix Mixed 3 150 lørdag morgen 1 0
U/6 Mixed 3 150 søndag morgen 21 0
U/7 Mixed 3 150 lørdag morgen 46 1
U/8 Mixed 5 350 søndag formiddag 9 0
U/8 Mixed 5 350 søndag formiddag 13 0
U/9 Mixed 5 350 lørdag formiddag 5 0
U/9 Mixed 5 350 lørdag formiddag 11 0
U/10 Mixed 5 350 søndag middag 12 1
U/10 Mixed 5 350 søndag middag 19 0
U/11 Mixed 5 350 lørdag middag 10 0
U/11 Mixed 5 350 lørdag middag 7 0
U/12 Mixed 5 350 søndag eftermiddag 1 1
U/12 Mixed 5 350 søndag eftermiddag 13 0
U/13 Mixed 4 400 lørdag eftermiddag 3 0
U/13 Mixed 4 400 lørdag eftermiddag 7 0
U/14 Mixed 4 400 søndag aften 0 0
U/14 Mixed 4 400 søndag aften 0 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

U/5 Mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club

U/6 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
Kastrup B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
FB 11 Gul Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Nørrebro United - Argentina B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Cameroun C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Man City B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
FC Ninjago B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
AC Starwars B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Kongeklubben København B Kongeklubben København C.F.
B1903 - 1 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 - 2 BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Nørrebro United - Argentina Grøn C Nørrebro United Logo Nørrebro United
HIK Mourinho B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Wenger B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Klopp B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Østerbro IF 1 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Nørrebro United - Brasilien C Nørrebro United Logo Nørrebro United

U/7 40 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Nif Næstved IF Logo Næstved IF
AB Tårnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Skjoldrødderne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Kastrup u7 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Skjoldkrokodillerne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BS72 - 1 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
BS72 - 2 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
AGF Blå B Aakanden GF Logo Aakanden GF
AGF Hvid B Aakanden GF Logo Aakanden GF
AGF Rød B Aakanden GF Logo Aakanden GF
Løverne 1 B FA 2000 Logo FA 2000
Løverne 2 B FA 2000 Logo FA 2000
Løverne 3 B FA 2000 Logo FA 2000
Tigerne 1 B FA 2000 Logo FA 2000
Tigerne 2 B FA 2000 Logo FA 2000
Bk Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Bk Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B1903 Løver A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Puma B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Jaguar B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Nørrebro United Cameroun Hvid B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Cameroun Grøn B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Dortmund Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Barca B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B1903 Gepard A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Nørrebro United - Argentina C Nørrebro United Logo Nørrebro United
KB U7B-1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB U7B-2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK Hvid C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Rosenhøj 1 B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
Rosenhøj 2 Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
ABT Superstjerner C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AFK 1 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
AFK 2 A Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub
Østerbro IF 1 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 3 Østerbro IF Logo Østerbro IF
KB U7A C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
kastrup boldklub 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Danmark C Nørrebro United Logo Nørrebro United

U/8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
AIF Condi C Albertslund IF Logo Albertslund IF
Nørrebro United - Chile C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Skjold 2.09 De seje C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
kastrup boldklub C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
BSF C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U/8 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
ØIF-1 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
ØIF-2 B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Fremad Valby 1 Fremad Valby Logo Fremad Valby
Fremad Valby 2 Fremad Valby Logo Fremad Valby
Husum B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
Vestia B Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
Nørrebro United - Danmark B Nørrebro United Logo Nørrebro United
HI 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
Skjold Sami B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold 2.09 De cool C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U/9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Skjoldungerne C1 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
AB Tårnby sort C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HIK 08-3 C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Nørrebro United - Cameroun C Nørrebro United Logo Nørrebro United

U/9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Skjoldungerne B1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
AB Tårnby grøn B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B.93 2008 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Nørrebro United - Argentina C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Bjørnene B Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan
Bjørnene B BK Stafan
KB 1 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U/10 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Sif rødderne C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Sif drengene C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Skjold Rød C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Fix 2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Nørrebro United - Morten Olsen C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Susanne August C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United . Pernille Harder C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Henrik Andersen C Nørrebro United Logo Nørrebro United

U/10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Pierres drenge B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skovshoved Hvid B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Skjold Hvid 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Bk Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Svogerslev Boldklub B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Kent Nielsen B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Skjold Brun B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold gul B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Husum boldklub B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub

U/11 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Skjold gul C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold grøn C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold orange C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold hvid C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KB lions C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Bk Frem C Boldklubben FREM Logo Boldklubben FREM
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
De Seje C FA 2000 Logo FA 2000
De Rå C FA 2000 Logo FA 2000

U/11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Skjold blå B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold sort B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Brede B Brede IF Logo Brede IF
Nørrebro United - Preben Elkjær B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
GVI B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening

U/12 0 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U/12 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skjold Rød A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Frederiksberg pigerme Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Brønshøj B Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Hvepsene C Brønshøj Boldklub Logo Brønshøj Boldklub
Ffkp B
Ffkp B
Vestegnen B
Holbæk sportsakademi B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U/13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skjold 2004 1 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold 2004 2 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U/13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skjold 2004 3 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold 2004 4 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Nørrebro United - Brian Laudrup B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Østerbro IF 1 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF 2 C Østerbro IF Logo Østerbro IF

U/14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag aften

Teamname LVL Logo Club

U/14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag aften

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
7. - January 8 2017

Organisation
Boldklubben Skjold
Place
Nørrebrohallen
Address
Nørrebrogade 208
Postalcode
2200
City
København N
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview