HIK Jule Cup

HIK JULE CUP
TORSDAG d. 29. & FREDAG d. 30. DECEMBER


Hellerup Idræts Klub byder igen til indendørsstævne mellem jul og nytår i Maglegårdshallen.
Som tidligere år er fokus på spilletid og udvikling, hvorfor der ikke føres en officiel stilling og ikke udråbes en samlet vinder. Alle hold får således 4-5 kampe og der er medaljer til alle deltagere.

Torsdag spiller vi store mål (7/8-mands) for U9 (2008) & U10 (2007), mens vi fredag spiller 3v3 på tværs for U6 & U7 samt 5v5 på håndboldmål for U8 (2009).

Der er plads til 12 hold pr. række i U6+U7 og 6 hold pr. række i U8+U9+U10.

TORSDAG (fuld bane + store mål)
08.30-10.30: Drenge U9 (2008) B
10.30-12.30: Drenge U9 (2008) A
12.30-14.30: Drenge U10 (2007) A
14.30-16.30: Drenge U10 (2007) B
16.30-18.30: Drenge U10 (2007) C

FREDAG (3v3 på tværs + 5v5 på fuldbane med håndboldmål)
09.00-10.30: Drenge U6 (2011)
10.30-12.00: Drenge U7 (2010) B/C
12.00-13.30: Drenge U7 (2010) A
13.45-15.45: Drenge U8 (2009) B
15.45-17.45: Drenge U8 (2009) A

TILMELDING & PRIS
Halv bane, U6-U7: 300 kroner pr. hold
Fuld bane, U8-U10: 450 kroner pr. hold

Tilmeldingen er først gældende, når deltagergebyret er indbetalt på HIKs mobilepay med navnhold ID og mærket "HIK Jule Cup".

Mobilepay, Hellerup Idræts Klub - FODBOLD: 51161428

Såfremt det er et problem at indbetale via mobilepay, kan alternative betalingsmetoder aftales ved kontakt til nedenstående.

KONTAKT
Claus Jørgensen
Mail: claus.dj@hotmail.com

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (2011) Mixed 3 300 Fredag kl. 09.00-10.30 17 0
U7 (2010) B/C Mixed 3 300 Fredag kl. 10.30-12.00 29 0
U7 (2010) A Mixed 3 300 Fredag kl. 12.00-13.30 6 0
U8 (2009) B Mixed 5 450 Fredag kl. 13.45-15.45 13 4
U8 (2009) A Mixed 5 450 Fredag kl. 15.45-17.45 9 2
U9 (2008) B - 7M mål Mixed 5 450 Torsdag kl. 08.30-10.30 7 0
U9 (2008) A - 7M mål Mixed 5 450 Torsdag kl. 10.30-12.30 9 1
U10 (2007) A Mixed 5 450 Torsdag kl. 12.30-14.30 9 0
U10 (2007) B 7M mål Mixed 5 450 Torsdag kl. 14.30-16.30 12 0
U10 (2007) C 7M mål Mixed 5 450 Torsdag kl. 16.30-18.30 6 0

Signetud teams

U6 (2011) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 09.00-10.30

Teamname LVL Logo Club
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Rød Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Dragør BK Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Kastrup 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Kastrup 2 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
B.93 Fodboldnisserne B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HIK Grøn Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Gul Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Løverne 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Løverne 2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Løverne 3 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Løverne 4 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U7 (2010) B/C 26 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 10.30-12.00

Teamname LVL Logo Club
HIK Rød Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
JB C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
LSF 2 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 B Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
SIF Hvid U7 C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Blå Nisser C Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Blå Aakanden GF Logo Aakanden GF
Hvid Aakanden GF Logo Aakanden GF
SIF RØD B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF
kastrup Boldklub 1 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
kastrup Boldklub 2 Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Farum Boldklub 2 B Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B1903 Løver B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Gepard B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Værløse BK 1 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
Værløse BK 2 B Værløse Boldklub Logo Værløse Boldklub
CIK U7 C C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
b93 - 1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
b93 - 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
b93 - 3 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HUI-1 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI-2 B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
KB U7B-2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U7 (2010) A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 12.00-13.30

Teamname LVL Logo Club
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
LSF 1 A Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Farum Boldklub A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
B1903 Puma A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Jaguar A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
KB U7B A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U8 (2009) B 6 confirmend signups, 4 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 13.45-15.45

Teamname LVL Logo Club
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FC Holte B FC Holte Logo FC Holte
Barca Boys B Gladsaxe Hero
KB Blå B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1903 3 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
JB Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub

U8 (2009) A 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 15.45-17.45

Teamname LVL Logo Club
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB-Neymar A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Hvid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
b1903 1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 2 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Team Connection A Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta

U9 (2008) B - 7M mål 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag kl. 08.30-10.30

Teamname LVL Logo Club
HIK Hvid 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 08-2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Sundby barcelona B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
RBK B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
BK Friheden Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden

U9 (2008) A - 7M mål 6 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Torsdag kl. 10.30-12.30

Teamname LVL Logo Club
HIK 08-1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
BK Friheden A Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Hekla bryggen Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
HI - HVID A Herlev IF Logo Herlev IF

U10 (2007) A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag kl. 12.30-14.30

Teamname LVL Logo Club
HIK 07-1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Lyngby A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
vi39 hold sort A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vi39 hold gul l A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Hyggeholdet A Gørløse SI Logo Gørløse SI

U10 (2007) B 7M mål 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag kl. 14.30-16.30

Teamname LVL Logo Club
HIK 07-2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B1903 U10-2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Hornbæk B Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
KB Stjernern B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Rødderne B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub

U10 (2007) C 7M mål 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag kl. 16.30-18.30

Teamname LVL Logo Club
HIK 07-3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Lyngby C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
B82-1 C B82 Virum Logo B82 Virum
Tigerne 1 Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
29. - December 30 2016

Organisation
Hellerup Idræts Klub
Place
Maglegårdshallen (HIK)
Address
Bregnegårdsvej 25
Postalcode
2900
City
Hellerup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
HIK Jule Cup map

Tournament overview