BK Skjold Fastelavnsstævne

 
BK Skjold inviterer til udendørs Fastelavnsstævne!


D. 25.-26. februar afholder vi udendørsstævne foran vores klubhus på Østerbro. Udover fodbolden på vores filtbane, vil vi slå katten af tønden og hygge os på tværs af årgangene. Spillere og forældre kan i kamppauser holde sig varme i vores klublokaler, og hvis nødvendigt gardere sig med forsyninger fra vores café.

Tid og sted
Den 25.-26. februar 2016
P.H. Lings Allé 10
2100 København Ø

Tilmeldingsfrist
Tilmelding på staevner.dk senest fredag d. 17. februar 2017.
Husk at skrive navn, mobilnummer og e-mail adresse på holdleder/træner når I tilmelder jer.

Tilmeldingen foregår efter "først-til-mølle" princippet, og er først endegyldig når stævnegebyret er blevet betalt.

Årgange og rækker
U6 og U7 spiller 3 mod 3 på halv bane (6 spillere pr. hold)                                                                                        U8 og U9 spiller 5 mod 5 på fuld bane (8 spillere pr. hold)                                                                                        U10 og U11 spiller 4 mod 4 på fuld bane (7 spillere pr. hold)

Vejledende program

Lørdag: U5 (Morgen), U7 (formiddag), U9 (Middag), U11 (eftermiddag)
Søndag: U6 (Morgen), U8 (Middag), U10 (eftermiddag)

Det endelige kampprogram udsendes senest 3 dage før stævnet til den angivede holdleder pr. mail.


Niveau
Rækkerne er ikke niveauinddelt, men ved tilmeldning kan man oplyse holdets niveau (A, B eller C). Hvis muligt tages der højde for dette, når puljerne laves.

Præmier og medaljer
Der vil være medaljer til alle spillerne. Stævnet er et breddestævne og overskuddet går til BK Skjolds ungdomsarbejde.

Deltagergebyr
U6-U7: 200,- pr. hold
U8-U11: 250,- pr. hold

Indbetaling sker på vores bankkonto 2104-0746908830 senest søndag d. 31. januar 2016.
Ved manglende indbetaling tilbydes jeres plads til et hold på ventelisten.

VIGTIGT! Ved indbetaling skal I mærke jeres indbetaling med ordet "Fastelavn" samt tilmeldingsID.


 Evt. spørgsmål sendes til bkskjold@bkskjold.dk

De bedste hilsner
BK Skjold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 3 200 søndag morgen 4 0
U7 Mixed 3 200 lørdag formiddag 17 0
U8 Mixed 3 200 søndag formiddag 6 0
U9 Mixed 5 300 lørdag middag 7 0
U10 Mixed 5 300 søndag middag 4 0
U11 Mixed 4 300 lørdag eftermiddag 1 0
U5 Mixed 3 200 lørdag morgen 1 0

Signetud teams

U6 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag morgen

Teamname LVL Logo Club
FC Ninjago B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Nørrebro United - Cameroun Supermen C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Cameroun Batman C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Argentina C Nørrebro United Logo Nørrebro United

U7 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
BS72 - 1 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
BS72 - 2 B Boldklubben Syd 1972 Logo Boldklubben Syd 1972
B93 1 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 A B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Avartas bedste U7 Boldklubben Avarta Logo Boldklubben Avarta
ABT ALLSTARS B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
B.93 Små Støvler I Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 Små Støvler II Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
ABT TURBO B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Dortmund Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Man City Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjoldrødderne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KB U7A C
B93 2 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 Små Støvler III C Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Nørrebro United - Argentina B Nørrebro United Logo Nørrebro United

U8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United Danmark B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Skjold 1.09 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold 1.09 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U9 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
Skjoldungerne 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjoldungerne 2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjoldungerne 3 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
RBK 1 B Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
RBK 2 C Rudersdal Boldklub Logo Rudersdal Boldklub
Tårnby FF C Tårnby FF Logo Tårnby FF

U10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Pierres drenge B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B1903 Tigre C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Løverne B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Nørrebro United - Morten Olsen C Nørrebro United Logo Nørrebro United

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U5 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag morgen

Teamname LVL Logo Club
B.93 2012 PMC Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
25. - February 26 2017

Organisation
Boldklubben Skjold
Place
BK Skjold
Address
P. H. Lings Alle 10
Postalcode
2100
City
København Ø
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview