Vibecup del 1

 Vibecup 2016/17 Del 1 af 3

Støtteforeningen D.F.U.S(Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening) indbyder for 9. gang til indendørsstævne i Holberghallen i Dianalund.

Stævnets 1 del vil bliver afviklet i weekenden 18-19-20 November 2016 med følende årgange

U6 Drenge/Piger niveau C (årgang 2011) Spilledag: Søndag den 20. November 2016
U7 Drenge/Piger Niveau B (årgang 2010) Spilledag: Søndag den 20. November 2016
U7 Drenge/Piger Niveau C (årgang 2010) Spilledag: Søndag den 20. November 2016

BEMÆRK AT U6 OG U7 SPILLER PÅ HALVBANE 3 MOD 3

U8 Drenge Niveau C (årgang 2009) Spilledag: Lørdag den 19. November 2016                                                     U8 Drenge Niveau B (årgang 2009) Spilledag: Lørdag den 19. November 2016

U13/14 Drenge Niveau B (årgang2003/04) Spilledag: Lørdag den 19. November 2016
U13/14 Drenge Niveau C (årgang2003/04) Spilledag: Lørdag den 19. November 2016 

U15/16 Drenge Niveau B (årgang 2002/01) Spilledag: Fredag den 18. Nov 2016

NY RÆKKE OPRETTET PGA. MANGE TILMELDINGER:

U15/16 Drenge Niveau B/C (årg 2002/01) Spilledag: Søndag den 20. November 2016(Start ca kl 13)

Kan du ikke finde din årgang...så kig under Vibecup 2  eller Vibecup 3

Præmier:

  U6-U7-U8-U9: pokal/statuette til alle spillere uanset placering                                                                          
  Dame senior: Hemmelig men god præmie til holdet                                                                                            Øvrige Rækker: Pokaler til alle spillere der bliver nr 1-2 eller 3 samt pokal til dagens spiller i hver årgang

Holdgebyr:

U6-U7 : 375 kr                                                                                                                                                                           Dame Senior 500 kr                                                                                                                                                                 Øvrige rækker: 425 kr

Max Antal spillere:

U6 - U7 og Dame Senior: Max 6 Spillere          

Øvrige rækker: max 7 spillere

Diverse info:

Tilmelding Til Vibecup 1 er senest den 8.November 2016

Vi spiller 1 X 8 minutter

Vi garanterer minimum 4 kampe

Holdgebyret indbetales på følgende konto:(Husk at skrive ID nr eller klub og årgang)
Regnr: 2300 Konto nr: 7563471144 (Husk i er ikke endeligt tilmeldt før holdgebyret er betalt)

Tilmelding Via www.steavner.dk eller på mail: tajtj@mail123.dk

Vel mødt D.F.U.S v/ Stævneansvarlig Thomas Werk 25268903

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Dr/piger(årg2011) Mixed 6 375 Spilledag søndag 20. Nov 14 0
U7 Dr/piger(årg2010) Mixed 6 375 Spilledag søndag 20. nov 10 0
U7 Dr/piger(årg2010) Mixed 6 375 Spilledag søndag 20. nov 1 0
U12 Piger(årg2005) Mixed 7 425 Spilledag søndag 20. nov 2 0
U8 DrengeB(årg2009) Mixed 7 425 Spilledag Lørdag 19. Nov 8 0
U8 DrengeC(årg2009) Mixed 7 425 Spilledag Lørdag 19. Nov 5 0
U13/14 Dr B (03/04) Mixed 7 425 Spilledag Lørdag 19. Nov 9 0
U13/14 Dr C (03/04) Mixed 7 425 Spilledag Lørdag 19. Nov 9 0
U15/16 Dr(årg02/01) Mixed 7 425 Spilledag Fredag 18. Nov 15 0
U15/16 Dr (søndag) Mixed 7 425 Spilledag søndag 20. Nov 11 0

Signetud teams

U6 Dr/piger(årg2011) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag søndag 20. Nov

Teamname LVL Logo Club
NiF Grøn Næstved IF Logo Næstved IF
Dianalund IF 1 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund IF 2 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
virum-sorgenfri BK 1 C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Virum-sorgenfri BK 2 C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
FC Storebælt 1 C FC Storebælt Logo FC Storebælt
FC Storebælt 2 C FC Storebælt Logo FC Storebælt
Holbæk 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Fløng/Hedehusene B Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt

U7 Dr/piger(årg2010) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag søndag 20. nov

Teamname LVL Logo Club
Dianalund IF 1 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund IF 2 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Nif B Næstved IF Logo Næstved IF
Vemmelev 1 C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Vemmelev 2 C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Lynge Broby IF B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Boeslunde BK B Boeslunde Boldklub Logo Boeslunde Boldklub
Skælskør B&I B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Tuse IF B Tuse IF Logo Tuse IF
fløng/Hedehusene C Fløng-Hedehusene Idræt Logo Fløng-Hedehusene Idræt

U7 Dr/piger(årg2010) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag søndag 20. nov

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger(årg2005) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag søndag 20. nov

Teamname LVL Logo Club

U8 DrengeB(årg2009) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Lørdag 19. Nov

Teamname LVL Logo Club
Valby Boldklub B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Dianalund 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Greve Blå 1 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Blå 2 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Ruds Vedby IF B Ruds Vedby IF Logo Ruds Vedby IF
Benløse IF 2 B Benløse IF Logo Benløse IF

U8 DrengeC(årg2009) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Lørdag 19. Nov

Teamname LVL Logo Club
Dianalund 2 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Herfølge BK C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Vipperød BK C Vipperød BK Logo Vipperød BK
Lynge Broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Benløse IF C Benløse IF Logo Benløse IF

U13/14 Dr B (03/04) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Lørdag 19. Nov

Teamname LVL Logo Club
Høng B Høng GF Logo Høng GF
Næver4ever B Næstved IF Logo Næstved IF
DLT B kværkeby
Dianalund B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Team Næver B
Store Lyngby 1 B St. Lyngby IF - 24. kreds Logo St. Lyngby IF - 24. kreds
Stenlille IF B Stenlille IF Logo Stenlille IF
Stillinge IF B Stillinge IF Logo Stillinge IF

U13/14 Dr C (03/04) 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Lørdag 19. Nov

Teamname LVL Logo Club
Herfølge C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Høng C Høng GF Logo Høng GF
årby C Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Store Lyngby 2 C St. Lyngby IF - 24. kreds Logo St. Lyngby IF - 24. kreds
Raklev B Raklev GI Logo Raklev GI
Dianalund IF 2 Dianalund IF Logo Dianalund IF
Ruds vedby IF C Ruds Vedby IF Logo Ruds Vedby IF
LBI C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U15/16 Dr(årg02/01) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Fredag 18. Nov

Teamname LVL Logo Club
Gurli gris & Venner 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Gurli gris & Venner 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Dianalund if 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Osted Antik B FC Lejre Logo FC Lejre
Team Mælkesnit C Vipperød BK Logo Vipperød BK
Holbæk 1 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Holbæk 2 B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Bussen B O.P. GaMeRBoYs
Høng GF B Høng GF Logo Høng GF
Dianalund IF 2 B Dianalund IF Logo Dianalund IF

U15/16 Dr (søndag) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag søndag 20. Nov

Teamname LVL Logo Club
Team easy on B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Dianalund IF 2 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Stenlille 1 B Stenlille IF Logo Stenlille IF
Stenlille 2 B Stenlille IF Logo Stenlille IF
Vemmelev B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Grønlænderne B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Sørby magle IF 1 B Sørby Fodbold Logo Sørby Fodbold
Sørby magle IF 2 B Sørby Fodbold Logo Sørby Fodbold
Jørgens deciple B O.P. GaMeRBoYs
Tonsser B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
18. - November 20 2016

Organisation
Dianalund IF
Place
Holberg hallen Dianalund
Address
Søemosevej 44
Postalcode
4293
City
Dianalund
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview