Vibecup del 3

 Vibecup 2016/17 Del 3 af 3

Støtteforeningen D.F.U.S(Dianalund Fodbold Ungdoms Støtteforening) indbyder for 9. gang til indendørsstævne i Holberghallen i Dianalund.

Stævnets 3 del vil bliver afviklet i weekenden 11 og 12 Februar 2017 med følende årgange

U9 Drenge Niveau C (årgang 2008) Spilledag: Søndag den 12. Februar 2017
U9 Drenge Niveau B (årgang 2008) Spilledag: Søndag den 12. Februar 2017
U10 Piger Niveau C (årgang 2007) Spilledag: Lørdag den 11. Februar 2017

U15/16 Drenge Niveau A/B (årg 2002/01) Spilledag Lørdag den 11. februar 2017

Kan du ikke finde din årgang...Kik under under Frank jensen Cup.

Præmier:

U9 Drenge og U10 Piger: pokal/statuette til alle spillere uanset placering
U15/16 Drenge: 1 plads 2000 kr  2 pl 1000 kr  3 pl 500 kr (baseret på minimum 10 deltagere)

Øvrige Rækker: Pokaler til alle spillere der bliver nr 1-2 eller 3 samt pokal til dagens spiller i hver årgang

Holdgebyr:

U15/16 Drenge    525 kr          Øvrige rækker: 425 kr

Max Antal spillere:

Øvrige rækker: max 7 spillere

Diverse info:

Tilmelding Til Vibecup 3 er senest den 10 februar 2016

Vi spiller 1 X 8 minutter

Vi garanterer minimum 4 kampe

Holdgebyret indbetales på følgende konto:(Husk at skrive ID nr eller klub og årgang)
Regnr: 2300 Konto nr: 7563471144 (Husk i er ikke endeligt tilmeldt før holdgebyret er betalt)

Tilmelding Via www.steavner.dk eller på mail: tajtj@mail123.dk

Vel mødt D.F.U.S v/ Stævneansvarlig Thomas Werk 25268903

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Dr. C (årg2008) Mixed 7 425 Spilledag søndag 12 feb 15 0
U9 Dr. B (årg2008) Mixed 7 425 Spilledag søndag 12 feb 12 0
U10 Piger(årg 2007) Mixed 7 425 Spilledag Lørdag 11 Feb 6 0
U15/16 Piger(02/01) Mixed 7 425 Spilledag Fredag 10 Feb 1 0
U15/16 Dr.(årg02/01) Mixed 7 525 Spilledag Lørdag 11 Feb 12 0
Herre senior +16 Mixed 6 600 Spilledag Lørdag 11 Feb 0 0

Signetud teams

U9 Dr. C (årg2008) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag søndag 12 feb

Teamname LVL Logo Club
Rørvig IF C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Stenlille IF C Stenlille IF Logo Stenlille IF
HG Q AUTO C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG NÆSTVED EL-SERVICE C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Bjæverskov 2 C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Dianalund IF 2 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
TFC C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Tølløse C Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Høng GF C Høng GF Logo Høng GF
Team Candyfloss C kt290809@gmail.com
Ringsted Hvid C Ringsted IF Logo Ringsted IF
Lynge Broby C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
JBK2 C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
JBK1 C Jernløse Boldklub Logo Jernløse Boldklub
Team AS C Team AS

U9 Dr. B (årg2008) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag søndag 12 feb

Teamname LVL Logo Club
HG KONTRAST B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Bjæverskov 1 B IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
TFC Boys Taastrup FC Logo Taastrup FC
TFC drengene B Taastrup FC Logo Taastrup FC
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
HG MONTAGE & SIKRING Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Dianalund IF 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Ringsted Blå B Ringsted IF Logo Ringsted IF
KB hvid U8 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Team AS B Team AS

U10 Piger(årg 2007) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Lørdag 11 Feb

Teamname LVL Logo Club
Rørvig IF Piger C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Dianalund IF 1 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund IF 2 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Boeslunde BK C Boeslunde Boldklub Logo Boeslunde Boldklub
lynge broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Kr hyllinge C Kirke Hyllinge IF Logo Kirke Hyllinge IF

U15/16 Piger(02/01) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Fredag 10 Feb

Teamname LVL Logo Club

U15/16 Dr.(årg02/01) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Lørdag 11 Feb

Teamname LVL Logo Club
Årby Drengene B Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Larsen's drenge Dianalund IF Logo Dianalund IF
Larsen's drenge 2 Dianalund IF Logo Dianalund IF
Saint le plyt A Vipperød BK Logo Vipperød BK
Skistars A Høng GF Logo Høng GF
Møns Entreprenørfirma A
Tølløse bk B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub

Herre senior +16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Spilledag Lørdag 11 Feb

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
11. - February 12 2017

Organisation
Dianalund IF
Place
Holberg hallen Dianalund
Address
Søemosevej 44
Postalcode
4293
City
Dianalund
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview