Fortuna Sydbank Cup 2016

Fortuna Randers indbyder til indestævne i weekenden efter efterårsferien 2016. Så bliver I klar til DBU's og DGI's turneringer. Se også www.fortunaranders.dk. ALLE ER GARANTERET MINDST 4 KAMPE. Vi gentager succesen fra sidste år - denne gang med et endnu større stævne. DBU's og DGI's turneringer starter i november.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 drenge Mixed 3 250 Lørdag formiddag 2 0
U7 drenge Mixed 3 250 Lørdag formiddag 1 0
U7 drenge Mixed 3 250 Lørdag formiddag 5 0
U8 drenge Mixed 4 400 Lørdag formiddag 6 0
U8 drenge Mixed 4 400 Lørdag formiddag 0 0
U9 drenge Mixed 4 400 Lørdag midt på dagen 7 0
U9 drenge Mixed 4 400 Lørdag midt på dagen 1 0
U10 drenge Mixed 4 400 Søndag formiddag 8 0
U10 drenge Mixed 4 400 Søndag formiddag 4 0
U11 drenge Mixed 4 400 Søndag formiddag 1 0
U11 drenge Mixed 4 400 Søndag formiddag 1 0
U12 drenge Mixed 4 400 Søndag formiddag 3 0
U12 drenge Mixed 4 400 Søndag formiddag 1 0
U13 drenge Mixed 4 400 Søndag midt på dagen 1 0
U13 drenge Mixed 4 400 Søndag midt på dagen 0 0
U7 piger Mixed 3 250 Lørdag formiddag 1 0
U8 piger Mixed 3 250 Lørdag formiddag 6 0
U9 piger Mixed 4 375 Lørdag formiddag 0 0
U9 piger Mixed 4 375 Lørdag formiddag 0 0
U10 piger Mixed 4 375 Lørdag midt på dagen 3 0
U10 piger Mixed 4 375 Lørdag midt på dagen 2 0
U11 piger Mixed 4 375 Lørdag eftermiddag 0 0
U11 piger Mixed 4 375 Lørdag eftermiddag 0 0
U12 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 3 0
U12 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 2 0
U13 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 6 0
U13 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 6 0
U14 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 1 0
U14 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 1 0
U15 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 0 0
U15 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 0 0
U16 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 2 0
U16 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 2 0
U18 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 1 0
U18 piger Mixed 4 400 Lørdag eftermiddag 0 0
Senior kvinder Mixed 4 400 Lørdag sidst eftermiddag 2 0
Senior herrer Mixed 4 400 Søndag eftermiddag 4 0
U14 drenge Mixed 4 400 Søndag midt på dagen 0 0
U14 drenge Mixed 4 400 Søndag midt på dagen 0 0

Signetud teams

U6 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SSIF U6 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK

U7 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U7 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hadsten sk 2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hobro IK Hobro IK Logo Hobro IK
Helsted Fremad IF 2 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U8 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
LIK 1 B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
spentrup IF B Spentrup IF Logo Spentrup IF
IF Alliancen B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Hadsten sk 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U8 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag midt på dagen

Teamname LVL Logo Club
Langå C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Lystrup IF 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup IF 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
SMIFF U9 B SMIFF Logo SMIFF
IFA u8 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
DB2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB3 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U9 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag midt på dagen

Teamname LVL Logo Club
DB1 A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U10 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
NBK/AIF 2 B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Bjerregrav B B Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
Bjerregrav B 2 B Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
VSK Aarhus B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Dronningborg Boldklub C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
SIF B B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U10 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
NBK/AIF A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Dronningborg Boldklub B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Vorup A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
SIF A A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U11 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hadsten SK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U11 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hadsten SK 1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U12 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
TP-Montage B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening

U12 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U13 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag midt på dagen

Teamname LVL Logo Club
onsild u13 B Onsild IF Logo Onsild IF

U13 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag midt på dagen

Teamname LVL Logo Club

U7 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
LIK C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub

U8 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Fortuna Randers B Fortuna Randers
Skjern B
Skjern B
Skjern
Skjern B ingen
vorup fb B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U10 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag midt på dagen

Teamname LVL Logo Club
IF Alliancen 2 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
Sport 24 Horsens B
Helsted B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U10 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag midt på dagen

Teamname LVL Logo Club
IF Alliancen 1 A IF Alliancen Logo IF Alliancen
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U12 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
VSK Aarhus 2 B Vejlby IK Logo Vejlby IK
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Sport 24 Horsens B

U12 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Lystrup A Lystrup IF Logo Lystrup IF
VSK Aarhus 1 A Vejlby IK Logo Vejlby IK

U13 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fortuna Randers B Fortuna Randers
Hørning IF B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Helsted Fremad IF Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
VH08 Fyrkat Q Logo Fyrkat Q
IFM/KPI A Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening
KPI/IFM B Kolind Pederstrup Idrætsforening Logo Kolind Pederstrup Idrætsforening

U13 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BechGranit.dk A FC Horsens Logo FC Horsens
Store No 1b A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Store No 1b A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U14 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fortuna Randers B Fortuna Randers

U14 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fortuna Randers A Fortuna Randers

U15 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U15 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U16 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fortuna Randers B Fortuna Randers
Rygcenter Herning B Team 10 Logo Team 10

U16 piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
TEAM 10 A Team 10 Logo Team 10
Fortuna A A Fortuna Randers

U18 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fortuna Randers B Fortuna Randers

U18 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Senior kvinder 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag sidst eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Fortuna Randers B Fortuna Randers
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

Senior herrer 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Kenny Special A Brande IF Logo Brande IF
Kenny Special A Brande IF Logo Brande IF
SUB 88 B
SUB 88 B

U14 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag midt på dagen

Teamname LVL Logo Club

U14 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag midt på dagen

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
29. - October 30 2016

Organisation
No Club
Place
Arena Randers
Address
Fyensgade 1
Postalcode
8900
City
Randers C
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview