FK sydsjælland 05 Cup 2016

 

Indbydelse til indefodbold for piger og drenge - FK Sydsjælland 05 CUP -
i Fladså Hallen, Mogenstrup Parkvej 10, Mogenstrup, 4700 Næstved,
og Korskilde Hallen, Brøderupvej 2A, Brøderup, 4733 Tappernøje den 18.+19.+20. nov. 2016.

Hermed har vi fornøjelsen endnu en gang at indbyde til ungdomsstævne i indefodbold.
Stævnet afvikles fredag den 18. lørdag den 19. og søndag den 20. november 2016.
Igen i år er det muligt efter nedenstående retningslinjer at tilmelde hold både i en A-række og en B-række. Derved håber vi, at det er muligt for alle hold at finde et passende sportsligt niveau.
 

 

Årgang U5-U6-U7 U8 U9 U10-U12 U13-U16
Max spillere på hold 5 7 7 7 7
Antal spillere på banen 4 5 5 4 4
En spiller over midten Nej Nej Nej Nej Ja
Målmand må tage med hænder Nej Ja Ja Nej Nej

 

Tilmelding: først-til-mølle princip. Turneringen lukkes når hallernes kapacitet er opbrugt. Sidste frist for tilmelding er søndag den 6. nov. 2016.
Niveauopdeling: U6, U7, er IKKE niveaudelt.
U8-U16 spiller i A- og B-rækker. For at deltage i B-rækken skal mindst en af følgende to betingelser være opfyldt:
1) Klubben deltager i stævnets tilsvarende A-række med det bedste hold.
2) Klubben/holdet har i sæsonen 2016 deltaget i DBU's B-række eller C-række eller tilsvarende.
Kamptid og kampantal: Hvert hold er garanteret mindst 3 kampe af en varighed på 7 - 11 minutter.
Dommere: Kampene dømmes af lokale dommere.
Stævnegebyr: U6-U7: kr. 300,- pr. hold.
U8-U9-U10-U11-U12-U13: kr. 400,- pr. hold.
samt øvrige hold kr. 500,- pr. hold.
Der betales ved tilmelding på konto Nordea reg. nr. 2510 kontonr. 0717 921 674 med TIL- MELDINGSNUMMERET fra staevner.dk i meddelsesfeltet til modtager. Tilmeldingen er først gældende når betaling er sket.
Præmier: i U6 – U7 rækker er der medaljer samt en lille gave til hver spiller.
I rækkerne U8 – U13 er der statuetter til alle.
Øvrige rækker er der pengepræmier og pokal til 1. og 2. pladsen.
Program: Program fremsendes på mail ca. 1 uge før stævnet.
Yderligere oplysninger fås ved henvendelse via funktionen ”Kontakt stævnearrangør” til venstre.

Ved få tilmeldinger i rækkerne, vil vi forsøg at slå disse rækker sammen.

Mange sportslige hilsner
FK Sydsjælland 05

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-14 P Mixed 7 500 Søndag 4 0
U-14 P Mixed 7 500 Søndag 0 0
U-6 Mixed 5 300 Lørdag 7 0
U-8 Mixed 7 400 Lørdag 5 0
U-8 Mixed 7 400 Lørdag 7 0
U-9 Mixed 7 400 Lørdag 4 0
U-9 Mixed 7 400 Lørdag 7 0
U-10 Mixed 7 400 Lørdag 1 0
U-10 Mixed 7 400 Lørdag 2 0
U-11 Mixed 7 400 Lørdag 5 1
U-13 Mixed 7 400 Søndag 9 0
U-14 Mixed 7 500 Søndag 0 0
U-14 Mixed 7 500 Søndag 0 0
U-7 P Mixed 5 300 Søndag 0 0
U-9 P Mixed 7 400 Søndag 0 0
U-11 Mixed 7 400 Lørdag 7 0
U-12 Mixed 7 400 Lørdag 1 0
U-12 Mixed 7 400 Lørdag 0 0
U-13 Mixed 7 400 Lørdag 6 0
U-15 Mixed 7 500 Fredag 3 0
U-15 Mixed 7 500 Fredag 10 0
U-16 Mixed 7 500 Fredag 2 0
U-16 Mixed 7 500 Fredag 0 0
U-11 P Mixed 7 400 Søndag 2 0
U-11 P Mixed 7 400 Søndag 2 0
U-13 P Mixed 7 500 Søndag 4 0
U-13 P Mixed 7 500 Søndag 1 0
U-15 P Mixed 7 500 Fredag 3 0
U-15 P Mixed 7 500 Fredag 0 0
U-5 Mixed 5 300 Lørdag 0 0
U-17 P Mixed 7 500 Lørdag 0 0
U-7 Mixed 5 300 Lørdag 10 0
U-10 P Mixed 7 400 Søndag 1 0
U-10 P Mixed 7 400 Søndag 0 0
U-12 P Mixed 7 400 Søndag 4 0
U-12 P Mixed 7 400 Søndag 4 0

Signetud teams

U-14 P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fk Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Boeslunde Boldklub C Boeslunde Boldklub Logo Boeslunde Boldklub

U-14 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-6 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Faxe Ladeplads Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Næstved Næstved IF Logo Næstved IF
Fuglebjerg IF C Fuglebjerg IF Logo Fuglebjerg IF
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-8 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard GB A Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
ØGIF Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
HG 4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NFC -A A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U-8 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FK U8 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK blå C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
HG 1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
NFC -B B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U-9 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Team Nitro A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
ØGIF SORT Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
ØGIF RØD Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
HG MONTAGE & SIKRING Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-9 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HG Q AUTO Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG KONTRAST Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG NÆSTVED EL-SERVICE Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG SPEAK MEDIA Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
FLI B Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF

U-10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-10 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Faxe B Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Næver4ever Næstved IF Logo Næstved IF

U-11 0 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
karrebæk if B Karrebæk IF Logo Karrebæk IF
FK Sydsjælland 05 II B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Rødvig G&I B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
AC Mobil B Næstved IF Logo Næstved IF
Ørslev Rød B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Sort B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Havenisserne B
Ørslev Hvid B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U-14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-7 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-9 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ørslev GIF B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Dansk Alarm Service C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Team Maidane Næstved IF Logo Næstved IF
SSMV.DK B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Rødvig G&I B Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening Logo Rødvig Gymnastik-og Idrætsforening
Svend Gønge B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge
Svend Gønge Blå B IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge

U-12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FK 05 "Iskold" A FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
De Sorte Djævle A Næstved IF Logo Næstved IF
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
FK Sydsjælland 05 A FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Faxe ladeplads 1 A Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Faxe ladeplads 2 A Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF

U-15 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Nybolig Erhverv København A/S A
De sammenbragte A

U-15 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
FK Sydsjælland 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
FK Sydsjælland 3 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Frisør Gentleman B
Sct. Jørgens - 1 C Sct. Jørgens Skoles Idrætsforening Logo Sct. Jørgens Skoles Idrætsforening
Sct. Jørgens - 1 C Sct. Jørgens Skoles Idrætsforening Logo Sct. Jørgens Skoles Idrætsforening
Sct. Jørgens - 2 C Sct. Jørgens Skoles Idrætsforening Logo Sct. Jørgens Skoles Idrætsforening
Limoguys C
Roskilde Racing Center B
Milan2500 AC milan

U-16 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Møns Entreprenørfirma A
team easy on A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

U-16 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U-11 P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ringsted 1 Ringsted Pigefodbold Logo Ringsted Pigefodbold
Ringsted 2 Ringsted Pigefodbold Logo Ringsted Pigefodbold

U-11 P 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Ringsted Ringsted Pigefodbold Logo Ringsted Pigefodbold
HG C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U-13 P 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fk Sydsjælland 05 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Næstved 1 A Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Lynge-Broby Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U-13 P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Lynge-Broby Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U-15 P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Fk 1 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk 2 B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Slagelse pigerne B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U-15 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club

U-5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-17 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U-7 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Nif 1 Næstved IF Logo Næstved IF
Nif 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Nif 3 Næstved IF Logo Næstved IF
Faxe Ladeplads Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
ØGIF A Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
fk sydsjælland FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fuglebjerg IF C Fuglebjerg IF Logo Fuglebjerg IF
fk sydsjælland Rød FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
VIF 1 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF 2 B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U-10 P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Fk 05 supertøser B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05

U-10 P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U-12 P 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HGB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Ringsted Ringsted Pigefodbold Logo Ringsted Pigefodbold
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Lynge-Broby Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

U-12 P 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HGB 1 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 2 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Fk Sydsjælland 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Lynge-Broby Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
18. - November 20 2016

Organisation
FK Sydsjælland 05
Place
Korskilde hallen samt Fladså hallen
Address
brøderupvej 2a
Postalcode
4733
City
Tappernøje
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview