Bagger Låse & Alarm Cup 2016 del 2

Vi har herved fornøjelsen at byde Velkommen til Bagger Låse&Alarm Cup 2016.
Indendørsstævne.

Som afholdes lørdag og søndag den 26-27 nov 2016, i Slagelse.

Vi spiller til håndboldmål i ALLE rækker

U6 mix – U7 mix – U8 drenge – U10 Piger 

 

Info:

1.    A, B og C rækker. (Ved for få tilmeldinger slås niveauerne sammen) 

2.    Min. 4-6 kampe af 7 min.

3.    Der spilles med fast målmand, og målmanden må tage med hænder i ALLE rækker.

4.    Max. 8 spillere pr. hold. 

5.    Medaljer til ALLE spillere i ALLE rækker.

6.    Pokaler til Alle spillere, som spiller finale. Kun årgang U8 og U10 piger

Ved A række forstås, at rækken henvender sig til hold, som dagligt befinder sig i DBU 1 o.l.
Ved B række forstås, at rækken henvender sig til hold, som dagligt befinder sig i DBU 2-3 o.l. 
Ved C række forstås, at rækken henvender sig til hold som dagligt befinder sig i DBU 4- Begynder.

 

 Kampene: Der spilles efter VORES turneringsreglement: 

1.    Målmanden må tage med hænder i ALLE rækker.

2.    Ingen målspark over midten i rækkerene U8 og U10 Piger. (Gælder alm. målspark og udspark)

3.    5 spillere på banen, hvor 1 skal være målmand i ALLE rækker.

4.    Ellers samme regler som alm. Indendørs DBU.

5.    Førstnævnte giver bolden op, og tager skiftetrøjer på, i tilfælde af ens spilletrøjer.

6.    Alle kampe dømmes af ungdomsspillere/forældre.

 

Præmier:

Der vil være Medaljer til ALLE deltagere. Max. 8 pr. hold. 
Bemærk Ingen medaljer til finale hold – de modtager Pokaler i stedet. Kun årgang U8 og U10 piger

Deltagergebyr pr. Hold kr. 450,- max.8 spillere pr. Hold. 

 

Info til ALLE:

Holdene skal senest 20 min. før første kamp, melde sig til dommerbordet.

Der kan lånes overtrækstrøjer ved dommerbordet.

Vesthallen´s cafeteria vil være åben for salg af mad og drikkelse mm.
(Må ikke selv medbringe mad og drikkelse i hallen)

Tilmelding: Senest d. 01 nov 2016. E-mail: timsbi07@gmail.com eller via staevner.dk.

  • Betalingen kan ske på følgende måde: Spar Nord - Reg nr. 9383 konto nr. 4584552773.
  • Husk at angive stævne id ved tilmelding således at vi kan registrere indbetalingen korrekt.
  • I må meget gerne skrive klub m. række- årgang (SBI-A-B-C-U10) .
  • Betaling skal være modtaget senest 14 dage efter tilmeldingen er godkendt, ellers kan holdet blive afmeldt i tilfælde af fyldte rækker.
  • Holdet er først tilmeldt når betalingen er modtaget.
  • Sidste tilmelding er 01/11-2016:
  • Ved afbud efter 01/11-2016 refunderes stævnegebyret ikke.

Programmet udsendes senest en uge før afvikling.

Stævneleder: Tim Svensson, tlf. 31 19 36 51 eller mail: timsbi07@gmail.com

Vi glæder os til at se jer, til Bagger låse&alarm Cup 2016. 
Spillested: Vesthallen Skjoldsvej 8, 4200 Slagelse.

Med Sportslig hilsen
Tim Svensson

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 mix Mixed 8 450 Lørdag ca. kl 08:30-11:00 2 0
Ekstra Mixed 0 0
U7 B/C mix Mixed 8 450 Lørdag ca. kl 10:00-13:00 7 0
U8 A Drenge Mixed 8 450 Søndag ca. kl 08:30-11:00 3 0
U8 B Drenge Mixed 8 450 Søndag fra kl. 09-15 13 0
U8 C Drenge Mixed 8 450 Søndag fra kl. 09 -15 3 0
U10 Piger Mixed 8 450 Lørdag ca. kl 13:00-16:00 6 0
U10 A Piger Mixed 8 450 Lørdag ca. kl 13:00-18:00 1 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0

Signetud teams

U6 mix 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl 08:30-11:00

Teamname LVL Logo Club
Næstved Næstved IF Logo Næstved IF

Ekstra 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 B/C mix 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl 10:00-13:00

Teamname LVL Logo Club
Slagelse B&I 1 Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Slagelse B&I 2 Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Nif Næstved IF Logo Næstved IF
Vemmelev 1 C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Vemmelev 2 C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Finte Filurerne B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Kværkeby Kværkeby IF Logo Kværkeby IF

U8 A Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. kl 08:30-11:00

Teamname LVL Logo Club
Hold uden navn

U8 B Drenge 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag fra kl. 09-15

Teamname LVL Logo Club
Vemmelev B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Drible Drengene B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Bold Banditterne B Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Superstjernerne
HG 3 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG 4 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Køge Boldklub 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge Boldklub 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Haslev B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
NFC-1 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC-2 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
B73 Slagelse 1 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
B73 Slagelse 2 B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U8 C Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag fra kl. 09 -15

Teamname LVL Logo Club
Vemmelev C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
HG 5 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Haslev C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U10 Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl 13:00-16:00

Teamname LVL Logo Club
Måløv Boldklub B Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Tuse Næs Boldklub B Tuse Næs Boldklub Logo Tuse Næs Boldklub
Fk05 Supertøser B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
B.73, C B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Vestegnens piger
Bæsterne IF B Hvidovre IF Logo Hvidovre IF

U10 A Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl 13:00-18:00

Teamname LVL Logo Club

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
26. - November 27 2016

Organisation
No Club
Place
Vesthallen
Address
Skjoldsvej 8
Postalcode
4200
City
Slagelse
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Bagger Låse & Alarm Cup 2016 del 2 map

Tournament overview