Maliq Vinter Cup 2017

MALIQ VINTER CUP DEN 27-29. JANUAR 2017 Traditionen tro afholder BUI Broager MALIQ VINTER CUP 2017 i Broager Hallerne. Stævnet afvikles for piger og drenge U6-U13. U6-U8 ingen rækkeopdeling og blandede hold, U9-U13 drenge opdeles i B og C rækker. Vi opfordrer til at stille med jævnbyrdige hold i de aldersgrupper, hvor der ikke er opdelt i B- og C-rækker. DBU's aldersgrænser for årgangen skal overholdes. Retningsliner - U6 - U9: Medaljer og sidepræmie til alle deltagere. - U10 - U13: Spiller pokal til 1. og 2. placering. Deltagergebyr pr. hold - 3-mands: 200 kr. - 4-mands: 350 kr. Vi kan oplyse jer om at u12 og u13 vil blive afviklet fredag og lørdag vil vi afvikle u6 - u11.Tilmeldingen er endelig, når betalingen er modtaget på vores konto 9797-8830021443. Husk tydelig markering af staevner.dk ID (6-cifre nummer, se 'mine tilmeldinger'), klub og hold ved indbetaling. Evt. spørgsmål til Heidi Hagensen Petersen på email maliccup.buifodbold@gmail.com eller 22 41 87 20

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Mixed 5 350 0 0
U6 Mixed 3 200 7 0
U7 Mixed 3 200 15 0
U8 Mixed 4 350 15 0
U9 Mixed 4 350 0 0
U10 Mixed 4 350 14 0
U10 Mixed 4 350 5 0
U11 Mixed 4 350 4 0
U11 Mixed 4 350 9 0
U11 Mixed 4 350 0 0
U9 Mixed 4 350 11 0
U9 Mixed 4 350 0 0
U10 Mixed 4 350 10 0
U12 Mixed 4 350 6 0
U12 Mixed 4 350 5 0
U12 Mixed 4 350 12 0
U13 Mixed 4 350 3 0
U13 Mixed 4 350 4 0
U13 Mixed 4 350 3 0

Signetud teams

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lysabild Lysabild SG Logo Lysabild SG
Broager UI 1 Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 2 Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 3 Broager UI Logo Broager UI
SUB 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U7 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Midtals1 Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Midtals2 Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Hørup UI 1 Hørup UI
Hørup UI 2 Hørup UI
Hørup UI 3 Hørup UI
Broager UI 1 Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 2 Broager UI Logo Broager UI
SUB 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Dybbøl 1/2/3 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BNS1 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS2 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Dybbøl 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 3 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U8 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Wild boys B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Nordals Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Broager UI 1 B Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 2 B Broager UI Logo Broager UI
Broager UI 3 B Broager UI Logo Broager UI
Rødekro IF Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Lysabild Lysabild SG Logo Lysabild SG
HUI 2009 C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Aabk B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Fremad 1 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Fremad 2 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bov IF/ipnordic C BOV IF Logo BOV IF
Sønderborg Fremad 1 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
FIF C Felsted IF
Bov IF/ipnordic 2 C BOV IF Logo BOV IF
VBIF drengene hold 1 C VBIF
VBIF drengene hold 2 C VBIF
Sønderborg Fremad 3 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
BUI C Broager UI Logo Broager UI
Hørup UI C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U10 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U10P Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Fremads Piger u9 Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
BUI B Broager UI Logo Broager UI
GB 1 C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
U10 piger - 2 B Broager UI Logo Broager UI

U11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BUI U11B B Broager UI Logo Broager UI
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
BNS A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U11 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FIF C Felsted IF
BUI U11C C Broager UI Logo Broager UI
SUB 3 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Løjt IF 1 C Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 2 C Løjt IF Logo Løjt IF
Bov IF B BOV IF Logo BOV IF
BNS Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Fremad 1 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Fremad 2 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad

U11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Felsted IF C Felsted IF
Team GB B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
BUI U9 1 B Broager UI Logo Broager UI
BUI U9 2 B Broager UI Logo Broager UI
Hørup 2 B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup 1 C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
BUI U9 3 B Broager UI Logo Broager UI
Bns1
Bns2

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bov IF/ipnordic B BOV IF Logo BOV IF
Sønderborg Fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Bramming 1 B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
GB 1 B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
BUI 1 B Broager UI Logo Broager UI
BUI 2 B Broager UI Logo Broager UI
Hørup UI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sub 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Felder Kids B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Løjt B Løjt IF Logo Løjt IF
TEAM SUB ipnordic 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
TEAM SUB ipnordic 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SIMMs piger u13a Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sub 2 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Felder Kids C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
BUI C Broager UI Logo Broager UI
LSG C Lysabild SG Logo Lysabild SG

U12 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HFK 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
FVB piger 1 C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
FVB piger 2 C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
GB C Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Hørup UI u11 piger B Hørup UI
Hørup UI B Hørup UI
Sønderborg Fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 1 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
FC Sundeved C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lysabild U13 B Lysabild SG Logo Lysabild SG
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BUI B Broager UI Logo Broager UI

U13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 2 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl Piger A u13 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BUI C Broager UI Logo Broager UI

U13 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - January 29 2017

Organisation
Broager UI
Place
Broager Hallerne
Address
Skolevej 5
Postalcode
6310
City
Broager
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview