Sparekassen Sjælland Cup 2017

Køge Boldklub afvikler Sparekassen Sjælland Cup 2017 fra fredag den 6. januar til søndag den 8. januar 2017 i Køge Hallerne (hal 1 og 2) for rækkerne U6/14 drenge. Piger er også velkomne.

Max. antal hold er 16 i hver række, dog 32 i U6 og U7. Alle hold er garanteret mindst tre kampe.

Fra U8 går Nr. 1 og 2 fra hver pulje går videre og der spilles kvart-, semi- og finale i hver række. Spilletiden for alle rækker er 7 minutter. Der er "døm selv" kampe i U6 og U7, resten påsættes med dommere.

Medaljer til alle i U6-U9, samt pokaler til nr. 1-2-3.

Fra U10 spilles om: 1. pladsen, træningssæt fra Nike, 2. pladsen, taske fra Nike, 3/4. pladsen Drikkedunk.

Der spilles efter DBU's regler for indendørs fodbold på relevante bane og målstørrelser.

Kampprogrammet udsendes 5 dage før start.
Tilmelding og betaling: Senest fredag den 27. december 2017, såfremt holdgebyret ikke er rettidigt betalt, afgives pladsen uden videre til hold fra ventelisten 28/12.

Tilmeldingsgebyr (500,- pr. hold) indsættes på konto: Sparekassen Sjælland
Konto nr. 9886 0000171523

Eventuelle spørgsmål besvares af:
Tilmelding og turnering: Ian Pedersen, E-mail: ip@koge-boldklub.dk

Vel mødt til Sparekassen Sjælland CUP 2017
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U13 Mixed 6 500 Lørdag 18.30 17 0
U12 Mixed 6 500 Lørdag 18.30 4 0
U14 Mixed 6 500 Fredag 19.30 6 0
U11 A Mixed 6 500 Lørdag 14.00 2 0
U11 BC Mixed 6 500 Lørdag 14.00 15 0
U10 A Mixed 6 500 Lørdag 9.30 3 0
U10 BC Mixed 6 500 Lørdag 9.30 13 0
U6 mix (4 v 4) Mixed 6 500 Søndag 09.00 11 0
U7 mix (4 v 4) Mixed 6 500 Søndag 09.00 31 0
U8 (5 v 5) Mixed 7 500 Søndag 14.00 37 0
U9 (5 v 5) Mixed 7 500 Søndag 14.00 20 0

Signetud teams

U13 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18.30

Teamname LVL Logo Club
VSTGN A
Dark Horse FC Roskilde Logo FC Roskilde
De Sorte Djævle B Næstved IF Logo Næstved IF
Køge BK 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK 2 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
FCR 1 A FC Roskilde Logo FC Roskilde
White Ops A
Framework A Næstved IF Logo Næstved IF
Faxe ladeplads Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
FC Bramsnæs B
Køge BK3 C Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Stryhns Leverpostej A Næstved IF Logo Næstved IF
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HUI Rød B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
HUI Blå A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U12 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 18.30

Teamname LVL Logo Club
Køge BK 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK 2 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag 19.30

Teamname LVL Logo Club

U11 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 14.00

Teamname LVL Logo Club
Køge BK 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK 2 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U11 BC 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 14.00

Teamname LVL Logo Club
Køge BK 1 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Vallensbæk Sort C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk Gul C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Næstved 1 Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved 2 Næstved IF Logo Næstved IF
HG Herlufsholm C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Karlslunde IF 1 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Stolpe ind C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Hundige B B Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Hundige C1 C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
Hundige C2 C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub

U10 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9.30

Teamname LVL Logo Club
Køge BK 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK 2 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub

U10 BC 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 9.30

Teamname LVL Logo Club
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
herfølge 1 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
herfølge 2 Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
FC Madrid B Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Team Maidane B Næstved IF Logo Næstved IF
Holmegaard Blik B Næstved IF Logo Næstved IF
Rishøj Boldklub C Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Haslev 1 B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev 2 C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

U6 mix (4 v 4) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 09.00

Teamname LVL Logo Club
Herfølge BK B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Næstved Næstved IF Logo Næstved IF
Køge BK 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Faxe ladeplads Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Fuglebjerg IF C Fuglebjerg IF Logo Fuglebjerg IF
Havdrup Fodbold B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Vor Frue u6 C Vor Frue IF Logo Vor Frue IF
Karlslunde IF 1 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Karlslunde IF 2 Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

U7 mix (4 v 4) 29 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 09.00

Teamname LVL Logo Club
Nif 1 Næstved IF Logo Næstved IF
Nif 2 Næstved IF Logo Næstved IF
Havdrup Havdrup GI Logo Havdrup GI
Herfølge BK B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Køge BK 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK 2 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK 3 Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Faxe Ladeplads Faxe Ladeplads IF Logo Faxe Ladeplads IF
Hvid - A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hvid - B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hvid - C Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Vor Frue u7 C Vor Frue IF Logo Vor Frue IF
Fuglebjerg IF C Fuglebjerg IF Logo Fuglebjerg IF
AIK 65 Strøby A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIK 65 Strøby 2 A Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Ejby's Gulddrenge B Ejby IF Logo Ejby IF
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Køge Boldklub Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Haslev FC C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Karlslunde IF Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Hvid - D Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Herfølge Gul C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Benløse 1 B Benløse IF Logo Benløse IF
KFUM Roskilde Blå B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM Roskilde Hvid C KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
EVIF 1 B Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
EVIF 2 B Endeslev-Vråby IF Logo Endeslev-Vråby IF
CIK U7 C C Christianshavns IK Logo Christianshavns IK

U8 (5 v 5) 31 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 14.00

Teamname LVL Logo Club
Rørvig IF U8 C Rørvig IF Logo Rørvig IF
Rørvig IF Piger C Rørvig IF Logo Rørvig IF
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 4 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Køge BK 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Hekla 2 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 1 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hekla 3 Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Havdrup 1 B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup 2 C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC B Solrød FC Logo Solrød FC
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
Greve Blå Lyn B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Næstved IF Næstved IF Logo Næstved IF
Greve Blå Kometer B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Haslev grøn C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev blå B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev blå B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Hjorten 1 C IF Hjorten Logo IF Hjorten
Valby Boldklub B Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Herfølge Gul A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Herfølge Blå C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Rishøj 1 - oplevelser Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj 2 - fællesskab Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
Rishøj 3 - sammenhold Rishøj Boldklub Logo Rishøj Boldklub
HG A Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U9 (5 v 5) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 14.00

Teamname LVL Logo Club
Havdrup C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Rørvig IF U9 C Rørvig IF Logo Rørvig IF
karlslunde if 4 B Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
Køge BK 1 A Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
Køge BK 2 B Køge Boldklub Logo Køge Boldklub
HB Gul B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
HB Blå C Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
HIK 08 B1 - 2 C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Faxe Boldklub C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Solrød FC 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 2 B Solrød FC Logo Solrød FC
Solrød FC 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
Go2fitness/MrTeam B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Karlslunde IF A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
karlslunde if 5 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
6. - January 8 2017

Organisation
Køge Boldklub
Place
Køge Hallerne
Address
Ved Stadion 6
Postalcode
4600
City
Køge
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview