Munkebo Cup

Indbydelse til indendørsfodboldstævne for ungdom på store og små mål.

 D. 18., 19., og 20. november 2016 I Munkebo Idrætscenter

Tilmeldingsfrist er senest den 8. november 2016. Pris pr. hold er kr. 300,00, indbetales på konto 3596 3596429394 eller MobilePay nr. 20161672 Inden tilmeldingsfristens udløb, HUSK oplys holdnavn, årgang + mail adresse.

Der er præmie til nr. 1,2 og 3 i hver række.

Hvert hold består af max. 6 spillere med max. 4 spillere på banen ad gangen.

Drenge og piger Mix U7, U8 og U9 spiller dog med 5 spillere på banen ad gangen.

Drenge og pigerU7- U8-U9 og U10 spiller på håndboldmål og alle andre rækker spiller på store 7-mandsmål.

Program og regler vil blive sendt pr. mail ca. 1 uge inden stævnet.

Praktiske oplysninger og regler kan ses på http://munkebooldboys.dk

Tilmelding på mail  http://munkebooldboys@gmail.com eller på http://staevner.dk

Preben Petersen                                                           Henrik Pedersen
Strandlystvej 14                                                            Krabbegårdsvej 45
5330 Munkebo                                                              5330 Munkebo
Tlf.20161672                                                                 Mobil 26215884
                                                                                      Tlf 65975884 
Jørgen Christensen                                                 
Mølkæret 210                                                                Der kan betales på Mobilepay: 
5330 Munkebo                                                              Husk Holdnavn, årgang og mail adr.
Tlf.31710225                                                                 Mobilepay nr. 20161672

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Mix U7 Mixed 7 300 Forventet Lørdag 9 0
U 8 Mixed 7 300 Forventet lørdag 3 0
U 9 Mixed 7 300 Forventet lørdag 5 0
U 10 Mixed 6 300 Forventet lørdag 26 0
U 11 Mixed 6 300 Forventet Lørdag 5 0
U 15 Mixed 6 300 Forventet Lørdag 13 0
U 11 Mixed 6 300 Forventet lørdag 1 0
U 12 Mixed 6 300 Forventet lørdag 4 0
U 16 Mixed 6 300 Forventet Lørdag 2 0
U 18 Mixed 6 300 Forventet Lørdag 0 0
U 8 Mixed 7 300 Forventet søndag 0 0
U 9 Mixed 7 300 Forventet søndag 2 0
U 10 Mixed 6 300 Forventet Søndag 1 0
U 13 Mixed 6 300 Forventet søndag 3 0
U 14 Mixed 6 300 Forventet søndag 6 0
U 12 Mixed 6 300 Forventet søndag 11 0
U 13 Mixed 6 300 Forventet søndag 9 0
U 14 Mixed 6 300 Forventet søndag 16 0
U 15 Mixed 6 300 Forventet søndag 0 0
U 16 Mixed 6 300 Forventet fredag 10 0
U 17 Mixed 6 300 Forventet fredag 12 0
U 19 Mixed 6 300 Forventet Fredag 7 0

Signetud teams

Mix U7 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Raketter fra Tved A Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 3 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 4 Dalum IF Logo Dalum IF

U 8 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 3 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U 10 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Sanderum BK 1 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Oks 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BM B Marienlyst Logo Marienlyst
Næsby Boldklub - Blå A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Boldklub - Orange B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Sanderum " Neymar" B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum " MESSI" B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
B.1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B.1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
Oks 3 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OB B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
FIF 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
FIF 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF

U 11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo B B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo C C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
SMD.dk B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Ubberud IF B Ubberud IF Logo Ubberud IF

U 15 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet Lørdag

Teamname LVL Logo Club
FCM DRENGENE A FCM (privat)
De 5 nuggets B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Munkebo 1 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dream Team B
SB Drengene A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
O.F. drengene B
Tramper FC A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
5450 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Næsby 3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby A A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Team Odense Q A Team Odense Q

U 11 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U 12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Langeskov C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Søhus/Stige pigerne C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U 16 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Guld Tøserne B Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70
Super Tøserne B Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70

U 18 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U 8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet søndag

Teamname LVL Logo Club

U 9 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet søndag

Teamname LVL Logo Club
De seje tøser fra Nordfyn B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
TPI 2 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U 10 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet Søndag

Teamname LVL Logo Club
TPI 1 C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U 13 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet søndag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
søhusstige Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Langeskov C L

U 14 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet søndag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
søhusstige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Kerteminde 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 12 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet søndag

Teamname LVL Logo Club
næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Fjordager iF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager IF 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Munkebo U12 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Tårup IF Tårup IF Logo Tårup IF
Gutterne C Skeby Gymnastikforening Logo Skeby Gymnastikforening
De stribede A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
De stribede 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 1 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet søndag

Teamname LVL Logo Club
Allesø Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Munkebo U13 (1) A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo U13 (2) B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
B 1913 U13 C Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
ssv højfyn 1 A SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
ssv højfyn 2 B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
Super drengene fra Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Super drengene fra Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U 14 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet søndag

Teamname LVL Logo Club
Sgi B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Mads egs army A Varde IF Logo Varde IF
Green Team B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
OKS Stribet A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Blå A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS Sort A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF
fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF
B 1913 u14 1 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
B 1913 u14 A B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
S.F.B. 1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
S.F.B. 2 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
S.F.B. 3 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
S.F.B. 4 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber

U 15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet søndag

Teamname LVL Logo Club

U 16 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet fredag

Teamname LVL Logo Club
Team easy on A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Traepillerfyn.dk B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Munkebo Boldklub B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Kerteminde Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
El Escuadrón B
Kerteminde Boldklub B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Bad Losers A

U 17 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet fredag

Teamname LVL Logo Club
Munkebo Boldklub A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
FC Rejerne A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Kolonihaveklubben Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Kerteminde A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
pillerpatruljen
De Glatte Løg A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
EVN A
Oure Fodbold Akademi A Oure Fodbold Akademi
jsr

U 19 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventet Fredag

Teamname LVL Logo Club
Dreamteam B Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Svigermorsdrøm A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OB Elite B
OB 1 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
18. - November 20 2016

Organisation
Munkebo Boldklub
Place
Munkebo Idrætscenter
Address
Mosevangen 2
Postalcode
5330
City
Munkebo
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview