Marcus Cup

Højby Fodboldafdeling er klar til at afholde "Marcus Cup". Vi håber, at rigtig mange klubber vil lægge vejen forbi vores stævne, så vi kan få spillet nogle gode og spændende kampe. Vi glæder os til at byde jer velkommen til vores stævne, som lægger vægt på bredden og den gode stemning. Vi har sørget for gode præmier til store som små, og vi skal da lige ha' trænerne med på lidt sjov i pauserne. Glæder os til at se jer. Yderligere oplysninger kan fås ved henvendelse til: Michael Gervig, 60 12 63 21
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-7 Mixed 6 250 Lørdag 19/11 7 0
U-8 Mixed 8 300 Søndag 20/11 10 0
U-12 Mixed 7 350 Lørdag 19/11 4 0
U-13 Mixed 7 350 Lørdag 19/11 8 0
U-10 Mixed 7 350 Søndag 20/11 0 0
U-5-6 Mixed 6 250 Lørdag 19/11 1 0
U-9 Mixed 8 300 Lørdag 19/11 0 0
U-10 Mixed 7 350 Søndag 20/11 14 0
U-11 Mixed 7 350 Søndag 20/11 7 0
U-15 Mixed 7 350 Søndag 20/11 4 0
U-16 Mixed 7 350 Lørdag 19/11 5 0
U16 Mixed 7 350 Søndag 20/11 6 1
Dame senior Mixed 7 350 Lørdag 19/11 6 0

Signetud teams

U-7 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 19/11

Teamname LVL Logo Club
Højby S&G 1 C Højby S&G Logo Højby S&G
Højby S&G 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
De røde Lyn B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

U-8 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 20/11

Teamname LVL Logo Club
Højby S&G 1 B Højby S&G Logo Højby S&G
Højby S&G 2 Højby S&G Logo Højby S&G
BaggesBoys B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
B.1909 U8 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B.1909 U8 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B.1909 U9 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Højby S & G 3 B Højby S&G Logo Højby S&G
De seje gule BGIF
FC Minecraft C Ubberud IF Logo Ubberud IF

U-12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 19/11

Teamname LVL Logo Club
Højby U12 B B Højby S&G Logo Højby S&G
Højby U12 C C Højby S&G Logo Højby S&G
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
Otterup B&IK B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U-13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 19/11

Teamname LVL Logo Club
Dalby IF 1 C Dalby IF Logo Dalby IF
Dalby IF 2 C Dalby IF Logo Dalby IF
Højby 1 C Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 2 B Højby S&G Logo Højby S&G
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Hårslev BK C Hårslev Boldklub Logo Hårslev Boldklub
KFUM B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense

U-10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 20/11

Teamname LVL Logo Club

U-5-6 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 19/11

Teamname LVL Logo Club
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U-9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 19/11

Teamname LVL Logo Club

U-10 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 20/11

Teamname LVL Logo Club
Sanderum BK 1 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Næsby Boldklub - Blå B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby Boldklub - Orange C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
OB C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
B.1909 U9 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
Højby C Højby S&G Logo Højby S&G
Erritsø GIF C Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Dalum 1 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF

U-11 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 20/11

Teamname LVL Logo Club
Næsby Boldklub B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B.1909 U11 C Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Højby 1 C Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 2 C Højby S&G Logo Højby S&G
Legenderne C Dalum IF Logo Dalum IF
All stars C Dalum IF Logo Dalum IF
Bad boys C Dalum IF Logo Dalum IF

U-15 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 20/11

Teamname LVL Logo Club
FCM DRENGENE B FCM (privat)
Højby I B Højby S&G Logo Højby S&G
Højby II B Højby S&G Logo Højby S&G

U-16 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 19/11

Teamname LVL Logo Club
HØJFYN / AARUP 1 B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
HØJFYN / AARUP 2 B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
HØJFYN / AARUP 3 B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
højby 1 B Højby S&G Logo Højby S&G
Højby 2 B Højby S&G Logo Højby S&G

U16 4 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag 20/11

Teamname LVL Logo Club
Traepillerfyn.dk B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Sanderum 1 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Odense KFUM B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense

Dame senior 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 19/11

Teamname LVL Logo Club
fraugde B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Højby B Højby S&G Logo Højby S&G
ØB C Østre Boldklub Logo Østre Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
19. - November 20 2016

Organisation
Højby S&G
Place
Højby Hallerne
Address
Nørrelunden 20
Postalcode
5260
City
Odense S
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Marcus Cup map

Tournament overview