Brøndby Efterårs Mini Cup 2016

Brøndbyernes IF arrangerer udendørsstævne på vores kunststofbaner for både drenge og piger den 5. - 6. november 2016.

Lørdag U11 (årgang 2006) 8-mands (11 spillere pr. hold) – kr. 600

Drenge niveau A+B+C.
Piger niveau A+B/C

Søndag U12 (årgang 2005) 8-mands (11 spillere pr. hold) – kr. 600

Drenge niveau A+B+C.
Piger niveau A+B/C

Der spilles på halv 11 mands bane i begge rækker. Hver kamp varer 1x25 minutter. Der spilles i rækker der med inddeles i 2 puljer á 4 hold.

Efter puljespillet spilles der semifinale, bronzekamp og finale • Der er plads til 8 hold i hver række og hvert hold er garanteret 3 kampe

• Der tages udgangspunkt i DBU’s Sjællands regler
• Flotte præmier
• Vand og frugt til alle
• Live resultater på nettet

Tilmelding sker via www.staevner.dk. Vi ser frem til at modtage jeres tilmelding hurtigst muligt og senest 9. oktober 2016.

Betaling for deltagelse indsættes på Brøndby IF’s konto i Arbejdernes Landsbank, konto 5326-0243777. For udenlandske hold kan betaling ske via: IBAN: DK4753260000243777 - SWIFT CODE: ALBADKKK.

Husk oplysninger om klubbens navn, kontaktperson og rækken, der tilmeldes i. Tilmeldingen gælder først, når indbetalingen er registreret.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U11 - A, Drenge Mixed 11 600 Lørdag 11 0
U11 - B, Drenge Mixed 11 600 Lørdag 14 0
U11 - C, Drenge Mixed 11 600 Lørdag 12 0
U11 - A, Piger Mixed 11 600 Lørdag 3 0
U11 - B/C, Piger Mixed 11 600 Lørdag 10 0
U12 - A, Drenge Mixed 11 600 Søndag 6 0
U12 - B, Drenge Mixed 11 600 Søndag 10 0
U12 - C, Drenge Mixed 11 600 Søndag 8 0
U12 - A, Piger Mixed 11 600 Søndag 3 0
U12 - B/C, Piger Mixed 11 600 Søndag 8 0

Signetud teams

U11 - A, Drenge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Kvarnby IK A Kvarnby IK
Brøndby IF U11-2 Brøndby IF Logo Brøndby IF
Dragør Boldklub A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
FIX A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Sundby A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
BK Skjold A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KB, A2 1 A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Slagelse B&I 1 A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U11 - B, Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby U10-2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Sundby B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
BK Skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Dragør Boldklub B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Brøndby U11-3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
KB A2, 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B1908 B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Holmegaard B Holmegaard
Slagelse B&I 2 B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF

U11 - C, Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Bk Olympic C Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
Dragør C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Vallensbæk Sort C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
BK Skjold C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Fix 2 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
B 1908 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Brede IF C Brede IF Logo Brede IF

U11 - A, Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Skive A Give Fremad Logo Give Fremad
Frederiksberg Boldklub A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub

U11 - B/C, Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 07-1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Dragør BK C Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Taastrup FC U11 piger C Taastrup FC Logo Taastrup FC
Solrød FC C Solrød FC Logo Solrød FC
Sundby Boldklub Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Brøndby U11-2 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Allerødderne B Allerød Fodbold Klub Logo Allerød Fodbold Klub

U12 - A, Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF U12-2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
SUNDBY BK 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Lyngby 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Solrød 1 A Solrød FC Logo Solrød FC
HBI 1 (A) A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Hik Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U12 - B, Drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby If U12-3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Nyråd IF B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Høng GF 2005-1 B Høng GF Logo Høng GF
Lyngby 2 B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Vanløse IF B Vanløse IF Logo Vanløse IF
NFC-2 B NykøbingFC
Vallensbæk 1 A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Jyllinge fc 1 B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Solrød B Solrød FC Logo Solrød FC
HBI 2 (B) B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U12 - C, Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby IF 2005-4 C Brøndby IF Logo Brøndby IF
Høng GF 2005-2 C Høng GF Logo Høng GF
Lyngby 3 C Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Vallensbæk 2 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 3 C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Jyllinge FC 2 C Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Solrød 3 C Solrød FC Logo Solrød FC
HBI 3 (C) C Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U12 - A, Piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brøndbyernes I F A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
BSF A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Grön/svart randiga A Hyllie IK

U12 - B/C, Piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby-pigerne C Brøndby IF Logo Brøndby IF
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
B. 73, Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Jægersborg C Jægersborg Boldklub Logo Jægersborg Boldklub
2005Pigerne B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Herlufsholm B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Tårnby FF Tårnby FF Logo Tårnby FF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
5. - November 6 2016

Organisation
Brøndby IF
Place
Brøndby Stadion
Address
Stadion 26, Kunstofsbanerne
Postalcode
2605
City
Brøndby
Sport
Soccer
Type
Unknown
Brøndby Efterårs Mini Cup 2016 map

Tournament overview