Holmegaard Cup 2016

Holmegaard Boldklub inviterer til medajle og pokal stævne (breddestævne) den 28. og 29. december 2016. Der spilles efter DBU´s regler, og i følgende årgange: Mixhold U7, 3 mands Drenge U8 – U9, 5 mands, U10 – U15, 4 mands Piger U8 – U9, 5 mands, U10 – U14, 4 mands Onsdag den 28. december spilles i årgang U7 – U10 Torsdag den 29. december spilles i årgang U11 – U15 Der vil være kampe som spilles efter kl. 18 begge dage. Der er pokaler til 1, 2, og 3 pladsen og medaljer til 4 og 5 pladsen, i hver pulje. Spillested: Holmegaard hallen, Glasværksvej 1, 4684 Holmegaard Holdgebyr: U7 – U8 kr. 300,- U9 – U15 kr. 400,- Indbetales på konto: reg.nr. 6060 konto 0005784606 Tilmeldingsfrist: 30. november 2016.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mixed 5 300 28/12 16 0
U8 Mixed 7 300 28/12 6 0
U8/U9 Mixed 7 300 28/12 2 0
U9 Mixed 7 400 28/12 15 0
U10 Mixed 6 400 28/12 8 0
U11 Mixed 6 400 29/12 15 0
U12 Mixed 6 400 29/12 8 0
U12 Mixed 6 400 29/12 10 0
U13 Mixed 6 400 29/12 6 0
U13 Mixed 6 400 29/12 3 0
U14 Mixed 6 400 29/12 7 0
U14 Mixed 6 400 29/12 5 0
U15 Mixed 6 400 29/12 0 0

Signetud teams

U7 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12

Teamname LVL Logo Club
HGB 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 2 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Nif 1 B Næstved IF Logo Næstved IF
Nif 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Nif 2 B Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved U6 Næstved IF Logo Næstved IF
Vemmelev C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Raklev 1 A Raklev GI Logo Raklev GI
Raklev 2 A Raklev GI Logo Raklev GI
STIF C STIF
HG-1 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG-2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Benløse 1 C Benløse IF Logo Benløse IF
Raklev 3 A Raklev GI Logo Raklev GI

U8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard GB B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Møns drenge Møns FK Logo Møns FK
Næstved IF Næstved IF Logo Næstved IF
Benløse 2 B Benløse IF Logo Benløse IF
HG 1 B

U8/U9 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard GB u8 piger C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U9 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12

Teamname LVL Logo Club
HG KONTRAST Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG NÆSTVED EL-SERVICE Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
STIF C STIF
HGB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HG Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Q-AUTO Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Næstved IF C Næstved IF Logo Næstved IF
HG MONTAGE & SIKRING Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Næstved Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
Fk RØD C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk Hvid FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Fk grøn FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
MSNRBM Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Vemmelev B Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 28/12

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard GB C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Slagelse B&I B Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Næver4ever C Næstved IF Logo Næstved IF
Giants C Næstved IF Logo Næstved IF
Team Maidane B Næstved IF Logo Næstved IF
HG1 B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG2 Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Faxe C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub

U11 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard Rød Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard blå Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Suså 1 Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Suså blå Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Team Kulek
HG Hvid B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG´s Drenge B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Holmegaard sort B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Brødre

U12 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 2 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Team Kulek
FK 05 "Iskold" B FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Kastrup Boldklub B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HG Drengene B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
KBK sort / hvid B

U12 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12

Teamname LVL Logo Club
HGB 1 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 2 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 3 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Hornbæk Supergirls C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Hornbæk Dreamgirls C Hornbæk IF Logo Hornbæk IF
Kim Kaniner (BSV) C Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
HG C Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Tårnbys Torden Tøser C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Ab taarnby 1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Ab taarnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby

U13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12

Teamname LVL Logo Club
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
AC Mobil B Næstved IF Logo Næstved IF
Team Kulek
Holmegaard 1 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 2 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U13 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12

Teamname LVL Logo Club
HGB Y Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB X Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub

U14 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12

Teamname LVL Logo Club
Holmegaard 1 B Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Holmegaard 2 C Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Team Næver B
Næstved IF B Næstved IF Logo Næstved IF
Juhl Andersen C
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF

U14 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12

Teamname LVL Logo Club
HGB 1 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
HGB 2 Holmegaard Glasværks Boldklub Logo Holmegaard Glasværks Boldklub
Pink Power B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse

U15 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: 29/12

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
28. - December 29 2016

Organisation
Holmegaard Glasværks Boldklub
Place
Holmegaard Hallen
Address
Glasværksvej 1
Postalcode
4684
City
Holmegaard
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview