Nordea Cup 2017, Give

Nordea Cup 2017, Give


Nordea og Give Fremad byder i den første weekend i det nye år velkommen til vores traditionsrige indendørs fodboldstævne i Give. Den 6.-8. januar 2017, vil der være plads til 220 hold, som dyster om fede præmier, så vent ikke for længe med jeres tilmelding.


Turneringen foregår i Søndermarks-hallen + Ikærhallen begge i Give samt i Givskud-hallen. Alle hold er garanteret MINIMUM 4 kampe. Vi tilstræber at få niveauopdelt efter den indledende pulje i A- og B-række, for at alle bliver matchet bedst muligt - det kræver dog 10 til 12 hold pr. årgang...

Alle hold blive belønnet med spurtpræmier skænket af lokale virksomheder.

I U7 + U8 er der guld-medaljer til vinderne, sølv-medaljer til 2. pladsen og alle øvrige deltagere modtager bronze-medaljer.
I U9 + U10 er der pokaler til alle deltagerne.
I U11 til U18/19 er der præmier til nr. 1 og 2 i hver række.
Vi forbeholder os ret til at slå rækker sammen i tilfælde af for få tilmeldte hold i de enkelte årgange.

Alle præmier er skænket af Nordea og lokale sponsorer, hvilket vi er meget taknemmelige for.
Har I spørgsmål til stævnet kan I kontakte Johnny Andersen på mobil 28 18 37 38.


Der skal betales ved tilmelding på reg.nr. 7622 og konto nr. 1279003.
Husk at sætte holdnavn,id-nr. og årgang på indbetalingen.
Først når betalingen er registreret er tilmeldigen gyldig.
 

Der må anvendes 1 kvartalsspiller pr. hold og dette SKAL oplyses ved tilmelding. Kvartalsspillere kan kun deltage i én aldersgruppe.

Vi glæder os til at se jer alle til et brag af et indefodboldstævne.


Med venlig hilsen
Nordea og Give Fremad

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-8 Mixed 4 400 søndag d. 8/1 17 10 0
U-9 Mixed 4 400 søndag d. 8/1 17 13 0
U-9 Mixed 4 400 søndag d. 8/1 17 11 0
U-10 Mixed 4 400 lørdag d. 7/1 17 15 0
U-10 Mixed 4 400 søndag d. 8/1 17 16 0
U-11 Mixed 4 400 lørdag d. 7/1 17 18 0
U-11 Mixed 4 400 søndag d. 8/1 17 29 0
U-12 Mixed 4 400 lørdag d. 7/1 17 6 0
U-13 Mixed 4 450 lørdag d. 7/1 17 14 1
U-13 Mixed 4 450 lørdag d. 7/1 17 21 1
U-14 Mixed 4 450 lørdag d. 7/1 17 26 1
U-15 + U16 Mixed 4 450 fredag d. 6/1 17 12 0
U-15 Mixed 4 450 fredag d. 6/1 17 24 0
U-7 Mixed 3 400 søndag d. 8/1 17 7 1
U-14 Mixed 4 450 fredag d. 6/1 17 17 1
U7 Mixed 3 400 søndag d. 8/1 17 0 0
U16 Mixed 4 450 lørdag d. 7/1 17 11 0
U8 Mixed 3 400 søndag d. 8/1 17 3 0
U12 Mixed 4 400 lørdag d. 7/1 17 18 0
U-17 og U-18 Mixed 4 450 lørdag d. 7/1 17 21 0

Signetud teams

U-8 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag d. 8/1 17

Teamname LVL Logo Club
Give Fremad C Give Fremad Logo Give Fremad
Brande 1 A Brande IF Logo Brande IF
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
FC GOG B FC GOG Logo FC GOG

U-9 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag d. 8/1 17

Teamname LVL Logo Club
Skibet IF A A Skibet IF Logo Skibet IF
Gedved if B Gedved IF Logo Gedved IF
Harte U9 piger C Harte G&IF Logo Harte G&IF
NBSIF 1 A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
VB B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
FC GOG B FC GOG Logo FC GOG
Stensballe IK 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
Harlev IK C Harlev IK Logo Harlev IK
De seje piger Brande B Brande IF Logo Brande IF

U-9 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag d. 8/1 17

Teamname LVL Logo Club
Skibet IF A Skibet IF Logo Skibet IF
Vognmand Bjarne Madsen, Give A Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 2 C Give Fremad Logo Give Fremad
VB A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
AIA Tranbjerg A A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA Tranbjerg B/C B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Phønix A
De Seje Drenge A Billund IF Logo Billund IF
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U-10 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag d. 7/1 17

Teamname LVL Logo Club
Gedved IF B Gedved IF Logo Gedved IF
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Harte U10 piger C Harte G&IF Logo Harte G&IF
FC Horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
VSF1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
VSF2 C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vb A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Jelling 1 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 C Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Stensballe IK - U10 Piger B Stensballe IK Logo Stensballe IK
FC FRI B Idom-Råsted idrætsforening Logo Idom-Råsted idrætsforening
KB Kolding Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Harlev IK C Harlev IK Logo Harlev IK

U-10 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag d. 8/1 17

Teamname LVL Logo Club
Dansten Drengene A
CMA BYG B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Give Fremad B Give Fremad Logo Give Fremad
Det sorte hold A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Frem Thyregod C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
FC GOG B FC GOG Logo FC GOG
Taulov/Skærbæk IF 1 B Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Taulov/Skærbæk IF 2 Taulov/Skærbæk IF Logo Taulov/Skærbæk IF
Gesten IF B Gesten IF Logo Gesten IF
ORANJE DRENGENE A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF

U-11 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag d. 7/1 17

Teamname LVL Logo Club
Skibet IF A Skibet IF Logo Skibet IF
Turbo-tøserne C Harlev IK Logo Harlev IK
Tørring/Ølholm C Tørring IF Logo Tørring IF
Give fremad A Give Fremad Logo Give Fremad
De glade piger C Nr. Felding GIF Logo Nr. Felding GIF
Team HEG C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
VB B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
BGIF 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Tifferne A Tjørring IF Logo Tjørring IF
Sport 24 A
Vejle FC 1 B Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Løsning IF C Løsning IF Logo Løsning IF

U-11 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag d. 8/1 17

Teamname LVL Logo Club
Bagges Boys B
Rødkilde Gymnasium A
Bolig Beton B
ASA1 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA 2 ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA 3 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA 4 B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
HI Five A Hedensted IF Logo Hedensted IF
De 5 Esser A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Winnies Salon A Give Fremad Logo Give Fremad
KHIF 1 A Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
KHIF 2 B Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Sportmaster Vejle A
TEAM TVC A
Milos B
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Ravn Arkitektur A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Ricos Flødeboller B Give Fremad Logo Give Fremad
Ricos Flødeboller 2 B Give Fremad Logo Give Fremad
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
ATI Fodbold B Skive IK Logo Skive IK
#Guldholdet B Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening

U-12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag d. 7/1 17

Teamname LVL Logo Club
BILLUND IF B Billund IF Logo Billund IF
Give Fremad 1 B Give Fremad Logo Give Fremad
Give Fremad 2 B Give Fremad Logo Give Fremad
Jelling 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U-13 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: lørdag d. 7/1 17

Teamname LVL Logo Club
Harlev IK 1 C Harlev IK Logo Harlev IK
Harlev 2 C Harlev IK Logo Harlev IK
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Give Fremad U13 B Give Fremad Logo Give Fremad
Hørning IF 1 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
BechGranit.dk A FC Horsens Logo FC Horsens
Buccma Energy A
LOCCO B FC GOG Logo FC GOG
Fodboldpigerne A HTS
Vejle FC 1 Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Vejle FC 2 B Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club

U-13 20 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: lørdag d. 7/1 17

Teamname LVL Logo Club
Team Lysagervænget A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Brande IF 2 B Brande IF Logo Brande IF
Skibet Dream Team B Skibet IF Logo Skibet IF
MK Huse A
Team Midtjylland 1 B Give Fremad Logo Give Fremad
Team Midtjylland 2 B Give Fremad Logo Give Fremad
Team Midtjylland 3 C Give Fremad Logo Give Fremad
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Herning Fremad 1 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Herning Fremad 2 A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Andrup A Andrup IF Logo Andrup IF
Kibæk IF A Kibæk Idrætsforening Logo Kibæk Idrætsforening
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Sunds IF A Sunds Idrætsforening Logo Sunds Idrætsforening
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
EFB 13 A Esbjerg Fb Bemærk mail er sboisen1306@mail.com
Team netIP-Sportigan Holstebro A
HA85 1 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 2 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U-14 24 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: lørdag d. 7/1 17

Teamname LVL Logo Club
The Future A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Team Speciel A AC Horsens Logo AC Horsens
Team Vest A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Pink Vikings A AC Horsens Logo AC Horsens
Brande IF 1 B Brande IF Logo Brande IF
Brande IF 2 B Brande IF Logo Brande IF
Solitwork A
Kångerne A
BLACKOUT A
RFV A
The Pinkies A AC Horsens Logo AC Horsens
Farstrup Comfort A
EGIF 1 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
EGIF 2 Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
ALARM Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Vejle city A
Gauerslund IF B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Aalborg Boys A Hobro IK Logo Hobro IK
Boyz X B Horsens FS Logo Horsens FS
Boyz Y A Horsens FS Logo Horsens FS
Gauerslund IF 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
HFS - BOYS B Horsens FS Logo Horsens FS
HTS B Tistrup BK Logo Tistrup BK
Butik3Huse A Hedensted IF Logo Hedensted IF

U-15 + U16 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag d. 6/1 17

Teamname LVL Logo Club
TEAM Midtjylland U15 B Give Fremad Logo Give Fremad
TEAM Midtjylland U16 B Give Fremad Logo Give Fremad
Hover if B Hover if Logo Hover if
Spar Nords Piger B
Team HEG C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
A/S Revision Hatting B
PINK B Team 10 Logo Team 10
Sportigan Hedensted A
Ikast Kfum Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Stjernerne A Varde IF Logo Varde IF
Sportigan Hedensted A

U-15 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag d. 6/1 17

Teamname LVL Logo Club
Bech Granit B FC Horsens Logo FC Horsens
Dancake FC A
Team Schröter B
Anonymous B Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
DAMP IF A
Pappas Pizza Tørring A Tørring IF Logo Tørring IF
Nybolig Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
CASA FC B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Beringsslagteren A Soccer Moms Horsens
Sportigan Hedensted B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Frem Thyregod 1 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Frem Thyregod 2 C FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Buch's Herremagasin Vejle B Bredsten SG&I Logo Bredsten SG&I
Sport24 A
Shark B Brande IF Logo Brande IF
Wolf B Brande IF Logo Brande IF
Brande IF 1 A Brande IF Logo Brande IF
Flextek B Hedensted IF Logo Hedensted IF
R2 Agro A
Club mix A

U-7 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: søndag d. 8/1 17

Teamname LVL Logo Club
De "GRØNNE" A Give Fremad Logo Give Fremad
Frem Thyregod 1 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
Frem Thyregod 2 B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod
FC GOG 1 B FC GOG Logo FC GOG
FC GOG 2 B FC GOG Logo FC GOG

U-14 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: fredag d. 6/1 17

Teamname LVL Logo Club
CIF B Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
CIF II C Christiansfeld IF Logo Christiansfeld IF
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Team HEG C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
Team DANGRID C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Klopps piger A
HFK 04 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Glif1 C Grønbjerg-Langelund IF
FC Horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 B FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 4 A FC Horsens Logo FC Horsens
fcm B
Team TTT A Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening Logo Næsbjerg Rousthøje ungdoms og idrætsforening
fcm 2 B
Ikast Kfum C Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold

U7 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag d. 8/1 17

Teamname LVL Logo Club

U16 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag d. 7/1 17

Teamname LVL Logo Club
Bedst med venstre A Skibet IF Logo Skibet IF
Aarup Boldklub B Aarup Boldklub Logo Aarup Boldklub
Svane Køkkenet A
Universal Transport A Skibet IF Logo Skibet IF
Sport 24 Vejle A Bredballe IF Logo Bredballe IF
FC Purnarnii A
Team Nykredit B
Frem Thyregod B FREM Thyregod Logo FREM Thyregod

U8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag d. 8/1 17

Teamname LVL Logo Club
Skjern B

U12 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag d. 7/1 17

Teamname LVL Logo Club
HFK piger 1 A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Beslagsmed Steen Martinsen B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Printmanagement B Give Fremad Logo Give Fremad
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Team HEG C Ejstrupholm IF Logo Ejstrupholm IF
FC Skanderborg 1 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 A FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
VB B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Give/Skibet (U11) B Give Fremad Logo Give Fremad
Glif2 C Grønbjerg- Langelund IF
Jelling FS A Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
LOCCO B FC GOG Logo FC GOG
Hedensted Hardhitters B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Tøzerne B Vildbjerg SF Logo Vildbjerg SF
HFK 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
HFK 3 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub

U-17 og U-18 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag d. 7/1 17

Teamname LVL Logo Club
Give Fremad A Give Fremad Logo Give Fremad
Szots Disciple B
FC Gutterne B
Hairstyle Horsens A
Hald Ege FC C
Timring IK B TIMSKI Logo TIMSKI
Flappes børn B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Ølguns Holdsuppport B Vandel Efterskole
Alkoholdet B

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
6. - January 8 2017

Organisation
Give Fremad
Place
Ikærhallen, Sdr.markshallen, Gadbjerg og Givskud
Address
Torvegade 75
Postalcode
7323
City
Give
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview