Sparkron Ulvehøj Cup 2018

Vorup FB og Sparekassen Kronjylland Vorup,

byder nok en gang velkommen indendørs stævne:

Sparkron Ulvehøj Cup 2018.

Stævne afvikles 5., 6. & 7.januar samt  13. & 14 .januar 2018

Store præmier i U10 A - U19 A-rækker - op til  2000 / 4000 kr til vindere af disse rækker..

SIDSTE CHANCE FOR TILMELDING !!

Trods mere end 270 tilmeldte hold er der enkelte ledige pladser

se http://ulvehojcup.dk for mere info

Klik på indbydelse til højre for at se spilledage for de enkelte årgange. Spilledage fremgår også af tilmeldingsformular.

Indledende runder afvikles Ulvehøj Hallen + nærliggende haller.

  • drenge fra U7 - U19 i A,B & C niveau (U16-19 kun A & B)
  • pigehold kan tilmeldes i en årgang yngre i drengerækken.
  • Forskellige aktiviteter med præmier - fx. Hastighedsskud
  • Se http://www.ulvehojcup.dk for mere information

Stævnet afvikles denne gang i første og anden weekend i januar måned starten af det nye år.

Indledende kampe vil blive afviklet i Ulvehøj Hallen samt Arena Randers (5-7.januar) og Tirsdalens Idrætshal (13-14.januar)

Finaler/slutspil i Ulvehøj Hallen

Velkommen til jer alle...

Team Ulvehøj

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U19 - drenge Mixed 7 800 fredag eftermiddag/aften 6 0
U19 - drenge Mixed 7 450 fredag eftermiddag/aften 4 0
U17 - drenge Mixed 7 800 fredag eftermiddag/aften 5 0
U17 - drenge Mixed 7 450 fredag eftermiddag/aften 0 0
U16 - drenge Mixed 7 800 fredag eftermiddag/aften 10 3
U16 - drenge Mixed 7 450 fredag eftermiddag/aften 7 0
U15 - drenge Mixed 7 800 søndag eftermiddag 8 0
U15 - drenge Mixed 7 450 søndag eftermiddag 11 0
U14 - drenge Mixed 7 550 søndag eftermiddag 8 0
U14 - drenge Mixed 7 450 søndag eftermiddag 17 0
U13 - drenge Mixed 7 550 lørdag eftermiddag 6 0
U13 - drenge Mixed 7 450 lørdag eftermiddag 26 1
U12 - drenge Mixed 7 550 lørdag eftermiddag 4 0
U12 - drenge Mixed 7 450 lør/lør - se program 19 0
U11 - drenge Mixed 7 400 lør/søn - se program 31 0
U10 - drenge Mixed 7 400 søndag morgen/formiddag 25 0
U09 - drenge Mixed 7 400 lørdag morgen/formiddag 29 0
U08 - drenge Mixed 7 400 lørdag morgen/formiddag 17 0
U07 - drenge ABC Mixed 7 400 søndag morgen/formiddag 17 0
U10 - drenge Mixed 7 500 søndag formiddag 4 0
U11 - drenge Mixed 7 500 lørdag for-/eftermiddag 5 0

Signetud teams

U19 - drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
MITECH A Randers FC Logo Randers FC
Aalborg Katedralskole - Futsalhold A
Den jyske sparekasse/Intersport Viborg A
Munkene A

U19 - drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Aalborg Katedralskole - Futsalhold B
Aalborg Katedralskole - Futsalhold B
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF

U17 - drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
DB A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Skovsgård Boldklub A Skovsgaard Boldklub Logo Skovsgaard Boldklub

U17 - drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club

U16 - drenge 5 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Allingåbro if A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Team easy on A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
CASA FC A Stensballe IK Logo Stensballe IK
ReeAct A
KHIF A Koldby-Hørdum IF Logo Koldby-Hørdum IF

U16 - drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: fredag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Kanonkongerne B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Rougsø/Vivild 1 B Rougsø FF Logo Rougsø FF
Rougsø/Vivild 2 B Rougsø FF Logo Rougsø FF

U15 - drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Allingåbro if A Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Chinos A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Kaan´s Pizza & Grill A
Shababs A
Stonehenge A Aalborg Boldspilklub Logo Aalborg Boldspilklub
Hornbæk 1 A
Sportigan Hadsund A

U15 - drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
FFF II C Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
FFF I B Fredericia forenede Fodboldklubber Logo Fredericia forenede Fodboldklubber
Rougsø/Vivild B Rougsø FF Logo Rougsø FF
Hornslet 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet 2 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet 3 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet 4 C Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hammel's drenge C
Spentrup IF 1 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup IF 2 B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Hornbæk 2 B

U14 - drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Aabyhøj-1 A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Team InCom/netIP A Herning Fremad Logo Herning Fremad
Cafe Borgen A Randers FC Logo Randers FC
DB 1 A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Team Cruyff A
Hornslet IF A Hornslet IF Logo Hornslet IF

U14 - drenge 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Aabyhøj-2 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Allingåbro if B Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
Høst IF C Høst IF Logo Høst IF
SIF Assentoft 1 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Høst IF C -Høst
DB 2 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB 3 B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB 4 C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
PFU14 C Purhus
Viborg FF B Viborg FF Logo Viborg FF
FC Thy B Thisted FC Logo Thisted FC
Hornslet IF B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF (2) B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Bondehæren C

U13 - drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
ebeltoft B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Hedensted A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK
Mariager IK A Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Skiller Boys A
Hammel's drenge A

U13 - drenge 21 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Randers KFUM C Randers KFUM Logo Randers KFUM
ebeltoft C Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Nørager Boldklub 1 B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Nørager Boldklub 2 C Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
De Seje Hedenstedgutter C
SMIFF 1 B SMIFF Logo SMIFF
SMIFF 2 C SMIFF Logo SMIFF
Høst IF C Høst IF Logo Høst IF
SMIFF 3 C SMIFF Logo SMIFF
Helsted Fremad 1 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SIF Assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Peter Geertsen B IF Alliancen Logo IF Alliancen
Peter Geertsen C IF Alliancen Logo IF Alliancen
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
PFU13 C Purhus
Kristrup 1 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup 2 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup 3 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Hammel's drenge C

U12 - drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
De 5 esser A Hedensted IF Logo Hedensted IF
HSF A Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
TEAM TVC A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Aabyhøj IF A Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF

U12 - drenge 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lør/lør - se program

Teamname LVL Logo Club
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Hornslet 1 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 2 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF 3 B Hornslet IF Logo Hornslet IF
Hornslet IF C Hornslet IF Logo Hornslet IF
HSF B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Skørping 1 B
skørping 2 B
Randers Freja 1 C Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
Randers Freja 2 B Randers Sportsklub Freja Logo Randers Sportsklub Freja
HOBRO IK B Hobro IK Logo Hobro IK
Gammelgården B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Aabyhøj IF B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Aabyhøjdespringerne B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hatting-Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom

U11 - drenge 29 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lør/søn - se program

Teamname LVL Logo Club
NBK/AIF 2 B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Randers KFUM 1 C Randers KFUM Logo Randers KFUM
Randers KFUM 2 C Randers KFUM Logo Randers KFUM
Helsted Fremad IF - B1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF - B2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF - C1 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF - C2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
RK07 1 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
RK07 2 B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
RK07 C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Dansk Natursten A/S B
rougsø ff B Rougsø FF Logo Rougsø FF
SIF Assentoft 1 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
HEI2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
IF Alliancen 1 B IF Alliancen Logo IF Alliancen
IF Alliancen 2 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
C C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Høst IF B Høst
Bjerregrav U11 C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
Overlund 1 B Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund 2 C Overlund GF Logo Overlund GF
ommersyssel if 1 B Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
ommersyssel if 2 C Ommersyssel IF Logo Ommersyssel IF
Virup IF 1 B Virup IF Logo Virup IF
Virup IF 2 C Virup IF Logo Virup IF
A-Sport B Ørslevkloster Idrætsforening Logo Ørslevkloster Idrætsforening
AIF/NBK C Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
AIF/NBK 2 C Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub

U10 - drenge 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hog / gui BC 1 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Hog / gui BC 2 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Sabro IF B tst/Sabro Logo tst/Sabro
Sabro IF C tst/Sabro Logo tst/Sabro
Åbyhøj 1 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Åbyhøj 2 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Åbyhøj 3 B Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Hobro IK 1 B Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 B Hobro IK Logo Hobro IK
If alliancen 1 A
If Alliancen 2 B
If Alliancen 3 C
Helsted Fremad 1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 3 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Lystrup 1 A Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
Høst IF C Høst IF Logo Høst IF
SMIFF 1 B SMIFF Logo SMIFF
Langå C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Rougsø A Rougsø FF Logo Rougsø FF
Heidis drenge C Ulstrup IF Logo Ulstrup IF
spentrup if C Spentrup IF Logo Spentrup IF
De gule lyn B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U09 - drenge 28 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Grundfør GUI B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Helsted Fremad IF A A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF B1 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF B2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF C C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Rosendal 1 B IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
EBELTOFT GOLD KICKERS B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
EBELTOFT VIKINGS C Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Kristrup Boldklub A Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Kristrup Boldklub C Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Allingåbro if C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF
TRIF 2010 C Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Spentrup IF B Spentrup IF Logo Spentrup IF
Spentrup IF C Spentrup IF Logo Spentrup IF
If Alliancen 1 A IF Alliancen Logo IF Alliancen
If alliancen 2 C IF Alliancen Logo IF Alliancen
HOG 1 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 2 A Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 3 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HOG 4 C Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 2 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Overlund GF 1 A Overlund GF Logo Overlund GF
Overlund GF 2 B Overlund GF Logo Overlund GF
NVUI C Nielstrup-Voldum Ungdoms og Idrætsforening Logo Nielstrup-Voldum Ungdoms og Idrætsforening
HOG 5 B Hinnerup og Omegns Gymnastikforening Logo Hinnerup og Omegns Gymnastikforening
Rougsø FF C Rougsø FF Logo Rougsø FF

U08 - drenge 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
LIK1 C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Mariager IK B Mariager Idræts Klub Logo Mariager Idræts Klub
Rosendal 1 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Rosendal 2 C IK Rosendal Fodbold Logo IK Rosendal Fodbold
Farsø Ullits IK 1 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø Ullits IK 2 B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Vivild IF C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
spentrup if 1 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
spentrup if 2 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
PFU05 U8 C PFU05 Logo PFU05
DB Fodbold A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB Fodbold B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
Vorup C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Rougsø FF B Rougsø FF Logo Rougsø FF
DB Fodbold A Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB Fodbold C Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U07 - drenge ABC 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vorup FB (1) B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Vorup FB (2) B Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Åbyhajerne C Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Vivild IF C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Helsted Fremad B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 1 A Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
HSF B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
Dronningborg boldklub B Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
DB2 C Dronnigborg boldklub
Vivild IF C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Spentrup IF U7 C Spentrup IF Logo Spentrup IF
NVUI C Nielstrup-Voldum Ungdoms og Idrætsforening Logo Nielstrup-Voldum Ungdoms og Idrætsforening
Rougsø FF C Rougsø FF Logo Rougsø FF
Hobro IK A Hobro IK Logo Hobro IK

U10 - drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hog / gui A A
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Løgstrup G&IF A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
virup if A Virup IF Logo Virup IF

U11 - drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag for-/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
NBK/AIF A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
SIF Assentoft A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
5. - January 14 2018

Organisation
Vorup Frederiksberg Boldklub
Place
Ulvehøj Hallen
Address
Møllevangsvej 7, Haslund
Postalcode
8940
City
Randers SV
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview