Langå Sparekasse Cup - ungdom

Houlbjerg-Laurbjerg IF indbyder til Langå Sparekasse Cup

 

Stævnet afvikles for 18. gang i træk for børne- samt ungdomshold.

 

Sted: Laurbjerg Hallen, Skolevej 8b, Laurbjerg, 8870 Langå.

 

Lørdag den 12. november

U9 drenge

U10 drenge

U11 drenge

U12 drenge

Håndbold mål
Søndag den 13. november U7 drenge/piger

 

Små mål på tværs

 

Lørdag den 19. november

U17 drenge

U19 drenge

 Store mål
Søndag den 20. november

U13 drenge

U14 drenge

U15 drenge

 Store mål

 

Vi tilstræber, at alle hold får mindst 3 kampe. Vi forbeholder os retten til at slå rækkerne sammen ved for få tilmeldinger. Der vil ikke være niveauopdeling i rækkerne, men angiv evt. alligevel holdets niveau ved tilmelding, så vi kan lave så mange retfærdige kampe som muligt.

 

Præmier:

Der er medaljer til alle deltagende hold i U7 til U9.

I rækkerne U10-U12 er der medaljer eller præmier til nr. 1-2-3.

I rækkerne U13-U19 er der pengepræmie til nr. 1 og 2.

Der er desuden spurtpræmier i alle kampene. OBS! Der er max. 7 medaljer pr. hold.

 

Der vil være frugt til alle hold.

 

Sidste frist for tilmelding er lørdag den 5. november for stævnet den 12-13. november, dog er der åbent for U7 tilmeldinger til og med tirsdag den 8. november.

Sidste frist for tilmelding til stævnet den 19-20 november, er lørdag den 12. november.

 

Deltagergebyret skal betales ved tilmeldingen på reg. nr. 9283 Konto nr 0000244104. Husk at angive holdnavn og række ved betaling.

 

Program med spilleregler udsendes den 7. november til stævnet den 12.-13. november og den 14. november for stævnet den 19.-20. november.

 

For yderligere information kontakt venligst:

Mogens Andersen - tlf. 40174594 langaa_sparekasse_cup@hotmail.com

Michael Langberg - tlf. 29478026 laurbjerghallen@sport.dk

 

 

 

Med sportslig hilsen Houlbjerg-Laurbjerg IF 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mixed 3 225 5 0
U8 Mixed 3 225 0 0
U9 Mixed 4 350 5 0
U10 Mixed 4 350 9 0
U11 Mixed 4 350 4 0
U12 Mixed 4 350 5 0
U13 Mixed 4 400 6 1
U14 Mixed 4 400 6 0
U15 Mixed 4 400 5 0
U17 Mixed 4 400 16 0
U19 Mixed 4 400 14 0

Signetud teams

U7 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Langå C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Hobro IK 1 Hobro IK Logo Hobro IK
Hobro IK 2 Hobro IK Logo Hobro IK
Hadsten sk Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HLIF2 C Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
HLIF B Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Bjerregrav Boldklub B Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
SMIFF 1 B SMIFF Logo SMIFF
SMIFF 2 B SMIFF Logo SMIFF

U10 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HLIF Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Voel C Voel GfG
Ebeltoft B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
Overlund B Overlund GF Logo Overlund GF
Hammel GF B Hammel Gymnastik Forening Logo Hammel Gymnastik Forening
NBK/AIF A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
NBK/AIF 2 B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Hobro IK B Hobro IK Logo Hobro IK

U11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
HLIF Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
KB B Kristrup Boldklub Logo Kristrup Boldklub
Smiff B SMIFF Logo SMIFF

U12 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nørager BK B Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
Ikast FS 1 A Ikast FS Logo Ikast FS
ikast drengene 2 B Ikast FS Logo Ikast FS
Randers KFUM C Randers KFUM Logo Randers KFUM
Ebeltoft A Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF

U13 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HLIF Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Langå B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Langå B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Sik1 B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Sik2 Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U14 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Ol Biogas B
TST 1 B tst/Sabro Logo tst/Sabro
TST 2 B tst/Sabro Logo tst/Sabro
Ans drengene C Ans IF Logo Ans IF
El nino B Åstrup / Hammelev Fodbold Logo Åstrup / Hammelev Fodbold
sportmaster/Tømrerfirma Heine Skovgård B

U15 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SMIFF A SMIFF Logo SMIFF
Vejlby Beast B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Outsiderne B Ans IF Logo Ans IF
Koldby-Hørdum IF Koldby-Hørdum IF Logo Koldby-Hørdum IF

U17 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HLIF1 Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
HLIF2 Houlbjerg-Laurbjerg IF Logo Houlbjerg-Laurbjerg IF
Vædderbo Sallingsund FC Logo Sallingsund FC
De rolige drenge B Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening
st.sjørup Skovservice A Nørager Boldklub Logo Nørager Boldklub
De Blå A Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Randers Tømrerforretning A Randers FC Logo Randers FC
Alkoholdet B
Hobro IK A
De glade drenge Hornbæk Sportsforening Logo Hornbæk Sportsforening

U19 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svigermorsdrøm A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Team Interfjord Sallingsund FC Logo Sallingsund FC
Team YoungBoys C
HSK 99 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK 98 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Palermo
6 triple O A
LIK 2 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
LIK 1 Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Legends

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
19. - November 20 2016

Organisation
Houlbjerg-Laurbjerg IF
Place
Laurbjerg Hallen
Address
Skolevej 8b, Laurbjerg
Postalcode
8870
City
Langå
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview