Handelsstandens Boldklubs indendørs fodboldstævne

Handelsstandens Boldklub`s indendørsstævne Spiller Lørdag: U7 - U8 - U9 - U10 - U13 og U14 sammen Spiller Søndag: Piger U11 og U12 spiller sammen - U11 - U12 - Herre Senior Der spilles til håndboldmål Ungdomshold kr. 375,00 Seniorhold kr. 475,00 Beløbet indbetales på 6509-3050480967 Er først tilmeldt når der er betalt. Programmet ligger på Handelsstandens Boldklub ca. en uge før stævnet. Flere oplysninger Finn Hansen / 50101912 / finntop@mail.dk Ret til ændringer forbeholdes.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U7 Mixed 7 375,0 Lørdag formiddag 10 0
U8 Mixed 7 375,0 Lørdag formiddag 18 0
U9 Mixed 6 375,0 Lørdag 0 0
U10 Mixed 6 375,0 Lørdag 20 0
U11 Mixed 6 375,0 Søndag 14 0
U12 Mixed 6 375,0 Søndag 17 0
U13 og U14 Mixed 6 375,0 Lørdag eftermiddag/aften 12 0
Piger U11-U12 Mixed 6 375,0 Søndag formiddag 15 0
Herre Senior Mixed 6 475,0 Søndag eftermiddag/aften 58 0

Signetud teams

U7 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Valby boldklub 1 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Valby Boldklub 2 C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
Sundby Boldklub Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Bk Fix 1 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Bk Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Chile Nørrebro United Logo Nørrebro United

U8 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
B 1903 - 1 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B 1903 - 2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B 1903 - 3 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Husum BK B Husum Boldklub Logo Husum Boldklub
B 1903-4 C BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
KB - Danmark
B93 Galacticos-1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Galacticos-2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 Galacticos-3 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
KB Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Spids Drengene B
H.B. Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
HIK - 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK - 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
AB Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
ØIF Østerbro IF Logo Østerbro IF
KB - Obondo

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB Spinjitzu B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
SIF Blå Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
SIF Hvid Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
HIC U10 B Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
HIC U10 2 B Herstedøster IC Logo Herstedøster IC
Team Maidane B Næstved IF Logo Næstved IF
B1903 U10-2 Sort B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 U10-2 Hvid B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
KB Panterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Skovshoved Grøn B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
B1908 A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Farmor & Farfar B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Mormor & Morfar B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
H.B. Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
Vestia Boldklubben Vestia Logo Boldklubben Vestia
FA 2000 - 1 FA 2000 Logo FA 2000
FA 2000 - 2 FA 2000 Logo FA 2000

U11 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Bk Olympic Gul Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
Bk Olympic Blå Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
Ipswich A
Sundby 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby 2 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby 3 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Næstved drengene A Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved boys A Næstved IF Logo Næstved IF
H.B. Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
KFB Kløvermarkens FB Logo Kløvermarkens FB
Morfar A

U12 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
BK Skjold - Rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold - Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Nr. Jernløse Dyreklinik A
Olivers Garage
Løverne NBV B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Tigerne NBU B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Union - 1 A Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Union - 2 A Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
ØIF - 2 Østerbro IF Logo Østerbro IF
B93 - 1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B93 - 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BK Stefan Boldklubben Stefan Logo Boldklubben Stefan

U13 og U14 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Østerbro IF 1 C Østerbro IF Logo Østerbro IF
Moffe.dk
Nørrebro United Nørrebro United Logo Nørrebro United
Kb3 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Kb4 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Green Team B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Ishøj BK Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
FA 2000 FA 2000 Logo FA 2000

Piger U11-U12 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sundby A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Tårnby Trolls B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Fremad Valby A Fremad Valby Logo Fremad Valby
Frederiksberg tøserne C Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
Team Måløv C Måløv Boldklub Logo Måløv Boldklub
Lynpigerne A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Ab Taarnby 1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Ab taarnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Ab taarnby 3 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Vanløsepigerne 1 B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Vanløsepigerne 2 B Vanløse IF Logo Vanløse IF
SIF -1 Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
SIF - 2 Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
B 1908 Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager

Herre Senior 48 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
GP Nordic
Rondon AS A
Overformynderiet FF B
Doza - 1
FC Lederne C
Møens Entrprenørfirma
HUI united B HUI
FC Misbrugsportalen
Woodstock A
Nemoland A
Dethmers drenge
Manflex
H.B. - Mathias Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
Bredgade 14 Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
H.B.-Oliver-1 Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
H.B.-Oliver-2 Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
H.B.-Oliver-3 Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
Bredgade - 2 Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
Stefanos Pizza - 1
Stefanos Pizza - 2
H.B.-Sebastian-1 Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
H.B.-Sebastian-2 Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
Team Codan
Hold - 714
Eddy Gordo
Runddelens Drenge
PSG
Svinget BK
H.B. - August-1 Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
H.B. August-2 Handelsstandens Boldklub Logo Handelsstandens Boldklub
Østerbro IF -1 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Østerbro IF -2 Østerbro IF Logo Østerbro IF
Colourplus
Radius Kommunikation
Eglund Køreskole
Fc Snuske C Valby Boldklub Logo Valby Boldklub
BK Stængerne
S H
Topp Høj Dækservice
PSG
Bumbleees
Dantools A/S
Congo
Jensii
Fat Dannys FC
EDC Poul Erik Bech
Kanariefuglene FC
H.B. Finn

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
21. - January 22 2017

Organisation
Handelsstandens Boldklub
Place
Nørrebrohallen
Address
Bragesgade 5
Postalcode
2200
City
København N
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview