DALBY-STÆVNET 2016

Dalby stævnet er kendt som det gode breddestævne for B og C spillere Vi opfordrer jer til at tilmelde jeres hold på det rigtige niveau så alle for god oplevelse Ved manglende tilmeldinger slåes rækkerne sammen. Der er præmier til alle spillere til og med U 9. I de andre rækker er der præmier til de tre bedste Ved flere puljer i samme årgang spilles der semifinale og finale med præmier til alle 4 hold Betaling sker ved ankomst kontant eller mobilpay på tlfnr. 28606756 Stævnetlf. 28606756 Bemærk at det er Dalby på FYN Fra u5 til u 7 er prisen 250 3 hold for 600 øvrige rækker er prisen 300 pr hold Vi ses til et godt stævne DALBY IF.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 14 PIGE C Mixed 4 300 3 0
U 15 PIGE C Mixed 4 300 0 0
U 5 Mix Mixed 3 250 0 0
U 10 DRENGE B Mixed 4 300 10 0
U 11 DRENGE C Mixed 4 300 5 0
U 14 DRENGE B Mixed 4 300 1 0
U 15 DRENGE C Mixed 4 300 1 0
U 6 Mix Mixed 3 250 3 0
U 7 Mix Mixed 3 250 7 0
U 8 DRENGE Mixed 5 300 2 0
U 9 DRENGE Mixed 5 300 21 2
U 10 DRENGE C Mixed 4 300 18 0
U 11 DRENG B Mixed 4 300 8 0
U 13 DRENGE B Mixed 4 300 6 0
U 15 DRENGE B Mixed 4 300 6 0
U 8 PIGE Mixed 5 300 0 0
U 10 PIGE B Mixed 4 300 0 0
U 11 PIGE B Mixed 4 300 1 0
U 12 PIGE B Mixed 4 300 0 0
U 13 PIGE B Mixed 4 300 2 0
U 14 PIGE B Mixed 4 300 6 0
U 15 PIGE B Mixed 4 300 0 0
U 12 DRENGE B Mixed 4 300 4 0
U 9 PIGE Mixed 5 300 1 0
U 12 DRENGE C Mixed 4 300 3 0
U 13 DRENGE C Mixed 4 300 3 0
U 14 DRENGE C Mixed 4 300 1 0
U 10 PIGE C Mixed 4 300 2 0
U 12 PIGE C Mixed 4 300 1 0
U 11 PIGE C Mixed 4 300 0 0
U 13 PIGE C Mixed 4 300 3 0
U 16 Drenge B Mixed 4 300 6 0
U 16 Drenge C Mixed 4 300 0 0
U 16 Pige B Mixed 4 300 3 0
U 16 Pige C Mixed 4 300 1 0

Signetud teams

U 14 PIGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 15 PIGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 5 Mix 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 10 DRENGE B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sanderum "Messi" B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Oks 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KB' s Drenge B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
FIF 1 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
FIF 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF

U 11 DRENGE C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
All Stars C Dalum IF Logo Dalum IF
Bad boys C Dalum IF Logo Dalum IF
MG&BK GR3 1 C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
KR70 C Boldklubben KR 70 Logo Boldklubben KR 70

U 14 DRENGE B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 15 DRENGE C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde BK årgang 02/03 4 C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 6 Mix 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Stige-Søhus C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Stige-Søhus C Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U 7 Mix 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 3 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF

U 8 DRENGE 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo U8 Hold 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U 9 DRENGE 13 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Sanderum B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
Mgbk - Middelfart B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Kerteminde 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Ringsted IF B Ringsted IF Logo Ringsted IF
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF

U 10 DRENGE C 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Oks 2 C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BBB C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Sanderum BK 1 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Næsby Boldklub C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KB's helte C Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
B1913 Y C Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
B1913 X C Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Skeby GF 1 C Skeby Gymnastikforening Logo Skeby Gymnastikforening
Skeby GF 2 C Skeby Gymnastikforening Logo Skeby Gymnastikforening
Aunslev IF C Aunslev IF Logo Aunslev IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF

U 11 DRENG B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Legenderne B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF
Munkebo U11 - A B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo U11 - B B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Morud IF B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
MG&BK GR2 1 B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF

U 13 DRENGE B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF
Odense KFUM B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
SSV HØJFYN B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
ssv højfyn C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn

U 15 DRENGE B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde BK årgang 02/03 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK årgang 02/03 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK årgang 02/03 3 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Ejby ik A Ejby IK Logo Ejby IK
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U 8 PIGE 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 10 PIGE B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 11 PIGE B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 PIGE B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 13 PIGE B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
EGB B Ejby IK Logo Ejby IK

U 14 PIGE B 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kerteminde 1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 2 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde 3 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 15 PIGE B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 DRENGE B 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BBB B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
SSV Højfyn C SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
KB Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 9 PIGE 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 DRENGE C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
næsby 1 C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
BBB C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U 13 DRENGE C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dalby IF C Dalby IF Logo Dalby IF
Dalby IF 2 C Dalby IF Logo Dalby IF
Odense KFUM B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense

U 14 DRENGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 10 PIGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 12 PIGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 11 PIGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 13 PIGE C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 16 Drenge B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Traepillerfyn.dk B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Odense KFUM B Odense KFUM
Dream Team SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
KB1 B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
KB2 Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

U 16 Drenge C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 16 Pige B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U 16 Pige C 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Otterup Chikas C OBIK

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
25. - November 27 2016

Organisation
Dalby IF
Place
Hindsholmhallen
Address
Dalby Bygade 5
Postalcode
5380
City
Dalby
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview