2017 Sparekassen Fyn Cup

 Langeskov IF og Sparekassen Fyn, Langeskov har hermed fornøjelsen at indbyde til indefodboldstævne i Langeskov Hallerne.

Lørdag den 21. januar 2017. Drenge U 6 og U 7: 3 mod 3 på tværs af banen. Drenge U 8 og U 9: 5 mod 5. Drenge U 10 - U 12. Pige U 10 - U 12.

Søndag den 22. januar 2017. Drenge U 13 - U 17. Pige U 14 og U 18.

Vi tilstræber at inddele holdene i puljer med 5 eller 6 hold, der spiller alle mod alle i kampe af maksimalt 6 minutters varighed. Der må maksimalt deltage 7 spilllere på hvert hold. U 6 og U 7: Maksimalt 6 spillere pr. hold. U 8 og U 9: Maksimalt 8 spillere pr. hold.

Præmier: Der er spurtpræmier til alle hold, når puljen er spillet færdig. Der vil også være præmier til vinderne af puljerne.

Startgebyr 275 kr. pr. hold skal indbetales samtidig med tilmelding på bankkonto reg. nr. 1551 konto 3217833531. Husk oplysninger ved indbetaling. Tilmelding senest 31. december 2016.

Spørgsmål til Sparekassen Fyn Cup 2017: Knud Knudsen 65 38 18 99 og mail lif.sparekassenfyn@gmail.com. Se også www.langeskovif.dk under Sparekassen Fyn Cup.

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-6 (2011) Mixed 6 275 Lørdag 21. januar 2017 5 0
U-7 (2010) Mixed 6 275 Lørdag 21. januar 2017 5 0
U-8 (2009) Mixed 8 275 Lørdag 21. januar 2017 5 0
U-9 (2008) Mixed 8 275 Lørdag 21. januar 2017 11 0
U-10 (2007) Mixed 7 275 Lørdag 21. januar 2017 23 0
U-11 (2006) Mixed 7 275 Lørdag 21. januar 2017 5 0
U-12 (2005) Mixed 7 275 Lørdag 21. januar 2017 17 0
P U-10 (2007) Mixed 7 275 Lørdag 21. januar 2017 1 0
P U-11 (2006) Mixed 7 275 Lørdag 21. januar 2017 2 0
P U-12 (2005) Mixed 7 275 Lørdag 21. januar 2017 1 0
U-13 (2004) Mixed 7 275 Søndag 22. januar 2017 12 0
U-14 (2003) Mixed 7 275 Søndag 22. januar 2017 11 0
U-15 (2002) Mixed 7 275 Søndag 22. januar 2017 7 0
U-16 (2001) Mixed 7 275 Søndag 22. januar 2017 7 0
U-17 (2000) Mixed 7 275 Søndag 22. januar 2017 11 0
P U-14 (2003) Mixed 7 275 Søndag 22. januar 2017 2 0
P U-18 (1999-2000) Mixed 7 275 Søndag 22. januar 2017 5 0

Signetud teams

U-6 (2011) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 21. januar 2017

Teamname LVL Logo Club
LIF Prøveholdet C Langeskov IF Logo Langeskov IF
Munkebo C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF

U-7 (2010) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 21. januar 2017

Teamname LVL Logo Club
Munkebo Boldklub C Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Dalby IF B Dalby IF Logo Dalby IF
LIF 3 Langeskov IF Logo Langeskov IF

U-8 (2009) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 21. januar 2017

Teamname LVL Logo Club

U-9 (2008) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 21. januar 2017

Teamname LVL Logo Club
BK Stjernen 1 A Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
BK Stjernen 2 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
Dalby B Dalby IF Logo Dalby IF
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Dalum IF 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
LIF 3 Langeskov IF Logo Langeskov IF
allested A Allested U & I Logo Allested U & I

U-10 (2007) 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 21. januar 2017

Teamname LVL Logo Club
Næsby Boldklub B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Sanderum BK 1 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Ravn Arkitektur A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
Aunslev IF C Aunslev IF Logo Aunslev IF
BK Stjernen 1 B Boldklubben Stjernen af 1968 Logo Boldklubben Stjernen af 1968
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Sanderum BK 2 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Otterup C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum 2 C Dalum IF Logo Dalum IF
Næsby Boldklub C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Ubberud Ubberud IF Logo Ubberud IF
BBB 1 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 B Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 3 C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub

U-11 (2006) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 21. januar 2017

Teamname LVL Logo Club
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 3 Langeskov IF Logo Langeskov IF
De Vilde Hvide B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
smd.dk B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U-12 (2005) 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 21. januar 2017

Teamname LVL Logo Club
Tårup IF C Tårup IF Logo Tårup IF
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Munkebo U12 Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
S.F.B B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
OB & ik Sort B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OB & ik Stribet B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Søhus Stige 1. A Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
OKS 2 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
B 1913 u12 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
KB B Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Skårup IF 1 B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Skårup IF 2 B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Skårup IF 3 B Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening

P U-10 (2007) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 21. januar 2017

Teamname LVL Logo Club
LIF Langeskov IF Logo Langeskov IF

P U-11 (2006) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 21. januar 2017

Teamname LVL Logo Club
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
SUB'er girls C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev

P U-12 (2005) 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag 21. januar 2017

Teamname LVL Logo Club
LIF Langeskov IF Logo Langeskov IF

U-13 (2004) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 22. januar 2017

Teamname LVL Logo Club
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
Munkebo U13 (1) Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo U13 (2) Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
KRFK KRFK Logo KRFK
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
B 1913 U13 C Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Rudkøbing Rudkøbing Boldklub Logo Rudkøbing Boldklub
Fjordager IF Fjordager IF Logo Fjordager IF
OKS B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF

U-14 (2003) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 22. januar 2017

Teamname LVL Logo Club
LIF Langeskov IF Logo Langeskov IF
KRFK KRFK Logo KRFK
B 1913 u14 A Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Sandagers Disciple 1 A Varde IF Logo Varde IF
Fraugde A Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
Fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF

U-15 (2002) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 22. januar 2017

Teamname LVL Logo Club
Tramper FC A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
LIF 1 Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF
KRFK B KRFK Logo KRFK
Otterup vinduespolering B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Otterup U15 C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U-16 (2001) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 22. januar 2017

Teamname LVL Logo Club
Traepillerfyn.dk B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Aunslev IF (1) B Aunslev IF Logo Aunslev IF
Aunslev IF (2) B Aunslev IF Logo Aunslev IF
KRFK B KRFK Logo KRFK
Flexlease.nu B
Seden FC B

U-17 (2000) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 22. januar 2017

Teamname LVL Logo Club
Papastathopoulos B Korup Skole
piller patruljen
LIF Langeskov IF Logo Langeskov IF
Four and a fat man A
FC Caminar A
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Tsunami Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

P U-14 (2003) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 22. januar 2017

Teamname LVL Logo Club
LIF Langeskov IF Logo Langeskov IF
SUB Ullerslev B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev

P U-18 (1999-2000) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag 22. januar 2017

Teamname LVL Logo Club
Revisionssel A Team Q Odense
SUB Ullerslev B SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Kim Omme

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
21. - January 22 2017

Organisation
Langeskov IF
Place
Langeskov Hallerne
Address
Børmosevej
Postalcode
5550
City
Langeskov
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview