Herlev Julecup

Herlev Fodbold afholder Cup 26. og 27. november 2016 i Herlev Hallerne
Stævner er for U5-U13 drenge. U8, U9 og U10 spiller i A og B niveau. U11-13 spiller B niveau.

U12 og U14 piger spiller lørdag.

Rækker
Lørdag

U7 drenge spiller på halv bane 4-mands på 1/2 bane. Puljer af 5 hold giver 4 kampe til alle.
U8 og U9 drenge alle kampe spilles i puljer med 4 hold. Vinderne går videre til semifinale og Finale.

U12 og U14 piger spiller fra kl. 17.00

Søndag
U5 og U6 drenge spiller på halv bane 4-mands på 1/2 bane. Puljer af 5 hold giver 4 kampe til alle.
U10-13 drenge alle kampe spilles i puljer med 4 hold. Vinderne går videre til semifinale og Finale.

Se Rækker for detaljer om spilletidspunkt. 

Priser:
4-mands hold  U6 og U7 på 1/2 bane  (max. 6 deltagere) kr. 250,-
4 og 5-mands ungdomshold (max 7. deltagere) kr. 350,-
 

Medaljer til alle 3-mands spillere.
Præmier til nummer 1 og 2 i 4/5-mands rækkerne

Der spilles 5 minutter i 4-mands 1/2 bane og 7 minutter i 4/5-mands. Løbende ur med 1. min mellem kampene.
Ellers efter samme regler som ved DBU stævner odg med 5 spillere på banen i U8-U10, da banen i Herlev Hallen er stor.

Pengene indbetales på konto nr. 5044-0001286973, husk angivelse at holdnummer fra staevner.dk.

Generelt info om stævnet kan fås ved at ringe/skrive til Thomas Lollike, mobil +45 29705047, mail: staevne@hifodbold.dk eller på vores hjemmeside: www.herlevfodbold.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Piger U14 Mixed 4 350 Lørdag ca. kl. 19 4 0
U6 Mixed 3 250 Søndag fra kl. 9.00 13 0
U7 Mixed 3 250 Lørdag fra kl. 9.00 27 0
U9 Mixed 5 350 Lørdag ca. kl. 13 3 0
U10 Mixed 5 350 Søndag kl. 9.00 0 0
U11 Mixed 4 350 Søndag ca. kl. 13. 11 0
U12 Mixed 4 350 Søndag ca. kl. 15 10 0
U13 Mixed 4 350 Søndag ca. kl. 17 7 0
Piger U12 Mixed 4 350 Lørdag ca. kl. 17 7 0
U8 Mixed 4 350 Lørdag ca. kl. 11 12 0
U8 Mixed 5 350 Lørdag kl. 9.00 1 0
U9 Mixed 5 350 Lørdag ca. kl. 15. 2 0
U10 Mixed 5 350 Søndag ca. kl. 11 0 0
U5 Mixed 3 250 Søndag kl. 13 5 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 1 0

Signetud teams

Piger U14 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 19

Teamname LVL Logo Club
Herlev 001 B Herlev IF Logo Herlev IF
Union C Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Herlev 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev 01 Herlev IF Logo Herlev IF

U6 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag fra kl. 9.00

Teamname LVL Logo Club
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Herlev U5-Y C Herlev IF Logo Herlev IF
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Rød Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Løveungerne 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kastrup 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIK Grøn Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U7 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra kl. 9.00

Teamname LVL Logo Club
Vor Frue u7 C Vor Frue IF Logo Vor Frue IF
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
BFCL B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
B1903 Puma B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Løver A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
LSF 3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
KB Krigerne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Kæmperne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Herlev IF 3 Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF 2 Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF 1 Herlev IF Logo Herlev IF
Kr. Værløse 2
Kr. Værløse 1 B
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
KB7E A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB7E 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Kastrup u6 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 13

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9.00

Teamname LVL Logo Club

U11 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. kl. 13.

Teamname LVL Logo Club
HIK blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HG Blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG HVID B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Løverne Nørrebro United Logo Nørrebro United
Herlev if U11 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
Tigerne Nørrebro United Logo Nørrebro United
Herlev if U11 1 B Herlev IF Logo Herlev IF
Team Kulek

U12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. kl. 15

Teamname LVL Logo Club
KBK sort /hvid B
Jogabonito Academy B
Holbæk Sportsakademi B
Herlev if u12-2 C Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev if u12 B Herlev IF Logo Herlev IF
Team Kulek
Schwartz B
Team Weekend B

U13 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. kl. 17

Teamname LVL Logo Club
Clean up B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Hvidovre Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Team Kulek
Herlev 2 Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev 1 Herlev IF Logo Herlev IF
Stryhns Leverpostej B Næstved IF Logo Næstved IF

Piger U12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 17

Teamname LVL Logo Club
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
AB Taarnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
HI piger - hvid Herlev IF Logo Herlev IF
AbTaarnby 1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Hi pigerne Herlev IF Logo Herlev IF

U8 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 11

Teamname LVL Logo Club
Greve blanco B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Hjoreten 1 B IF Hjorten Logo IF Hjorten
Greve hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Farum Tiger A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Bsf1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Herlev 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev 1 B Herlev IF Logo Herlev IF

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9.00

Teamname LVL Logo Club

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 15.

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. kl. 11

Teamname LVL Logo Club

U5 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 13

Teamname LVL Logo Club
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Herlev U5-Z C HI [Herlev
Herlev U5-X C HI [Herlev
B.93 2012 PMC Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
26. - November 27 2016

Organisation
Herlev IF
Place
Herlev Hallen
Address
Tvedvangen 198
Postalcode
2730
City
Herlev
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Herlev Julecup map

Tournament overview