Herlev Julecup

Herlev Fodbold afholder Cup 26. og 27. november 2016 i Herlev Hallerne
Stævner er for U5-U13 drenge. U8, U9 og U10 spiller i A og B niveau. U11-13 spiller B niveau.

U12 og U14 piger spiller lørdag.

Rækker
Lørdag

U7 drenge spiller på halv bane 4-mands på 1/2 bane. Puljer af 5 hold giver 4 kampe til alle.
U8 og U9 drenge alle kampe spilles i puljer med 4 hold. Vinderne går videre til semifinale og Finale.

U12 og U14 piger spiller fra kl. 17.00

Søndag
U5 og U6 drenge spiller på halv bane 4-mands på 1/2 bane. Puljer af 5 hold giver 4 kampe til alle.
U10-13 drenge alle kampe spilles i puljer med 4 hold. Vinderne går videre til semifinale og Finale.

Se Rækker for detaljer om spilletidspunkt. 

Priser:
4-mands hold  U6 og U7 på 1/2 bane  (max. 6 deltagere) kr. 250,-
4 og 5-mands ungdomshold (max 7. deltagere) kr. 350,-
 

Medaljer til alle 3-mands spillere.
Præmier til nummer 1 og 2 i 4/5-mands rækkerne

Der spilles 5 minutter i 4-mands 1/2 bane og 7 minutter i 4/5-mands. Løbende ur med 1. min mellem kampene.
Ellers efter samme regler som ved DBU stævner odg med 5 spillere på banen i U8-U10, da banen i Herlev Hallen er stor.

Pengene indbetales på konto nr. 5044-0001286973, husk angivelse at holdnummer fra staevner.dk.

Generelt info om stævnet kan fås ved at ringe/skrive til Thomas Lollike, mobil +45 29705047, mail: staevne@hifodbold.dk eller på vores hjemmeside: www.herlevfodbold.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Piger U14 Mixed 4 350 Lørdag ca. kl. 19 4 0
U6 Mixed 3 250 Søndag fra kl. 9.00 13 0
U7 Mixed 3 250 Lørdag fra kl. 9.00 27 0
U9 Mixed 5 350 Lørdag ca. kl. 13 3 0
U10 Mixed 5 350 Søndag kl. 9.00 0 0
U11 Mixed 4 350 Søndag ca. kl. 13. 11 0
U12 Mixed 4 350 Søndag ca. kl. 15 10 0
U13 Mixed 4 350 Søndag ca. kl. 17 7 0
Piger U12 Mixed 4 350 Lørdag ca. kl. 17 7 0
U8 Mixed 4 350 Lørdag ca. kl. 11 12 0
U8 Mixed 5 350 Lørdag kl. 9.00 1 0
U9 Mixed 5 350 Lørdag ca. kl. 15. 2 0
U10 Mixed 5 350 Søndag ca. kl. 11 0 0
U5 Mixed 3 250 Søndag kl. 13 5 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 1 0

Signetud teams

Piger U14 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 19

Teamname LVL Logo Club
Herlev 1 A Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev 01 Herlev IF Logo Herlev IF
Union C Boldklubben Union Logo Boldklubben Union
Herlev 001 B Herlev IF Logo Herlev IF

U6 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag fra kl. 9.00

Teamname LVL Logo Club
Kastrup 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Rød Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Blå Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Herlev U5-Y C Herlev IF Logo Herlev IF
Løveungerne 1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HIK Grøn Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U7 21 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag fra kl. 9.00

Teamname LVL Logo Club
KB7E A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB7E 2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSF 1 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 3 C Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Herlev IF 1 Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF 2 Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev IF 3 Herlev IF Logo Herlev IF
LSF 1 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 2 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
LSF 3 Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
BFCL B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
Lundegården B Ballerup FC Lundegården Logo Ballerup FC Lundegården
B1903 Løver A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Puma B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Vor Frue u7 C Vor Frue IF Logo Vor Frue IF
Kr. Værløse 1 B
Kr. Værløse 2
Kastrup u6 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
KB Kæmperne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Krigerne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 13

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9.00

Teamname LVL Logo Club

U11 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. kl. 13.

Teamname LVL Logo Club
Herlev if U11 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Herlev if U11 1 B Herlev IF Logo Herlev IF
HG HVID B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
HG Blå B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Team Kulek
Tigerne Nørrebro United Logo Nørrebro United
Løverne Nørrebro United Logo Nørrebro United

U12 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. kl. 15

Teamname LVL Logo Club
Herlev if u12 B Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev if u12-2 C Herlev IF Logo Herlev IF
Jogabonito Academy B
Schwartz B
Holbæk Sportsakademi B
KBK sort /hvid B
Team Kulek
Team Weekend B

U13 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. kl. 17

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Herlev 1 Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev 2 Herlev IF Logo Herlev IF
Clean up B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Team Kulek
Stryhns Leverpostej B Næstved IF Logo Næstved IF

Piger U12 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 17

Teamname LVL Logo Club
Hi pigerne Herlev IF Logo Herlev IF
HI piger - hvid Herlev IF Logo Herlev IF
HG B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
AbTaarnby 1 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
AB Taarnby 2 B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U8 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 11

Teamname LVL Logo Club
Herlev 1 B Herlev IF Logo Herlev IF
Herlev 2 B Herlev IF Logo Herlev IF
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 3 C Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 1 A Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Bsf1 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Greve hvid B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Hjoreten 1 B IF Hjorten Logo IF Hjorten
Greve blanco B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Farum Tiger A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
BSF 2 Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold

U8 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9.00

Teamname LVL Logo Club

U9 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag ca. kl. 15.

Teamname LVL Logo Club

U10 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag ca. kl. 11

Teamname LVL Logo Club

U5 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 13

Teamname LVL Logo Club
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Herlev U5-X C HI [Herlev
Herlev U5-Z C HI [Herlev
B.93 2012 PMC Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
26. - November 27 2016

Organisation
Herlev IF
Place
Herlev Hallen
Address
Tvedvangen 198
Postalcode
2730
City
Herlev
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Herlev Julecup map

Tournament overview