Sengeløse pokal stævne

 Velkommen til Sengeløse pokal stævne, vi afholder igen i år en indendørs turnering for piger og drenge. Der vil igen i år være pokaler til første pladsen i alle årgange og medaljer til alle øvrige placeringer. 

Vi spiller efter SBU's regler, den eneste undtagelse er at vi spiller med resultater. 

Vi håber at se mange hold igen i år og vi forbeholder os retten til at ændre i spille tidspunkter hvis der kommer mange eller få hold i rækkerne. 

Årgangene bedes respekteres og alders dokumentation kan blive påkrævet ved indsigelse, i så fald vil et hold med ældere spillere end det tilladte blive taber dømt. 

Vi henviser til SBU's regler om alder f. Eks.  At U8 er årgang 2009 og yngre, dog må man have en enkelt 2008'er med som er født i perioden d. 1/7-08 - d. 31/12-08.  

 

Betalingen skal ske hurtigst muligt til reg. 2275 - konto. 4378984950 med hold og id nr. 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Drenge Mixed 5 350 Lørdag formiddag 1 0
U7 Drenge Mixed 5 350 Lørdag formiddag 9 0
U7 piger Mixed 5 350 Lørdag formiddag 8 0
U8 piger Mixed 7 450 Lørdag middag 10 0
U11 drenge Mixed 6 450 Lørdag eftermiddag 12 0
U9 drenge Mixed 7 450 Søndag middag 13 1
U10 drenge Mixed 7 450 Lørdag eftermiddag 10 0
U9 piger Mixed 7 450 Søndag eftermiddag 19 0

Signetud teams

U6 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse U6 C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening

U7 Drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse U7 B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
AIF Condi B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF Vestegnens Pizzeria B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Tårnby FF drengene C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Tuse IF 1 B Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse IF 2 B Tuse IF Logo Tuse IF

U7 piger 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
SGIF 2010 Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Orient Orient GI
Viby C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Brøndbypigerne Brøndby IF Logo Brøndby IF
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
LSF Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Sengeløse 2 Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Greve Fodbold U7 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U8 piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
SGIF 2009/2010 Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
BK Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Viby C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
LSF Ledøje-Smørum Fodbold Logo Ledøje-Smørum Fodbold
Brøndby 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
FB tøserne Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
U8 BB Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Greve Fodbold Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold 2 Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U11 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Rosenhøj BK C Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
KB lions C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Gundsølille 2 C Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Sengeløse C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
AB B Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub

U9 drenge 5 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag

Teamname LVL Logo Club
Sengeløse B Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
HIK 08 B1 B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
TFC Taastrup FC Logo Taastrup FC
Ishøj Bk B Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
Brøndby IF B Brøndby IF Logo Brøndby IF

U10 drenge 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Gundsølille Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF Logo Gundsølille Skytte- Gymnastik & IF
Team såby C Såby Fodbold Logo Såby Fodbold
fc såby C Såby Fodbold Logo Såby Fodbold
Hundige C Hundige Boldklub Logo Hundige Boldklub
De luxe drengene C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Sengeløse C Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
B1908 1 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
B1908 2 C Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
KB Tigrene C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B82-1 C B82 Virum Logo B82 Virum

U9 piger 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SGIF piger 2008 Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Orient Orient GI
Brøndby A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndbyernes if C Brøndby IF Logo Brøndby IF
SGIF 2009 Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening Logo Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
BSF U9 piger A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BK Hekla A Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Hfc tøserne B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Viby C Viby Idrætsforening Logo Viby Idrætsforening
Vordingborg IF Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Sundby supertøzer B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Fårevejle BK 1 B Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
Fårevejle BK 2 B Fårevejle Boldklub Logo Fårevejle Boldklub
rosenhøj B Rosenhøj BK Logo Rosenhøj BK
U9 BB C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Greve Fodbold U8 B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Greve Fodbold U9 piger A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
21. - January 22 2017

Organisation
Sengeløse Gymnastik og Idrætsforening
Place
Sengeløse Hallen
Address
Spangåvej 9
Postalcode
2630
City
Taastrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview