Skjold/Nørrebro United Cuppen

 Det glæder os at kunne byde velkommen til Indendørsstævne i den historiske Nørrebrohal. Stævnet er arrangeret i et samarbejde mellem Boldklubben Skjold og Nørrebro United.

Tid og sted
Den 12-13 november 2016
Nørrebrohallen
Nørrebrogade 208
2200 København

Tilmeldingsfrist
Tilmelding på staevner.dk senest fredag 4. november 2016.
Husk at skrive navn, mobilnummer og e-mail adresse på holdleder/træner når I tilmelder jer. Tilmeldingen foregår efter "først-til-mølle" princippet, men husk at det først er når stævnegebyret er indbetalt at I er sikret deltagelse.

Årgange
U6, U7, U8 (ingen niveau), U9 (B-C), U10 (B-C), U11 (B-C), (U12 (B-C), U13 (AB) Blandet og (BC) Blandet. U14 (AB) Blandet (BC) Blandet
U5, U6 og U7 spiller 3 mod 3 på halv bane (6 spillere pr. hold)
U8, U9, U10, U11, U12 spiller 5 mod 5 på fuld bane (8 spillere pr. hold)
U13 og U14 spiller 4 mod 4 på fuld bane (7 spillere pr. hold)

Program 
Lørdag: U6, U8 U10 U12, U14
Søndag: U5, U7, U9, U11, U13
Det præcise kampprogram udsendes senest 5 dage før stævnet til den angivede holdleder pr. mail.
(Vi arbejder på højtryk - i skulle gerne have programmet senest d. 4. Vi beklager)

Niveau
Vi lægger vægt på at holdene spiller så mange lige kampe som muligt. Derfor er der mulighed for at tilmelde hold i tre forskellige niveauer, A, B og C, i de ældre årgange.
Afhængig af antallet af tilmeldinger kan det blive nødvendigt at slå rækker sammen.

Præmier og medaljer
Der vil være medaljer til alle spillerne. Stævnet er et breddestævne og overskuet går til BK Skjolds og Nørrebro Utd.s ungdomsarbejde.

Deltagergebyr
U5-U6-U7: 150,- pr. hold
U8-U12: 350,- pr. hold
U/13-U/14: 400,- pr. hold

Indbetaling sker på vores bankkonto 2104-0746908830 senest mandag 7. november 2016.
Ved manglende indbetaling tilbydes jeres plads til et hold på ventelisten.

VIGTIGT! Ved indbetaling skal I mærke jeres indbetaling med ordet "CUPPEN", samt klubnavn, årgang, række, kontaktperson og mobilnummer (fx. CUPPEN - Skjold U8 B-række, Peter Petersen 12 34 56 78).


Spørgsmål
Sendes på e-mail bkskjold@bkskjold.dk

De bedste hilsner
BK Skjold / Nørrebro United

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U/5 Mix Mixed 3 150 3 0
U/6 Mixed 3 150 20 0
U/8 Mixed 5 350 4 0
U/8 Mixed 5 350 10 0
U/9 Mixed 5 350 10 0
U/9 Mixed 5 350 12 0
U/10 Mixed 5 350 5 0
U/11 Mixed 5 350 12 0
U/13 Mixed 4 400 7 0
U/13 Mixed 4 400 8 0
U/14 Mixed 4 400 0 0
U/14 Mixed 4 400 0 0
U/7 Mixed 3 150 28 0
U/10 Mixed 5 350 17 0
U/11 Mixed 5 350 4 0
U/12 Mixed 5 350 3 0
U/12 Mixed 5 350 10 0
U/11 Mixed 5 350 3 0

Signetud teams

U/5 Mix 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BSF B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Nørrebro United - Cameroun C Nørrebro United Logo Nørrebro United
B.93 2012 PMC Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U/6 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC. Ninja B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Kastrup 1 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
HIK Rød Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK Hvid Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
B.93 Hold 1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B.93 Hold 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
BSF 1 A Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF 2 B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Nørrebro United - Cameroun C Nørrebro United Logo Nørrebro United
AIF 1 Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF 2 Albertslund IF Logo Albertslund IF
Kastrup 3 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Nørrebro United - Denmark C Nørrebro United Logo Nørrebro United
BK FIX Batistuta Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
BK FIX Baggio Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Nørrebro 2 Nørrebro United Logo Nørrebro United

U/8 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
2.09 - Daniel C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
2.09 - Michael C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold - Sune C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U/8 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB-Neymar Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK Skjold Sami B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Nørrebro United - Cameroun C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Danmark C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrrebro United - Brasilien C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Chile C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Fix 1 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 2 B Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
Fix 3 Boldklubben FIX Logo Boldklubben FIX
KB-Messi Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U/9 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skjoldungerne C1 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjoldungerne C2 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjoldungerne C2 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
AB Tårnby C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Nørrebro United - Brasilien C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Argentina C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Karlslunde IF 3 C Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
RB06 - 3 C Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906

U/9 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
B.93 2008 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Skjoldungerne B1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjoldungerne B2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
AB Tårnby B Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
brøndby if 1 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
brøndby if 2 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
RB06 - 1 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB06 - 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
KB-Suarez Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U/10 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skjold Rød C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold gul Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Nørrebro United - Morten Olsen C Nørrebro United Logo Nørrebro United
B82-1 C B82 Virum Logo B82 Virum

U/11 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skjold gul C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold grøn C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold orange C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold hvid C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Boldklubben Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Tingbjerg FK C
Nørrebro United - Lars Olsen Tigers C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Lars Olsen Lions C Nørrebro United Logo Nørrebro United
BKF 2 C BK Favoritten
BKF 3 C BK Favoritten

U/13 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
123 skjold B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
White Ops A
Skjold 2004 1 A Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Nørrebro United - Løve holdet B Nørrebro United Logo Nørrebro United

U/13 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvidovre Hvidovre IF Logo Hvidovre IF
Sammenholdet C Fremad Valby Logo Fremad Valby
Nørrebro United John Stampe - Grøn C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United John Stampe - Ballerz C Nørrebro United Logo Nørrebro United
DLT B Kværkeby IF Logo Kværkeby IF
Skjold 3 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold 2004 ¤ C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
team issa B Nørrebro United Logo Nørrebro United

U/14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U/14 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U/7 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB U7A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HARESKOV 1 Hareskov IF Logo Hareskov IF
HARESKOV 2 Hareskov IF Logo Hareskov IF
HARESKOV 3 Hareskov IF Logo Hareskov IF
Cameroun Hvid Nørrebro United Logo Nørrebro United
Cameroun Grøn Nørrebro United Logo Nørrebro United
ABT Superstjernerne C Boldklubben AB Tårnby Logo Boldklubben AB Tårnby
Kastrup u6 B Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Skjoldrødderne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
KB U7A (2)
KB U7A (3)
Skjoldkrokodillerne B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Nørrebro United - Argentina C Nørrebro United Logo Nørrebro United
G77 drengene C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
G77 drengene 2 C Idrætsforeningen Gundsømagle 1977 Logo Idrætsforeningen Gundsømagle 1977
B1903 leopard A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Løve B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 Puma B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Valllensbæk Tigere Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk Løver Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk Leoparder Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
KB C1 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB C2 Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Nif Næstved IF Logo Næstved IF

U/10 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Pierres drenge B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
B1903 U10 1 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
B1903 U10 2 B BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
BK Friheden B Boldklubben Friheden Logo Boldklubben Friheden
Skjold Hvid 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
SIF Blå Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
KB B1 Tigrene B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB B1 Panterne B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
3300 B
Bk Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Skjold Hvid 2 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U/11 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Svogerslev B Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK blå B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BKF 1 B BK Favoritten

U/12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United - Løve holdet C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Bagsværd 2 C Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Nørrebro United - Kim vilfort C Nørrebro United Logo Nørrebro United

U/12 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Skjold Rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjold Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Bagsværd 1 B Bagsværd Boldklub Logo Bagsværd Boldklub
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF

U/11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Striwerne A
Ipswich A

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
12. - November 13 2016

Organisation
Boldklubben Skjold
Place
Nørrebrohallen
Address
Nørrebrogade 208
Postalcode
2200
City
København N
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview