Marienlyst Cup 2016

Boldklubben Marienlyst i Odense, indbyder igen i år til det traditionelle A-indefodboldstævne 16. - 18. december 2016. Stævnet er ideelt til at få pudset formen af inden Fyens Stiftstidende`s julestævne. Der er præmier til nr. 1, 2, 3 i hver række. Pris pr hold er 350 kr. som skal indbetales ved tilmelding, på konto: Regnr. 6866 kontonr. 1034741. Sidste tilmelding er den 30. november 2016 og kun hold under DBU kan deltage. BEMÆRK at holdnavn ved tilmelding skal være navnet på den klub man repræsenterer. Samtlige spillere på holdet skal være medlem af den klub de stiller op for og have spillet for klubben i efterårssæsonen 2016. Det er muligt at bruge max en kvartalsspiller på holdet, men ikke en dispensationsspiller og heller ikke en klassetrinsspiller. BEMÆRK: Begrænsning i antal hold kan forekomme i alle rækkerne, hvorfor "først til mølle-princippet" vil blive anvendt for tilmeldte hold, der har betalt. Øvrige hold vil blive skrevet på venteliste. program vil blive fremsendt primo december. Vi glæder os til at se jer Med sportslig hilsen Stævneudvalget i Boldklubben Marienlyst
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 drenge - årg 08 Mixed 8 350 Forventes spillet søndag 26 0
U10 drenge - årg 07 Mixed 7 350 Forventes spillet søndag 21 0
U11 drenge - årg 06 Mixed 7 350 Forventes spillet lørdag 19 0
U13 drenge - årg 04 Mixed 7 350 Forventes spillet lørdag 26 0
U14 drenge - årg 03 Mixed 7 350 Forventes spillet lørdag 13 0
U12 drenge - årg 05 Mixed 7 350 Forventes spillet lørdag 33 0
U15 drenge - årg 02 Mixed 7 350 Forventes spillet lørdag 23 0
U17 drenge årg 01-00 Mixed 7 350 Forventes spillet fredag 29 0
U11 piger - årg 06 Mixed 7 350 Forventes spillet søndag 5 0
U13 piger - årg 04 Mixed 7 350 Forventes spillet søndag 16 0
U15 piger - årg 02 Mixed 7 350 Forventes spillet søndag 9 0
U18 piger årg 00-99 Mixed 7 350 Forventes spillet fredag 7 0

Signetud teams

U9 drenge - årg 08 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst 2 A Marienlyst Logo Marienlyst
Ubberud 1 B Ubberud IF Logo Ubberud IF
Sanderum A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
AGF A Århus GF Logo Århus GF
B.1909 U9 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Næsby 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum IF 1 A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Kerteminde 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Strib A Strib IF Logo Strib IF
Tved B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Billund IF A Billund IF Logo Billund IF
OB A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Tommerup A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
Årslev Boldklub Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U10 drenge - årg 07 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
BM 23 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 1 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Næsby Boldklub A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
BBB 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Sanderum Boldklub 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 3 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Dalum IF A A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF B B Dalum IF Logo Dalum IF
OB1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Erritsø GIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Ikast FS A Ikast FS Logo Ikast FS
Spangsbjerg IF A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
SIK Viborg A Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
Bredballe IF A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U11 drenge - årg 06 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
BM A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 23 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Morud Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Allesø 2 A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Dalum A Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum Legenderne A Dalum IF Logo Dalum IF
allesø 1 A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Tommerup A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
B 67 A B.67 Logo B.67
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Søhus Stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U13 drenge - årg 04 25 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
B1909 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Kerteminde BK A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 B Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Sanderum Boldklub A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Fjordager If A Fjordager IF Logo Fjordager IF
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Middelfart C Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Sanderum Boldklub 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 3 B Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OB 4 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 5 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Søndersø BK 1 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Søndersø BK 2 B Søndersø Boldklub Logo Søndersø Boldklub
Munkebo BK 1 A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo BK 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U14 drenge - årg 03 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
BM1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
sfb1 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
sfb2 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
sfb3 A Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Korup IF 1 B Korup IF Logo Korup IF
Korup IF 2 B Korup IF Logo Korup IF
Vindinge B Vindinge BK Logo Vindinge BK
fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF
fjordager A Fjordager IF Logo Fjordager IF

U12 drenge - årg 05 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
KB A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Morud Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Fjordager If A Fjordager IF Logo Fjordager IF
BBB A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OKS 1 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Næsby Bk 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby BK 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum IF 1 Dalum IF Logo Dalum IF
Dalum IF 2 Dalum IF Logo Dalum IF
OB 3 ( de stribede) A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Tommerup A Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
korup if A Korup IF Logo Korup IF
Aarslev Boldklub B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
OB 4 ( de stribede) B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Munkebo BK U12 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
OB 5 ( de stribede) A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Fjordager 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Søhus Stige 1 B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
Søhus Stige 2 B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub

U15 drenge - årg 02 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet lørdag

Teamname LVL Logo Club
Oks1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Sanderum 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Næsby3 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TPI 2 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 3 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Næsby A A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
OB1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB2 Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB3 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Næsby B A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub

U17 drenge årg 01-00 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet fredag

Teamname LVL Logo Club
Tved B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
OKS A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
BM 1 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM 2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
B1913 Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Oure Fodbold Akademi A Oure Fodbold Akademi
Munkebo A Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
TPI 1 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Odense Boldklub A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Assens FC A Assens FC Logo Assens FC
Kerteminde BK 1 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Kerteminde BK 2 A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
Morud IF 1 A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Morud IF 2 C Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
FCM A FC Midtjylland Logo FC Midtjylland

U11 piger - årg 06 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
Marienlyst A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
TPI A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
ubberud IF A Ubberud IF Logo Ubberud IF
Give fremad A Give Fremad Logo Give Fremad
Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U13 piger - årg 04 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
Strib IF A Strib IF Logo Strib IF
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
Næsby BK 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Kolding Boldklub A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
BM1 Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
BM2 A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Morud IF A Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening
Kolding B (2) A
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Årslev BK A Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub
Sanderum Boldklub Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub

U15 piger - årg 02 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet søndag

Teamname LVL Logo Club
Middelfart B Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Næsby BK 1 A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
TOQ / Marienlyst A Marienlyst Logo Marienlyst
TPI Rød Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI Hvid Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Vinding SF B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
vamdrup 1 A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
vamdrup 2 A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF

U18 piger årg 00-99 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Forventes spillet fredag

Teamname LVL Logo Club
TOQ / Marienlyst A Marienlyst Logo Marienlyst
TOQ / Marienlyst II A Marienlyst Logo Marienlyst
TOQ / Marienlyst III A Marienlyst Logo Marienlyst
Boldklubben Marienlyst TQO III A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
16. - December 18 2016

Organisation
Boldklubben Marienlyst
Place
Marienlystcenteret
Address
Windelsvej 138
Postalcode
5000
City
Odense
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview