Salgsbutikken Cup 2017

Programmet er tilgængeligt på www.salgsbutikkencup.dk

Der er enkelte ledige pladser til stævnet. Kontakt os på salgsbutikkencup@roskilde-kfum.dk eller ring til os på tlf. 40 26 54 92 for at høre mere.

LEDIGE PLADSER TIL STÆVNET:

U11 - 2006: 1 hold
U12 - 2005: 1 hold

________

KFUM’s Boldklub Roskilde afholder Danmarks bedste indendørsstævne med store flotte præmier. SALGSBUTIKKEN CUP 2017 afholdes i Roskilde Kongrescenter Bauhaus Arena.

Indbetaling til stævnet konto 0525-0000394797, husk at angive ID-nummer, årgang og klub.

Se mere på www.salgsbutikkencup.dk

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 - 2009 Mixed 7 450 Lørdag 29 0
U9 - 2008 Mixed 7 450 Lørdag 43 1
U10 - 2007 Mixed 6 450 Lørdag 35 0
U14 - 2003 Mixed 6 550 Lørdag 20 0
U17 - 01/00 Mixed 6 650 Lørdag 31 2
U11 - 2006 Mixed 6 450 Søndag 31 0
U12 - 2005 Mixed 6 450 Søndag 41 0
U13 - 2004 Mixed 6 550 Søndag 23 1
U15 - 2002 Mixed 6 550 Søndag 49 0

Signetud teams

U8 - 2009 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HIK 1 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 2 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 3 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
HIK 4 Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Spids Drengene B
Hellas Messi B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Hellas Neymar B Boldklubben Hellas Logo Boldklubben Hellas
Roskilde Kfum a B KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde Kfum b KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KB Real Madrid A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB Barcelona B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
NFC Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Haslev grøn C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev blå C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev rød B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Himmelev-Veddelev BK 1 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK 2 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Himmelev-Veddelev BK 3 B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
KB Neymar

U9 - 2008 32 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Ringsted IF A Ringsted IF Logo Ringsted IF
Dragør 1 A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør 2 B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Brøndbyernes IF Blå A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndbyernes IF Gul A Brøndby IF Logo Brøndby IF
RB06 - 1 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB06 - 2 B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Himmelev-Veddelev Boldklub A Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
TFC B Taastrup FC Logo Taastrup FC
BK Frem A Bk Frem
Roskilde KFUM Blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM Hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM Stribede KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Raklev A Raklev GI Logo Raklev GI
Svogerslev Svogerslev Boldklub Logo Svogerslev Boldklub
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
HFC A A Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Vallensbæk A Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Næstved Hvid A Næstved IF Logo Næstved IF
Næstved Grøn B Næstved IF Logo Næstved IF
BK Hekla Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
Barcelona A
Måltyvene A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
B73 Slagelse B B73 Slagelse Logo B73 Slagelse
Haslev C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Tårnby FF A Tårnby FF Logo Tårnby FF
Barcelona B Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Go2fitness/MrTeam B
B.93 A
Vindinge Vindinge IF Logo Vindinge IF
Karlslude IF A Karlslunde IF Logo Karlslunde IF
KB A2 B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub

U10 - 2007 28 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
SIF Hvid B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
SIF Blå B Skovshoved IF Logo Skovshoved IF
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
VSB A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
VSB B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
tuse B Tuse IF Logo Tuse IF
Brøndby if gul B Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby if blå B Brøndby IF Logo Brøndby IF
KB Løverne A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Roskilde KFUM U10 Blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM U10 Hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM U10 Stribet KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Brøndby IF 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
RB 1906 A A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
RB 1906 B B Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Dragør Boldklub gul A Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Dragør Boldklub grøn B Dragør Boldklub Logo Dragør Boldklub
Farmor & Farfar A Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Mormor & Morfar B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Tante & Onkel B Boldklubben 1908 Amager Logo Boldklubben 1908 Amager
Raklev United A Raklev GI Logo Raklev GI
HVB BLÅ B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB GRØN B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
HVB RØD B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Tune IF B Tune IF Logo Tune IF
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U14 - 2003 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
VSTGN A
KFUM03 Roskilde 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM03 Roskilde 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
KFUM03 Roskilde 3 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
V.Lindenberg A
Boys forever
TeknoBoys A
Team CPH A
Lodbyg A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Team Iskold A
NO NAME A
Green Team B Himmelev-Veddelev Boldklub Logo Himmelev-Veddelev Boldklub
Hareskov A Hareskov IF Logo Hareskov IF
Allred A
KB 1
KB 2

U17 - 01/00 24 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Team easy on A Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Roskilde KFUM 1 A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 3 A KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Future
Andersen Biler A/S A
ThaiPower Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
HSA A
Morfars disciple B
SØS
sportigan Brønshøj A
Fc Gummiben A
mts A mts
FC Dyssen A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
LBH International A
Team 00x A FC Holte Logo FC Holte
Bomberne fra Fyn A
Håndbolddrengene A
HTL BYG APS A
OK Rengøring
FC Zhup B
vatos fc A
TOP WONHUNDRED A
John The Tank Øldrenge

U11 - 2006 23 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Hjorts drenge A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Velez Sarsfield A
Newells Oldboys A
Ipswich A
KB lions B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Kong Arthurs riddere A
Striwerne BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Sundby 1 A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Sundby 2 B Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
Brøndby IF 1 A Brøndbyernes IF Logo Brøndbyernes IF
LBI lions B Lynge Broby IF
LBI tigers B Lynge Broby IF
Næstved drengene A Næstved IF Logo Næstved IF
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
RB 1906 1 Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Ajax A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
GVI Blå A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
GVI Hvid A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
Turbodrengene A Vanløse IF Logo Vanløse IF
BK Olympic

U12 - 2005 31 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HB05 A Hb herfølge
Team bob A
team bob 2 A
tuse B Tuse IF Logo Tuse IF
Roskilde KFUM hvid KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM blå KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM stribede KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Farum Boldklub - 1 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Farum Boldklub - 2 Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Nr. Jernløse Dyreklinik A
Team Gryffindor A
Superliga A
Aif B Albertslund IF Logo Albertslund IF
AIF B Albertslund IF Logo Albertslund IF
Røde Djævler A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Olivers Garage A
U 12 Drenge B Høje Taastrup Idrætsforening Logo Høje Taastrup Idrætsforening
Mortens Drenge A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Skiller Boys A
Birkerødderne 1 A
Birkerødderne 2 A
Vallensbæk 1 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Vallensbæk 2 B Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Haslev FC og Christian B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Haslev FC og Thorbjørn Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
VSB 2005 B Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub
Brøndby IF 1 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Brøndby IF 2 A Brøndby IF Logo Brøndby IF
Flyers B
Team Lassur B Team Lassur

U13 - 2004 16 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Brøndby 3 B Brøndby IF Logo Brøndby IF
VSTGN A
Dark Horse A FC Roskilde Logo FC Roskilde
FCR 1 A FC Roskilde Logo FC Roskilde
Ishøj BK A Ishøj Boldklub Logo Ishøj Boldklub
De Hvide Ulve A
Hb2 A
Holbæk B&I A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Framework A Næstved IF Logo Næstved IF
HB1 A Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Akademikerne A
2620køge
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Kulladals FF A Kulladals FF
Holbæk A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub

U15 - 2002 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Gladsaxe Stars A
Nybolig Erhverv København A
Sparekassen Kronjylland Kolding A
VSTGN A
Hørsholm drengene A
Roskilde KFUM 1 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 2 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde KFUM 3 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Roskilde Racing Center KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
FC Uglerne A
Jyllinge FC B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
FC Gutterne B Jyllinge Fodbold Club Logo Jyllinge Fodbold Club
Alfahannerne B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
FC Andersen A
Roskilde DK A
Reunion FC A
HBK A HB Køge Logo HB Køge
Danea A
The Warriors A FC Roskilde Logo FC Roskilde
De sammenbragte
Roars drenge B Roskilde
De små blå A FC Lejre Logo FC Lejre
Roskilde KFUM 4 KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
McDonald's Roskilde A

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
7. - January 8 2017

Organisation
KFUMs Boldklub Roskilde
Place
Roskilde Kongrescenter Bauhaus Arena
Address
Møllehusvej 15
Postalcode
4000
City
Roskilde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Salgsbutikken Cup 2017 map

Tournament overview