ALLESØ CUP 2016

Vi har åbnet for tilmelding igen da der har været en del der ikke har kunnet tilmelde sig, så prøv igen sidste dag er 18.11.2016 :) Allesø Cup 2016 Så er det igen tid til at tilmelde sig Fyns bedste og hyggeligste indendørs stævne udelukkende for hold der har spillet i B og C rækker i 2016 Lørdag den 26.11 9- slut ca.18 Søndag den 27.11 9-15/16 Vi forbeholder os ret til at ændre dagene der spilles , afhængig af antallet af tilmeldinger Sidste år kom over 100 hold til vores hyggelige stævne i Allesø Hallen, har hallen gennemgået en omfattende renovering med nyt gulv og helt nye bander, endnu bedre nye toiletter samt et dejlig hyggeligt cafeteria Pris 275,- pr. hold beløbet skal indbetales på konto nr. 1551 10646952 for at kunne deltage , VI TAGER IKKE IMOD DANKORT !som betaling for tilmelding . så husk at betale i god tid :)senest den 14.11.2016 Vi glæder os rigtig meget til at se jer alle igen i år kim Kaare Hansen Formand Allesø Fodbold
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mixed 3 275 Lørdag kl 9 1 0
U7 Mixed 3 275,0 Lørdag kl.9 5 0
U8 B Mixed 4 275,0 Lørdag formiddag 7 0
U8 C Mixed 4 275,0 Lørdag formiddag 5 0
U9 B Mixed 4 275,0 Lørdag 0 0
U9 C Mixed 4 275,0 Lørdag 0 0
U10 B Mixed 4 275,0 Lørdag 7 0
U10C Mixed 4 275,0 Lørdag 7 0
U11 B Mixed 4 275,0 Lørdag / Søndag 11 0
U11C Mixed 4 275,0 Lørdag/Søndag 1 0
U12 B Mixed 4 275,0 Søndag 8 0
U12C Mixed 4 275,0 Søndag 1 0
U13B Mixed 4 275,0 Søndag 8 0
U13C Mixed 4 275,0 Søndag 0 0
U14 Mixed 4 275,0 Søndag 6 0
U13 Piger Mixed 4 275,0 Søndag 9 0
U14 Piger Mixed 4 275 Søndag 0 0

Signetud teams

U6 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl 9

Teamname LVL Logo Club
ÅAllesø GF C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening

U7 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl.9

Teamname LVL Logo Club
Næsby 1 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby2 Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Allesø GF B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Allesø GF B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
SSV HØJFYN B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn

U8 B 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Dalum 1 B Dalum IF Logo Dalum IF
Bredballe IF B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Dalum 3 B Dalum IF Logo Dalum IF
OB B B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB B2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U8 C 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Allesø U8 mix C Allesø Fodbold
Tved C Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
Tommerup-drengene B Tommerup Boldklub Logo Tommerup Boldklub
OB C C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub

U9 B 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U9 C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U10 B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
HPTI B Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening Logo Holluf Pile - Tornbjerg Idrætsforening
HFK piger 2 C Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Oks 1 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Tøsedrengene C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
LIF 1 B Langeskov IF Logo Langeskov IF
LIF 2 Langeskov IF Logo Langeskov IF

U10C 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Allesø Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
allesø C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Sanderum BK 1 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Lumby IF 88 C Lumby IF 88 Logo Lumby IF 88
Lumby IF 88 C Lumby IF 88 Logo Lumby IF 88

U11 B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag / Søndag

Teamname LVL Logo Club
SMD.dk B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
Næsby 1 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
allesø1 Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
allesø2 Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
HFK piger 1 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
SfB1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Ubberud B Ubberud IF Logo Ubberud IF

U11C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag/Søndag

Teamname LVL Logo Club

U12 B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
korup if B Korup IF Logo Korup IF
TPI B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI C Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
næsby Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Allesø gf u12 C Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Dennis s drenge B Korup IF Logo Korup IF
Morud IF B Morud Idrætsforening Logo Morud Idrætsforening

U12C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U13B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF U14 Piger Løjt IF Logo Løjt IF
Allesø B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
KFUM B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
TPI 1 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Allesø 2 Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
B 1913 B Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913

U13C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

U14 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Otterup BK 1 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
B B Faaborg BK & IF Logo Faaborg BK & IF
SSF Faaborg BK & IF Logo Faaborg BK & IF
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Green Team B Søhus (privat)
Tåsinge B Tåsinge Forenede Boldklubber Logo Tåsinge Forenede Boldklubber

U13 Piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
OKS C Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Lunderskov Boldklub 1 Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Lunderskov Boldklub 2 C Lunderskov Boldklub Logo Lunderskov Boldklub
Allesø pigerne B Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Tåsinge fB B TfB
søhus stige B Søhus Stige Boldklub Logo Søhus Stige Boldklub
EGB B Ejby IK Logo Ejby IK
Nr .Lyndelse/Søby Fc C Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC

U14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
25. - November 27 2016

Organisation
Allesø Gymnastik Forening
Place
Allesøhallen
Address
Søhusvej 255
Postalcode
5270
City
Odense N
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
ALLESØ CUP 2016 map

Tournament overview