B1909 Kreafunk Cup 2016


B1909 og Kreafunk inviterer til indefodboldstævne i Odense d. 9., 10. og 11. december 2016

 

Bemærk!!!

Ikke flere pladser i U8, U9, U10, U11, U12, U13 og U14

Stadig pladser i U15 og U17


Til vores stævne er der:
• Gode dommere som skaber en god atmosfære

• Deltagende hold fra hele Danmark

• Flotte præmier til de tre bedst placerede hold i U10-U17 – bl.a. produkter fra www.kreafunk.dk som 1. præmie i  alle rækker!

• Medaljer til alle i U8 og U9

 

Der er mulighed for tilmelding i følgende rækker:
Drenge U8-U15 + U17
U8 og U9 spiller 5:5, mens resten spiller 4:4. Max. 2 udskiftere pr. hold.


I U8 og U9 er der medaljer til alle. Vi har taget forbehold for andre stævner samme weekend!


Deltagergebyret er kun 300 kr. pr. hold, der bedes indbetalt til Arbejdernes Landsbank:
Reg. nr. 5389 og kontonummer 0309123. Husk at angive holdnavn og årgang ved betaling.


Sidste tilmeldingsfrist er 2. december.


Holdene spiller i denne rækkefølge:


Fredag (start kl. 17.00):
U15 drenge


Lørdag (start kl. 9.00):
U8 drenge
U9 drenge
U11 drenge
U12 drenge
U17 drenge


Søndag (start kl. 9.00):
U10 drenge
U13 drenge
U14 drenge
 

Programmet udsendes pr. mail i ugen op til stævnet, og kan hentes på hjemmesiden.
 

Evt. spørgsmål bedes rettet til:
Kasper H. Hansen på indestaevne@b1909.dk eller tlf: 5192 1477

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-8 Mixed 7 300 Lørdag kl. 9.00 - 10.25 9 2
U-9 Mixed 7 300 Lørdag kl. 10.25-13.10 18 2
U-10 Mixed 6 300 Søndag kl. 9.00-13.30 25 0
U-11 Mixed 6 300 Lørdag kl. 13.10 - 17.00 23 1
U-12 Mixed 6 300 Lørdag kl. 17.00-19.30 11 0
U-13 Mixed 6 300 Søndag kl. 13.30-18.00 24 0
U-14 Mixed 6 300 Søndag kl. 18.00-20.45 14 1
U-15 Mixed 6 300 Fredag kl. 17.00 - 21.00 18 0
U-17 Mixed 6 300 Lørdag kl. 19.30 - 21.50 12 0

Signetud teams

U-8 6 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 9.00 - 10.25

Teamname LVL Logo Club
B1909 1 Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
FC Minecraft C Ubberud IF Logo Ubberud IF
SUB Ullerslev 1 C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Nr. Lyndelse Søby FC C Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Otterup C Otterup B&IK Logo Otterup B&IK

U-9 12 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 10.25-13.10

Teamname LVL Logo Club
B1909 Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Munkebo 1 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Munkebo 2 B Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub
Sanderum C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
SUB Ullerslev 1 C SUB Ullerslev Logo SUB Ullerslev
Nr. Lyndelse Søby FC B Nr. Lyndelse - Søby FC Logo Nr. Lyndelse - Søby FC
Tved B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
De Seje Drenge A Billund IF Logo Billund IF
fc horsens 1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Næsby C Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Årslev B Aarslev Boldklub Logo Aarslev Boldklub

U-10 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 9.00-13.30

Teamname LVL Logo Club
Dalum IF A Dalum IF Logo Dalum IF
Otterup B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
OB1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
B1909 Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 3 Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 4 Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Dalum IF 2 A Dalum IF Logo Dalum IF
Ravn Arkitektur A Bredballe IF Logo Bredballe IF
Erritsø GIF B Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Sanderum Boldklub 1 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum 4 C Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 2 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Sanderum Boldklub 3 A Sanderum Boldklub Logo Sanderum Boldklub
Rolfsted A Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
FIF 2 B Fjordager IF Logo Fjordager IF
B1913 C Boldklubben 1913 Logo Boldklubben 1913
Vinding SF A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Munkebo Munkebo Boldklub Logo Munkebo Boldklub

U-11 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 13.10 - 17.00

Teamname LVL Logo Club
B1909 Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Team DAB B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Tårup IF B Tårup IF Logo Tårup IF
Allesø gf A Allesø Gymnastik Forening Logo Allesø Gymnastik Forening
Middelfart All-Stars A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
SfB1 B Svendborg forenede Boldklubber Logo Svendborg forenede Boldklubber
Fjordager IF A Fjordager IF Logo Fjordager IF
TPI - 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI-2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Legenderne A Dalum IF Logo Dalum IF
All Stars A Dalum IF Logo Dalum IF
BBB 1 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
BBB 2 A Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
Ubberud if B Ubberud IF Logo Ubberud IF

U-12 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 17.00-19.30

Teamname LVL Logo Club
B1909 Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Dennis s drenge A Korup IF Logo Korup IF
Franks Drenge. A Korup IF Logo Korup IF
X boys A
OB 1 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OKS 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS 2 Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
S.F.B B S.F.B

U-13 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 13.30-18.00

Teamname LVL Logo Club
B1909 1 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
B1909 2 B Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Allesø A
FIUK FIUK
FIUK 2 FIUK
SSV Højfyn 1 B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
SSV Højfyn 2 B SSV Højfyn Logo SSV Højfyn
KFUM B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
White Ops A
Automatic syd eltavler B
Framework A Næstved IF Logo Næstved IF
BBB C Brændekilde Bellinge Fodboldklub Logo Brændekilde Bellinge Fodboldklub
OB 1 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 2 B Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
OB 3 C Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Skårup if 1 Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
Skårup if 2 Skårup Idrætsforening Logo Skårup Idrætsforening
KFUM B KFUMs Fodboldklub Odense Logo KFUMs Fodboldklub Odense
Fjordager IF B Fjordager IF Logo Fjordager IF
Højby B Højby S&G Logo Højby S&G

U-14 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag kl. 18.00-20.45

Teamname LVL Logo Club
Otterup BK 1 B Otterup B&IK Logo Otterup B&IK
FIUK FIUK
OKS Y A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OKS X A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Marienlyst 1 A Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst 2 A Marienlyst Logo Marienlyst
Marienlyst 3 B Marienlyst Logo Marienlyst
Fraugde B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening
NKIF A
Korup IF 1 B Korup IF Logo Korup IF
Korup IF 2 B Korup IF Logo Korup IF
Fraugde 3 B Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening Logo Fraugde Gymnastik- & Idrætsforening

U-15 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag kl. 17.00 - 21.00

Teamname LVL Logo Club
FCM DRENGENE A FCM (privat)
Tramper FC A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Næsby B A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Dancake FC B
Oks 1 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 2 A Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
Oks 3 B Odense Kammeraternes Sportsklub Logo Odense Kammeraternes Sportsklub
OB II A Odense Boldklub Logo Odense Boldklub
Marienlyst Marienlyst Logo Marienlyst
Dánéá A
Vindinge C Vindinge BK Logo Vindinge BK

U-17 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag kl. 19.30 - 21.50

Teamname LVL Logo Club
Traepillerfyn.dk B Tved Boldklub Logo Tved Boldklub
B1909 A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
SIE's drenge A
TPI 1 A Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
TPI 2 B Tarup Paarup IF Logo Tarup Paarup IF
Flexlease.nu B
Gymnastikdrengene A
Kaptajn Gummihoved A Boldklubben af 1909 Logo Boldklubben af 1909
Under uret B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Bomberne fra Fyn A
Kerteminde BK A Kerteminde Boldklub Logo Kerteminde Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
9. - December 11 2016

Organisation
Boldklubben af 1909
Place
B1909s hal
Address
Gillestedvej 12
Postalcode
5240
City
Odense NØ
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview