BK Skjold Julecup

BK Skjold inviterer til Julecuppen

Den 27.-28 december afholder vi Skjolds Julecup i Idrætshuset på Gunnar Nu Hansens Plads 7.


Tilmelding på staevner.dk senest den 21.12.16.
Husk at skrive navn, mobilnummer og e-mail adresse på holdleder/træner når I tilmelder jer.

Tilmeldingen foregår efter "først-til-mølle" princippet, men husk at det først er når stævnegebyret er indbetalt at I er sikret deltagelse.


Årgange og rækker
U6-U8 spiller 3 mod 3 på halv bane (6 spillere pr. hold)
U9-U12 spiller 5 mod 5 på fuld bane (8 spillere pr. hold)

Vejledende program
Tirsdag: U7 (morgen), U9 (formiddag), U11 (middag) U11 A (eftermiddag)
Onsdag: U6 (Morgen), U8 (Formiddag), U10 (middag) U12 (eftermiddag) U12 A (aften)


Det endelige kampprogram udsendes senest 3 dage før stævnet til den angivede holdleder pr. mail.

Niveau
Rækkerne er ikke niveauinddelt, men ved tilmeldning kan man oplyse holdets niveau (A, B eller C). Hvis muligt tages der højde for dette, når puljerne laves.

Præmier og medaljer
Der vil være medaljer til alle spillerne. Stævnet er et breddestævne og overskuet går til BK Skjolds ungdomsarbejde.


Deltagergebyr
U6-U8: 150,- pr. hold
U8-U12: 350,- pr. hold

U11A og U12 A: 450,- pr. hold
 

Indbetalingen sker på vores bankkonto 2104-0746908830 senest søndag d. 22 december 2016.
Ved manglende indbetaling tilbydes jeres plads til et hold på ventelisten.
VIGTIGT! Ved indbetaling skal I mærke jeres indbetaling med ordet "Julecup" samt tilmeldingsID.

Evt. spørgsmål sendes til bkskjold@bkskjold.dk


De bedste hilsner
BK Skjold

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U/5 Mixed 3 150 tirsdag morgen 0 0
U/6 Mixed 3 150 onsdag morgen 6 0
U/7 Mixed 3 150 tirsdag morgen 14 0
U/8 Mixed 3 150 onsdag formiddag 3 0
U/10 Mixed 5 350 onsdag middag 6 0
U/11 Mixed 5 350 tirsdag middag 2 0
U/12 Mixed 5 350 onsdag eftermiddag 3 0
U/9 Mixed 5 350 tirsdag formiddag 5 0
U/12 Mixed 5 450 onsdag aften 1 0
U/11 Mixed 5 450 tirsdag eftermiddag 0 0

Signetud teams

U/5 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: tirsdag morgen

Teamname LVL Logo Club

U/6 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: onsdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Skjold 2011 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Nørrebro United - Cameroun C Nørrebro United Logo Nørrebro United
FC Ninjago B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Nørrebro United - Brasilien C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Greve U6 Hvid Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U/7 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: tirsdag morgen

Teamname LVL Logo Club
Skjold 2010 Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Dortmund B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Nørrebro United - Argentina C Nørrebro United Logo Nørrebro United
Nørrebro United - Cameroun B Nørrebro United Logo Nørrebro United
Frederiksberg Drengene B Frederiksberg Drengene
b93 - 1 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
b93 - 2 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Kastrup Boldklub C Kastrup Boldklub Logo Kastrup Boldklub
Sort-10 Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
b93 - 3 Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Tårnby FF drengene C Tårnby FF Logo Tårnby FF
Øif 2010 A B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Øif 2010 B B Østerbro IF Logo Østerbro IF

U/8 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: onsdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Nørrebro United - Cameroun C Nørrebro United Logo Nørrebro United

U/10 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: onsdag middag

Teamname LVL Logo Club
Skjold Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
De luxe drengene C Vallensbæk IF 39 Logo Vallensbæk IF 39
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Rødderne B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Pierres drenge B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U/11 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: tirsdag middag

Teamname LVL Logo Club
HIK B Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
Hekla C Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla

U/12 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: onsdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold Rød B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Østerbro IF B Østerbro IF Logo Østerbro IF
Nørrebro United - Søren Lerby C Nørrebro United Logo Nørrebro United

U/9 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: tirsdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HUI Barca B Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Skjoldungerne 1 B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Skjoldungerne 2 C Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
HIK 08-3 C Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
EIF's sejeste drenge B

U/12 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: onsdag aften

Teamname LVL Logo Club
BK Skjold Hvid Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold

U/11 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: tirsdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 28 2016

Organisation
Boldklubben Skjold
Place
Idrætshuset
Address
Gunnar Nu Hansens Plads 7
Postalcode
2100
City
København Ø
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview