Frank jensen Cup

Bygningsstruktør & Aut.kloakmester ApS

Frank Jensen Cup 2017

Fredag-Lørdag og Søndag den 24-25-26 Februar 2017

Et stævne som arrangeres af Dianalund IFs U15/16 Drenge og deres forældre

Et stævne hvor hele overskuddet går til vores forhåbentlige nye kunstbane i Dianalund 

 Du kan tilmelde dig i følgende rækker:         Pladser tilbage er opdateret 13 Februar 2017

U8 Drenge B/C (årgang2009)spilledag: Søndag den 26. Februar 2017(alt optaget)

U9 Drenge B/C (årgang2008)Spilledag: Lørdag den 25. Februar 2017(alt optaget)

U10 Drenge B/C (årgang2007) Spilledag Lørdag den 25. Februar 2017(alt optaget)

U11 Drenge B/C (årgang2006) Spilledag: Søndag den 26. Februar 2017(alt optaget)

U12 Drenge B/C (årgang2005) spilledag: Søndag den 26. Februar 2017(Alt optaget)

U12/13 Piger B/C (årgang2005/04) Spilledag:Lørdag den 25. Februar 2017(alt optaget)

U14/15 Piger AB (årg2003/02) Spilledag: Lørdag den 25. Februar 2017 (Aflyst pga manglende tilmeldinger)

Dame Senior +16 Spilledag:Lørdag den 25. Februar 2017(alt optaget)

Old Boys + 32   Spilledag: Fredag Aften fra kl ca 17:30  (alt optaget)

Præmier:

I Old boys og Dame senior er der hemmelige præmier til nr 1-2 og 3

U8 og U9 drenge/piger er der præmie til alle deltagere

Øvrige rækker: Flotte pokaler til alle spillere der bliver  nr 1-2-3

Holdbegyr:

Old Boys og  Dame Senior: 525 kr (max 6 spillere pr hold)

Øvrige rækker: 425 kr pr hold (max 7 spillere pr hold)

Indbetalet på følgende konto: regnr 2300 kontonr: 8980781667:(Husk at skrive ID nr eller klub og årgang)

Diverse info:

Tilmelding senest den 9. Februar 2017

Vi spiller 1 X 8/9 minutter

Vi garanterer minimum 4 kampe

Tilmelding Via www.steavner.dk eller på mail: tajtj@mail123.dk

Vi glæder os til at se jer

Hilsen DIFs U15/16 Drengene og deres forældre

Stævneansvarlig Thomas Werk 25268903
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 Drenge B/C(årg08) Mixed 7 425 Lørdag 8 0
U10 DrengeB/C(årg07) Mixed 7 425 Lørdag 12 0
U14/15 piger(02/03) Mixed 6 525 lørdag 3 0
Old Boys +32 Mixed 6 525 Fredag 13 0
U11 DrengeB/C(årg06) Mixed 7 425 Søndag 12 0
U12 DrengeB/C(årg05) Mixed 7 425 Søndag 10 2
U12/13 piger(04/05) Mixed 7 425 lørdag 12 0
Dame Senior+16 Mixed 6 525 lørdag 8 0
U8 Drenge B/C(årg09) Mixed 7 425 søndag 12 0

Signetud teams

U9 Drenge B/C(årg08) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
DIF U9 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
U9 Superdrenge Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
FSI B Føllenslev Særslev IF Logo Føllenslev Særslev IF
Suså IF U8 C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening
Bold banditterne C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Drible Drengene C Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja

U10 DrengeB/C(årg07) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Mørkøv IF B Mørkøv IF Logo Mørkøv IF
Tølløse BK 1 B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Tølløse BK 2 B Tølløse Boldklub Logo Tølløse Boldklub
Holbæk B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Faxe C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
Næver4ever C Næstved IF Logo Næstved IF
Årby Drengene B Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Dianalund IF C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Greve Fodbold B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U14/15 piger(02/03) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club

Old Boys +32 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag

Teamname LVL Logo Club
Årby B Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Dianalund IF 1 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund IF 2 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
St. merløse B St merløse
OLD STARS C
Dianalund IF 3 B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Haslev FC B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
BUK1 B
U16 forældrene B
Nordahls drenge B
FC Haveby C
Primgaard B Team AS

U11 DrengeB/C(årg06) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Tårnby FF B Tårnby FF Logo Tårnby FF
Raklev 1 C Raklev GI Logo Raklev GI
Raklev 2 C Raklev GI Logo Raklev GI
Holbæk B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
Løverne C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Tigerne B Dianalund IF Logo Dianalund IF
Haslev FC C Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club
Bk Olympic Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
Jyderup BK 1 B Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub
Jyderuo BK 2 C Jyderup Boldklub Logo Jyderup Boldklub

U12 DrengeB/C(årg05) 8 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HG Drengene B Herlufsholm GF Logo Herlufsholm GF
Bk Olympic Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
Mammut C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Årby Boys B Årby Gymnastik og Idrætsforening Logo Årby Gymnastik og Idrætsforening
Tuse 1 B Tuse IF Logo Tuse IF
Tuse 2 B Tuse IF Logo Tuse IF
Vemmelev Fodbold C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Team Odense Marienlyst Logo Marienlyst

U12/13 piger(04/05) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
Lakridserne
Guldpigerne Dianalund IF Logo Dianalund IF
BSF Rød B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
BSF Hvid B Ballerup-Skovlunde Fodbold Logo Ballerup-Skovlunde Fodbold
Frederikssund FB 1 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Frederiksund FB 2 B Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Ringsted DF B Ringsted Pigefodbold Logo Ringsted Pigefodbold
Skælskør B&I B Skælskær B&I Logo Skælskær B&I
Team Lewel B Brøndby IF Logo Brøndby IF

Dame Senior+16 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: lørdag

Teamname LVL Logo Club
We are back B
Danske Care B Skibby IK Logo Skibby IK
Michaels piger B Vipperød BK Logo Vipperød BK
LBI Tøserne B Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Sorø Freja Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Gamle trunter
Sorø Freja 2 Fodboldklubben Sorø Freja Logo Fodboldklubben Sorø Freja
Stenlille IF B Stenlille IF Logo Stenlille IF

U8 Drenge B/C(årg09) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: søndag

Teamname LVL Logo Club
Vemmelev Fodbold C Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening Logo Vemmelev Skytte-, Gymnastik- og Idrætsforening
Herfølge B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
Lynge Broby IF C Lynge-Broby IF Logo Lynge-Broby IF
Kalundborg BG C Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub Logo Kalundborg Gymnastikforening og Boldklub
Bjæverskov Supa Strikas C IF Frem Bjæverskov Logo IF Frem Bjæverskov
Raklev C Raklev
Dianalund IF 1 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Dianalund IF 2 C Dianalund IF Logo Dianalund IF
Greve Blå Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Suså IF C Suså Idrætsforening Logo Suså Idrætsforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
24. - February 26 2017

Organisation
Dianalund IF
Place
Holberghallen Dianalund
Address
Søemosevej 42
Postalcode
4293
City
Dianalund
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview