Ulbjerg IF Cup 2017

ULBJERG CUP 2017 Ulbjerg IF inviterer til Ulbjerg CUP 2017 i weekenden 13. - 15. januar 2017. Hovedprogrammet afvikles i Skals Hallen, Kærvej 9. Skals. Der tilbydes kampe i de fleste rækker for både piger og drenge (kvinder og herrer). Niveauet i ungdomsrækkerne fra U10 og ældre er B & C. Præmie i herresenior  1. PRÆMIE 5.000 kr. Der kæmpes endvidere om grandprix point Der er også mulighed for at betale på MobilPay til 60 21 73 46
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U19 drenge Mixed 7 400 0 0
U7 drenge/piger Mixed 5 225 10 0
U8 drenge/piger Mixed 5 225 4 0
U14 drenge Mixed 7 350 5 0
U15 drenge Mixed 7 400 8 0
U17 drenge Mixed 7 400 3 0
U12 piger Mixed 7 300 3 0
U13 piger Mixed 7 350 2 0
U15 piger Mixed 7 400 6 0
U13 drenge Mixed 7 350 3 0
U9 drenge Mixed 7 250 4 0
U10 drenge Mixed 7 250 5 0
U11 drenge Mixed 7 300 1 0
U12 drenge Mixed 7 300 6 0
U10 piger Mixed 7 250 0 0
U11 piger Mixed 7 300 5 0
U17 piger Mixed 7 400 0 0
Herre senior Mixed 7 600 0 0
Old Boys / Veteran Mixed 7 450 0 0
Herre senior Mixed 7 450 0 0
Dame senior Mixed 7 450 2 0
Ny række - Ret Navnet Mixed 0 0
U6 drenge/piger Mixed 5 225 3 0
U9 piger Mixed 7 250 0 0
U19 piger Mixed 7 400 0 0

Signetud teams

U19 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 drenge/piger 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stoholm 1 B Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Stoholm 2 B Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
SUB 88 C Borup Idrætsforening
LIK C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
VFF1 Viborg FF Logo Viborg FF
VFF2 Viborg FF Logo Viborg FF
Resen 1 C Skive IK Logo Skive IK
Resen 2 C Skive IK Logo Skive IK
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
Resen 3 B Skive IK Logo Skive IK

U8 drenge/piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 1 C Borup Idrætsforening
SUB 88 2 C Borup Idrætsforening
Mammen IF C Mammen Idrætsforening Logo Mammen Idrætsforening
BMK C BMK 90 Logo BMK 90

U14 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 2 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
BMK 90 B BMK 90 Logo BMK 90
modulbro A -frøstrup hannæs
Kajs Drenge B

U15 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 1 B Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 2 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
F-Sport A Løvel Ungdoms og Idrætsforening Logo Løvel Ungdoms og Idrætsforening
BMK 90 B BMK 90 Logo BMK 90
Stoholm C Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Ditzel United B Viborg FF Logo Viborg FF

U17 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stoholm B Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Costa Brava B Haverslev IF Logo Haverslev IF

U12 piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 B Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
Viborg FF C Viborg FF Logo Viborg FF

U13 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Krøllebøllerne B Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening

U15 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
U15 Piger ØHI B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
Rebild syd C Rebild syd
Rebild syd 2 C Rebild syd
SUB 88 B Borup Idrætsforening
Team Thy C FS Midtthy
sub14 C SUB 88 Logo SUB 88

U13 drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stoholm C Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Eastside B Houlkær IF Logo Houlkær IF

U9 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 1 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 2 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
SUB 88 3 C Skals Fodboldforening Valkyrien Logo Skals Fodboldforening Valkyrien
Bayern Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U10 drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mammen IF C Mammen Idrætsforening Logo Mammen Idrætsforening
IF Trojka C IF Trojka Logo IF Trojka
SUB88 1 B Ulbjerg Idrætsforening Logo Ulbjerg Idrætsforening
TVS C Løvel Ungdoms og Idrætsforening Logo Løvel Ungdoms og Idrætsforening
VIK B Vinderup IK Logo Vinderup IK

U11 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Struer B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U12 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 C Borup Idrætsforening
Viborg FF 2 Viborg FF Logo Viborg FF
Viborg FF 3 Viborg FF Logo Viborg FF
IF Trojka C IF Trojka Logo IF Trojka
Tvs B Tvs
Bayern u11 Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U11 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Diamantholdet B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
FC Magic girls B Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Aalestrup C Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Bmk piger B BMK 90 Logo BMK 90

U17 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Herre senior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Old Boys / Veteran 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Herre senior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Dame senior 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
ØHI Dame Senior B Øster Hornum Idrætsforening Logo Øster Hornum Idrætsforening
Hold op A

Ny række - Ret Navnet 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 drenge/piger 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SUB 88 C Borup Idrætsforening
Bmk 90 C BMK 90 Logo BMK 90
Resen C Skive IK Logo Skive IK

U9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U19 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
13. - January 15 2017

Organisation
Ulbjerg Idrætsforening
Place
Skals Idrætscenter
Address
Kærvej 9
Postalcode
8832
City
Skals
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview