Sportigan Julecup 2016

SPOTIGAN JULE CUP 2016 Horsens KFUM inviterer for 27. gang til indefodbold stævne i Bankagerhallen i Horsens. Stævnet spilles den 17. og 18. december 2016 Som noget nyt spilles der både efter DGI Sydøstjylland og DBU Jylland regions 3 indendørs regler. Se hvilke dage i listen nedenfor. Derudover gælder følgende regler: - Min. 4 kampe til alle hold - Pokaler til alle spillere - Præmier til max. 7 spillere i U8-U9 5 - mands - Præmier til max. 6 spillere i U9-U11 4 - mands - Præmier til max. 5 spillere i U5-U7 3 - mands - Man er først tilmeldt, når pengene er indbetalt på kontoen. - Programmet udsendes kun på mail Holdgebyr: 3 mands turneringen: kr. 325,00 4 mands turneringen: kr. 400,00 5 mands turneringen: kr. 400,00 Holdgebyr indbetales via: Reg.nr. 1685 konto nr. 3225796547 3 mands efter DBU jylland regler Rækkerne spiller 3:3 på tværs af en håndboldbane med 3-bold mål/bandemål Hold: Årg.: Spilledag: U7 (Drenge) 10 Søndag U6 (Drenge) 11 Lørdag U5 (Mixede) 12 Lørdag 4 mands DBU Jylland regler U9-U10 spiller 4:4 uden målmand og med sænket overligger. Hold: Årg.: Spilledag: U9 (Drenge) 08 Lørdag U10 (Drenge) 07 Lørdag U11 (Drenge) 06 Lørdag 5 mands efter DGI regler Rækkerne spiller 5:5 med målmand og spiller over hele banen. Hold: Årg.: Spilledag: U9 (Drenge) 08 Søndag U8 (Drenge) 09 Søndag Sidste tilmelding 1/12-2016 PÅ www. staevner.dk Søg efter Sportigan julecup evt. spørgsmål til: Tlf. 25 21 51 98 E-mail: horsens-kfum@horsens-kfum.dk
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 3-mands Mixed 5 325 Lørdag 0 0
U6-U5 3-mands Drenge Mixed 5 325 Lørdag 12 0
U7 3-mands Drenge Mixed 5 325 Søndag 21 1
U8 5-mands Drenge Mixed 7 400 Søndag 14 0
U9 5-mands Drenge Mixed 7 400 Søndag 8 0
U9 4-mands Drenge Mixed 6 400 Lørdag 5 0
U10 4 mands Drenge Mixed 6 400 Lørdag 19 0
U11 4 mands Drenge Mixed 6 400 Lørdag 22 0

Signetud teams

U5 3-mands 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club

U6-U5 3-mands Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Horsens KFUM C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hatting - Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting - Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Superheltene C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Pionererne C Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
FC HORSENS 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC HORSENS 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
FC HORSENS 3 C FC Horsens Logo FC Horsens
Horsens KFUM 2 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hovedgård 1 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF

U7 3-mands Drenge 18 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hfs 1 Horsens FS Logo Horsens FS
Hfs 2 Horsens FS Logo Horsens FS
Hfs 3 Horsens FS Logo Horsens FS
Hadsten SK 1 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten sk 2 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hundslund IF C
Fc Horsens 1 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 3 FC Horsens Logo FC Horsens
Stensballe 1 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hedensted 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted 2 Hedensted IF Logo Hedensted IF
DIF C Daugård Idrætsforening Logo Daugård Idrætsforening
Fc Horsens 4 FC Horsens Logo FC Horsens

U8 5-mands Drenge 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
HEI Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Hundslund IF C
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Gødvad IF Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
BGIF A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
FC Horsens 1 C FC Horsens Logo FC Horsens
Løsning B Løsning IF Logo Løsning IF
Bredballe IF B B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U9 5-mands Drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
Horsens KFUM B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
EUI 1 C Engum UI Logo Engum UI
EUI 2 C Engum UI Logo Engum UI
fc horsens1 A FC Horsens Logo FC Horsens
fc horsens 2 B FC Horsens Logo FC Horsens
fc horsens3 B FC Horsens Logo FC Horsens
fc horsens4 C FC Horsens Logo FC Horsens
fc horsens5 C FC Horsens Logo FC Horsens

U9 4-mands Drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
De Konge Blå C Løsning IF Logo Løsning IF
GIF hold 1 B Grenaa IF Logo Grenaa IF
GIF hold 2 B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Jelling FS B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber

U10 4 mands Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Dansten Drengene A
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
FC Horsens 1 A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens 2 C FC Horsens Logo FC Horsens
NBSIF A A Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
Horsens KFUM 1 A Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 3 C Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
GGIF 1 A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Virup IF B Virup IF Logo Virup IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF

U11 4 mands Drenge 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
De Konge Blå B Løsning IF Logo Løsning IF
Hornsyld IF C Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Team Autogården B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
hei B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
LIK B Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Sengegården Randbøl C Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
Lystrup 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Lystrup 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Horsens KFUM Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Sportigan Holstebro A
vejle fc C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
Hi Five A Hedensted IF Logo Hedensted IF
ANFOTEC C Hedensted IF Logo Hedensted IF
De røde hunde C FC Horsens Logo FC Horsens

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
17. - December 18 2016

Organisation
Horsens KFUM
Place
Bankagerhallen
Address
Bankagervej 99
Postalcode
8700
City
Horsens
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview