Dybbøl Cup 2017

Broager Sparekasse - DYBBØL CUP 2017 Dybbøl IU fodbold har hermed fornøjelsen at indbyde til indendørs fodboldstævne i Dybbøl Hallerne, Aabenraavej 25. 6400 Sønderborg. 13 - 14 - 15 januar 2016 Det planlægges efter følgende datoer: fredag 13 januar• U10(P),U17(D),U19(D)+U18(P),Senior damer/herre, veteraner lørdag 14. januar• U11(D+P) U12(P),U13(D+P),U14(D), U16(P), U16B(D), Søndag 15. januar U6,U7,U8(D+P), U9(D+P),U10(D), U12(D),U14(P),U15(D+P),U16A(D) Små ændring kan forekomme, men det forsøges at tage hensyn til futsal. Ved evt. utilstrækkelig tilmelding i de enkelte rækker kan sammenlægning af forskellige rækker eller aflysning forekomme. Der går min. 2 hold videre fra puljerne og der spilles altid finale kampe.( dog ikke i 3x3). Der er medaljer til alle spillere i U6- U9 årgangene Hold gebyr: U17 og ældre 400,- kr. U9 –U16 325,- kr. U6-U7 (3 x 3) samt U8 200,- Kr. Der spilles efter JBU Jyllands – regelsæt. U6+U7 spiller på en halv bane med 3X3 mål, med en spilletid på 7 minutter pr. kamp. Spilletiden for øvrige hold er 10 minutter hvis ikke andet er angivet. Gebyr ved afbud: Indtil 10 dage før: Alm. gebyr. Senere: Dobbelt Gebyr. Program udsendes pr. e-mail senest 8. januar 2017. Tilmelding og betaling: http://staevner.dk/staevne/10952/dybboel-cup-2016.aspx Eller via e-mail og bankoverførsel E-mail: lpl@simonmoos.com Reg. 8010 Konto Nr. 0232901, senest 8 dage inden spilledato (bedes samtidig oplyst pr. mail)
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U19D Mixed 400 0 0
U18P Mixed 400 0 0
Senior Herre Mixed 400 18 0
U17D Mixed 400 7 0
U16P Mixed 400 0 0
U6 3X3 MIX Mixed 200 6 0
U7 3X3 MIX Mixed 200 12 0
U8D Mixed 200 15 0
U9D Mixed 325 18 0
U10D Mixed 325 21 0
U11D Mixed 325 11 0
U14D Mixed 325 9 0
U15D Mixed 325 9 0
U8P Mixed 200 4 0
U9P Mixed 325 0 0
U10P Mixed 325 1 0
U11P Mixed 325 1 0
U12P Mixed 325 11 0
U13P Mixed 325 5 0
U14P Mixed 325 9 0
U15P Mixed 325 1 1
U12D Mixed 325 5 0
U13D Mixed 325 10 0
U16D Mixed 325 7 0
Veteran Herre Mixed 400 0 0
Senior Damer Mixed 400 8 0

Signetud teams

U19D 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U18P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Senior Herre 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Oks B FC Sønderborg Logo FC Sønderborg
FC Flasker på Bordet Jaja
Zamundas B Broager UI Logo Broager UI
Mattekøck Dreamteam A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
KIE Allstarts 19 B
Hutlihut 19 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Team Navjan
De små søde
Frisør Morgenhår A Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Kom så de hvi'e! A BOV IF Logo BOV IF
Blue Warriors A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
FC Congo Cony C
FC Augustenborg Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Løjt IF B Løjt IF Logo Løjt IF
Fc gulddrengene A Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad

U17D 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FC Kran B
Lundtoft IF B Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
Bov IF B BOV IF Logo BOV IF
Sundeved All-stars B
Flappes Børn B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub

U16P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U6 3X3 MIX 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lundtoft B Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
SUB 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Lysabild Lysabild SG Logo Lysabild SG
Dybbøl 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U7 3X3 MIX 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lundtoft B Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
Midtals1 Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
SUB 1 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Dybbøl 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 3 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 4 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Hørup UI 1 Hørup UI
Hørup UI 2 Hørup UI
Sub 3 SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Egen Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening

U8D 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Lundtoft B Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
Aabk B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Aabk 2 B Aabenraa Boldklub Logo Aabenraa Boldklub
Dybbøl 3 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Broager 1 B Broager UI Logo Broager UI
Broager 2 B Broager UI Logo Broager UI
Broager 3 B Broager UI Logo Broager UI
SUB Sønderborg B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Løjt 1 B Løjt If U8
Løjt 2 B Løjt If U8

U9D 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team GB A Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub
Hørup UI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup UI C Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Lundtoft B Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
Ensted IF U9 C Ensted IF Logo Ensted IF
Bov IF/ipnordic C BOV IF Logo BOV IF
Midtals IF B Midtals Idrætsforening Logo Midtals Idrætsforening
Dybbøl 1 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 3 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 4 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
BUI B Broager UI Logo Broager UI
BUI 2 B Broager UI Logo Broager UI
Dybbøl 2 U10 piger C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U10D 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 3 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
U10P B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Sønderborg Fremad B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 1 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sønderborg Fremad 2 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
EIF C Ensted
VBIF drengene hold 1 C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
VBIF drengene hold 2 C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
BNS 1 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS 2 B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Svenstrup UF C Svenstrup Ungdomsforening Logo Svenstrup Ungdomsforening
Bov IF/ipnordic B BOV IF Logo BOV IF
Bov IF/ipnordic 2 C BOV IF Logo BOV IF
Lundtoft if B Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
BNS B Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Sønderborg Fremad 3 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
BUI 1 B Broager UI Logo Broager UI
BUI 2 B Broager UI Logo Broager UI

U11D 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løjt IF C C Løjt IF Logo Løjt IF
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 3 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Bov IF B BOV IF Logo BOV IF
SUB U10 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB U10 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Homie'n'sons ApS C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Ensted IF C Ensted IF Logo Ensted IF

U14D 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
BIG 1 (PigerU16) B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BIG 2 (U16 piger) B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB Sønderborg 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB Sønderborg 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Dybbøl 1 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
SUB Sønderborg 3 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U15D 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Bo og de gode B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Løjt IF 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF 2 B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt IF A Løjt IF Logo Løjt IF
Egen IU B Egen Ungdoms- & Idrætsforening Logo Egen Ungdoms- & Idrætsforening
De store gutter A
Minions A
FCS 1 A FC Sønderborg Logo FC Sønderborg
FCS 2 A FC Sønderborg Logo FC Sønderborg

U8P 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Løjt piger 1 C Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt piger 2 C Løjt IF Logo Løjt IF
Fremads Piger B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad

U9P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U10P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening

U11P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12P 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HFK piger 2 B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
FVB piger 1 C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
FVB piger 2 C Varnæs-Bovrup Idrætsforening Logo Varnæs-Bovrup Idrætsforening
Hørup UI B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening
Hørup UI U11 C Hørup UI
FC Sundeved C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
Dybbøl 2 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Nordals C Nord-Als Boldklub Logo Nord-Als Boldklub
GB B Gråsten Boldklub Logo Gråsten Boldklub

U13P 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Tønder SF Tønder SF Logo Tønder SF
EGB B Ejby IK Logo Ejby IK
Team blå piger A

U14P 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Lundtoft if C Lundtoft IF Logo Lundtoft IF
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Sdbg. Fremad 4 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sdbg. Fremad 1 B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sdbg. Fremad 2 B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Sdbg. Fremad 3 C Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Dybbøl U13 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Løjt B Løjt

U15P 0 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12D 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
TEAM SUB Ipnordic 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
TEAM SUB Ipnordic 2 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Dybbøl B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Hørup uii B Hørup Ungdoms- & Idrætsforening Logo Hørup Ungdoms- & Idrætsforening

U13D 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Dybbøl A A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl C C Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Team Vest 1 C Team Vest
Team Vest 2 C Team Vest
BÙI A Broager UI Logo Broager UI
BUI C Broager UI Logo Broager UI
BNS A Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS
BNS C Fodboldklubben BNS Logo Fodboldklubben BNS

U16D 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hvad står der egentligt her A Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
FC Krøllet røvskæg B Sønderborg Fremad Logo Sønderborg Fremad
Thoms Regime B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 2 B Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Dybbøl 1 A Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Eliten A Eliten

Veteran Herre 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Senior Damer 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hedensted IF C Hedensted IF Logo Hedensted IF
BIG 1 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BIG 3 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
BIG 2 Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening Logo Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Udskifterne C

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
13. - January 15 2017

Organisation
Dybbøl Idræts- og Ungdomsforening
Place
Dybbøl-Hallerne
Address
Aabenraavej 25 A
Postalcode
6400
City
Sønderborg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview