SPARKRON/KLUBPARTNER CUP

For 8. år i træk kan Hovedgård IF byde velkommen til Sparkron/Klubpartner Cup!
Et stort indfodboldstævne, hvor vi de sidste par år har haft deltagelse af mange hold fra mange forskellige klubber. Stævnet har i år skiftet navn grundet sponsor skifte, men kvaliteten er den samme som de tidligere år :-) 

- Det vigtige for os er, at vores deltagere får en god oplevelse, og vi har meget fokus på, at man har mulighed for mange kampe, samt gode præmier.
Nedenfor finder I de vigtigste informationer om stævnet:
Spilledato: Stævnet afvikles fra d. 16 - 18. december 2016. Se under "rækker" hvornår hver enkelt række forventes afviklet.

Spillested: Der spilles i Hovedgård, Søvind og Stensballe hallen. Der er max 15 min kørsel mellem de 3 haller.

Turneringsform for U8-U12:
Der inddeles i puljer á 3-5 hold, hvor efter indledende puljer spilles. Antallet af tilmeldte hold afgør, om der efter de indledende runder skal spilles knockout kampe el. mellemrunde. Vi tilstræber dog at spille mellemrunde, så alle hold sikre sig minimum 5 kampe. I tilfælde af knockout kampe vil alle hold være sikret minimun 4 kampe!
Vi forbeholder os ret til at lade rækker ud gå ved mindre end 12 hold.

Regler:
Alle hold spiller efter DBU Jylland´s regler.
Det er tilladt at have en kvartals-spiller på hvert hold.
Der må gerne tilmeldes flere hold fra samme klub i en række.
U8 - U12 spiller 4:4. Det er tilladt at have op til 2 udskifter. Dvs. max 6 spillere pr. hold.
Der spilles med sænket overligger i U8 og U9.
Spilletiden er i alle kampe 7 min pr. kamp.
Kampene dømmes af lokale, men kompetente dommere, som alle har fodboldfaglig viden.
Pigehold kan tilmelde sig drengerækkerne, og må tilmelde sig årgangen yngre.
Eks.: Et U10 Piger hold må tilmelde sig U9 Drenge rækken.

Præmier:
I U8 - U12 er der præmier til 6 spillere pr. hold.
I U8 - U12 er der præmier til nr. 1 - 3 i både A og B. Der spilles om store pokaler! - Der er endvidere erindringsgave til alle deltagere.

Tilmelding:
Tilmeldingen er bindende og skal være Hovedgård IF i hænde senest d. 2. december.
TIlmelding foregår her på siden og er først endelig, når vi har modtaget betaling og I har modtaget en bekræftelse på dette.
Betaling bedes overføres hurtigst muligt efter tilmelding.
Hvis man melder afbud efter d. 2. december er man ikke berettiget til, at få stævnegebyret tilbage.
Stævnegebyret bedes overført til: reg nr. 9211 konto nr. 4575511290
Angiv venligst stævne ID, holdnavn, række og kontaktperson ved betaling.
Programmet bliver sendt på mail og lagt på nettet omkring en uge før stævnet. Har i ikke modtaget det senest d. 10/12 bedes i rykke efter det.

Spørgsmål vedr. stævne:
Kontakt Steffen Pedersen på mail: stlype2003@yahoo.dk
Vi glæder os til at se jer alle! :-)
Med sportslig hilsen Hovedgård IF, Klubpartner og Sparekassen Kronjylland

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 Drenge A Mixed 6 500 Fredag aften 8 0
U12 Drenge B/C Mixed 6 500 Fredag aften 15 1
U11 Drenge A Mixed 6 500 Lørdag eftermiddag 11 0
U11 Drenge B/C Mixed 6 500 Lørdag eftermiddag 28 1
U10 Drenge A Mixed 6 500 Søndag eftermiddag 2 0
U10 Drenge B/C Mixed 6 500 Søndag eftermiddag 21 0
U9 Drenge A Mixed 6 500 Søndag formiddag 6 0
U9 Drenge B/C Mixed 6 500 Søndag formiddag 17 1
U8 Drenge A Mixed 6 500 Lørdag formiddag 8 0
U8 Drenge B/C Mixed 6 500 Lørdag formiddag 14 0

Signetud teams

U12 Drenge A 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
Hevi drengene A
Hedensted A
Sydbank Østjylland A
Stensballe A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Team SNORK A
mot A
as huse A Boldklubben Vestkysten Logo Boldklubben Vestkysten
VSK 1 A VIK

U12 Drenge B/C 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
SIK05 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hovedgård C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Stensballe 3 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Lindved GF B Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Team DAB B FC Horsens Logo FC Horsens
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng
@sarascheel ceramic. B
Langå IK 1 C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Langå IK 2 C Langå Idrætsklub Logo Langå Idrætsklub
Solbjerg 1 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg 2 C Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
VSK 2 C Vejlby IK Logo Vejlby IK

U11 Drenge A 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Horsens FS A Horsens FS Logo Horsens FS
Sportmaster Vejle A
Team Top Scorer A
Middelfart A Middelfart G & BK Logo Middelfart G & BK
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Winnies Salon A Give Fremad Logo Give Fremad
De 5 Esser A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Skødstrup 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Spar Nord Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Søften GF A Søften Gymnastikforening Logo Søften Gymnastikforening

U11 Drenge B/C 23 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skibet B Skibet IF Logo Skibet IF
Hovedgård 1 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård 2 Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård 3 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Horsens FS 2 B Horsens FS Logo Horsens FS
Vinding Drengene B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Håndværkerne B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Egebjerg tøserne B Egebjerg Boldklub Logo Egebjerg Boldklub
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
brædstrup 1 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
brædstrup 2 B Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
brædstrup 3 C Brædstrup IF Logo Brædstrup IF
Skødstrup 2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Team Småkage B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Torsted 3 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Torsted 1 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Solbjerg IF 1 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Solbjerg IF 2 B Solbjerg IF Fodbold Logo Solbjerg IF Fodbold
Team Gudenå 1 C Tørring IF Logo Tørring IF
Team Gudenå 2 C Tørring IF Logo Tørring IF
Tjørring IF B Tjørring IF Logo Tjørring IF

U10 Drenge A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SIK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
VSK Aarhus A Vejlby IK Logo Vejlby IK

U10 Drenge B/C 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
CMA BYG B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
HV2007 Gul B Hammelev Sogns Ungdomsforening Logo Hammelev Sogns Ungdomsforening
HV2007 Hvid B Hammelev/Vojens
AIA-Tranbjerg 1 B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AIA-Tranbjerg 2 C IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Tmg 1 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
Tmg 2 B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
Farstrup Comfort B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Rolfsted B Rolfsted Idrætsforening Logo Rolfsted Idrætsforening
Stilling IF C Stillinge IF Logo Stillinge IF
Vejle Boldklub B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Sik 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
SIK 3 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
KHIF C Kolt-Hasselager Idrætsforening Logo Kolt-Hasselager Idrætsforening
Hovedgård Drengene B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening

U9 Drenge A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vognmand Bjarne Madsen, Give A Give Fremad Logo Give Fremad
Vejle Boldklub A A Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Skødstrup 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
AIA Tranbjerg A A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Gauerslund IF 1 A Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U9 Drenge B/C 15 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
VSK Aarhus U 9 B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Vejle Boldklub 1 B Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Vejle Boldklub 2 C Vejle Boldklub Logo Vejle Boldklub
Hovedgård 1 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård 2 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård 3 B Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
Hovedgård U10 Piger C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
BMI maskinerne B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
fc horsens1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Skødstrup 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Odder U9 Hold1 B Odder IGF Logo Odder IGF
Odder U9 Hold2 B Odder IGF Logo Odder IGF
AIA Tranbjerg B/C B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
Gauerslund IF 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 3 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF

U8 Drenge A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
LokalBolig Vejle A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Skødstrup SF 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
BGIF 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Erritsø GIF 1 A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF

U8 Drenge B/C 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Lystrup B Lystrup IF Logo Lystrup IF
Skødstrup SF 2 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
BGIF 2 B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BUF 1 B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BUF 2 B Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens Logo Børne- og Ungdoms Fodbold Horsens
BNY Elektronik B Lindved Gymnastikforening Logo Lindved Gymnastikforening
Skødstrup SF 3 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Skødstrup SF 4 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
BMI 1 B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
BMI 2 B Beder-Malling Idrætsforening Logo Beder-Malling Idrætsforening
FC Skanderborg B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
FC Skanderborg 2 B FC Skanderborg Logo FC Skanderborg
Trif B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
16. - December 18 2016

Organisation
Hovedgård IF
Place
Hovedgård Hallen
Address
Fruenshave 3
Postalcode
8732
City
Hovedgård
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
SPARKRON/KLUBPARTNER CUP map

Tournament overview