Møns FKs fastelavnsstævne 2017

 

Så skal der igen spilles skørt fodbold og ”sparkes Katten af Tønden” og i år bliver det endnu mere festligt. Deltag i en helflugter af muntertindefodbold, med masser af skøre påhit.


Lørdag 11/2 2017 i Møns Hallerne,
Platanvej 40, 4780 Stege.

 

Minimum 1 person pr. hold skal være udklædt

Scoring i første- og sidste minut tæller dobbelt

Mixed (drenge- & pige) hold er tilladt

Pigescoring tæller 2 mål

Hovedstødsmål tæller 3 mål

Rene pigehold kan stille op i drengerækken i en årgang under pigernes egen årgang – fx rent pige hold U12, må stille i drengerække U11.

Bedst udklædte hold i hver række præmieres

Andre skøre regler forbeholdes offentliggjort på stævnedagen !

Supplerende skøre regler for seniorhold:

Rene pigehold i Senior rækken må spille med 5 mand på banen

Minimum 1 spiller over 25 år på hvert hold

Der spilles i rækkerne (kun B og C hold)

U6, U7, U8, U9, U10, U11, U12,
U13, U14, U15 og seniorhold

og selv prisen for at deltage er skør. Det koster kun kr 475,- pr hold, men tilmelder din klub 3 eller flere hold, falder prisen til kr 375,- pr hold.

Du skal ikke melde til på grund af præmierne – selvom de naturligvis også er skøre – men fordi du gerne vil deltage i et skørt fodboldarrangement. Alle spillere i rækkerne U6 til og med U10 præmieres.Skynd dig at tilmelde dit hold, og husk det inden 29. januar 2017.
”Bolde op, Bolde ned, Bolde i min mave – Hvis du ikke melder til, så laver vi ballade”.

Der afvikles Tøndeslagning for rækkerne U6 til og med U10.

De allerskørestefodboldhilsner og på gensyn fra.


www.mons-fk.dk
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U-15 drenge Mixed 6 475 4 0
U-8 piger Mixed 6 475 0 0
U-15 piger Mixed 6 475 2 0
U-15 piger/drenge Mixed 6 475 0 0
U-14 piger Mixed 6 475 0 0
U-14 drenge Mixed 6 475 7 0
U-14 piger/drenge Mixed 6 475 0 0
U-13 drenge Mixed 6 475 8 0
U-13 piger Mixed 6 475 0 0
U-13 piger/drenge Mixed 6 475 0 0
U-12 drenge Mixed 6 475 3 0
U-12 piger Mixed 6 475 0 0
U-12 piger/drenge Mixed 6 475 0 0
U-11 drenge Mixed 6 475 4 0
U-11 piger Mixed 6 475 0 0
U-11 piger/drenge Mixed 6 475 1 0
U-10 drenge Mixed 6 475 4 0
U-10 piger Mixed 6 475 1 0
U-10 piger/drenge Mixed 6 475 0 0
U-9 piger Mixed 6 475 0 0
U-8 piger/drenge Mixed 6 475 1 0
U-7 drenge Mixed 6 475 0 0
U-6 piger/drenge Mixed 6 475 0 0
U-9 piger/drenge Mixed 6 475 0 0
U-9 drenge Mixed 6 475 4 0
U-8 drenge Mixed 6 475 6 0
U-7 piger Mixed 6 475 0 0
U-7 piger/drenge Mixed 6 475 2 0
U-6 drenge Mixed 6 475 1 0
U-6 piger Mixed 6 475 0 0
Herre Senior Mixed 6 475 7 0
Dame Senior Mixed 6 475 3 0

Signetud teams

U-15 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MFK Team SNORLAX B Møns FK Logo Møns FK
MFK Valencia C Møns FK Logo Møns FK
Ørslev Rød C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Sort C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U-8 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-15 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Purple Heather B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U-15 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-14 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-14 drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MFK Håndbollerne C Møns FK Logo Møns FK
MFK LA LIGA C Møns FK Logo Møns FK
VIF - Gåsetårn B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF - Tim & Bum B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF - DREAM-TIM B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
VIF - OSAMA-TIM-LADEN B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Juhl Andersen B

U-14 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 drenge 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
MFK Søren's Banjomus C Møns FK Logo Møns FK
MFKlavs på Tønden C Møns FK Logo Møns FK
MFK Ajax Dolberg C Møns FK Logo Møns FK
Rodi's Autocenter B
Ørslev Hvid B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Rød B Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Sort C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF
Ørslev Grøn C Ørslev GIF Logo Ørslev GIF

U-13 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-13 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
FK 05 C FK Sydsjælland 05 Logo FK Sydsjælland 05
Mfk 1 Møns FK Logo Møns FK
Mfk 2 Møns FK Logo Møns FK

U-12 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-12 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
KB lions C Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Havdrup B Havdrup GI Logo Havdrup GI
Havdrup Gul C Havdrup GI Logo Havdrup GI
Svend Gønge IF Svend Gønge Logo IF Svend Gønge

U-11 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-11 piger/drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Stjerneholdet B Næstved IF Logo Næstved IF

U-10 drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Giants C Næstved IF Logo Næstved IF
MFK 45 B Møns FK Logo Møns FK
MFK 87 B Møns FK Logo Møns FK

U-10 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NFC B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen

U-10 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-8 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7 drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-6 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 piger/drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-9 drenge 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Faxe Boldklub C Faxe Boldklub Logo Faxe Boldklub
MFK 1 C Møns FK Logo Møns FK
MFK 2 C Møns FK Logo Møns FK
Tingsted C Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub

U-8 drenge 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Krudtuglerne Møns FK Logo Møns FK
Krudtuglerne Møns FK Logo Møns FK
AIKdrengene 1 B Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
AIKdrengene 2 C Strøby AIK 65 Logo Strøby AIK 65
Nyråd Gul B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening
Nyråd Sort B Nyråd Idrætsforening Logo Nyråd Idrætsforening

U-7 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U-7 piger/drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Østmøn Fodboldklub Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Møn FK C Møns FK Logo Møns FK

U-6 drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Møns FK C Møns FK Logo Møns FK

U-6 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Herre Senior 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
"Øl" B
Intersport Stege
BOOK-EN-STJERNE-UDEN-HJERNE C
De fantastiske fem C
Pensionisterne Møns FK Logo Møns FK
Opal-Steward-Stardust C

Dame Senior 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De friske B Haslev Fodbold Club Logo Haslev Fodbold Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
February 11 2017

Organisation
Møns FK
Place
Møns Hallerne
Address
Platanvej 40
Postalcode
4780
City
Stege
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Møns FKs fastelavnsstævne 2017 map

Tournament overview