B1938s Lagkagestævne

B1938s Forældreforening afholder for 30. gang Lagkagestævne i Idestrup Hallen. Der spilles med bander og til store mål. Der er en lagkage til hvert hold og medaljer til de 3 bedste hold i hver række, i rækker med 3:3 dog til alle spillere.Tilmeldingsgebyret er pr. hold kr. 350 (max 7 spillere pr. hold). Tilmelding sker senest søndag den 18. december.
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 - årg. 11 (3:3) Mixed 7 350 Lørdag 11 0
U7 - årg. 10 (3:3)Dr Mixed 7 350 Lørdag 9 0
U8 - årg. 09 (5:5)Dr Mixed 7 350 Søndag 9 0
U9 - årg. 08 (5:5)Dr Mixed 7 350 Søndag 9 0
U10 - årg. 07 Dr. Mixed 7 350 Lørdag 6 0
U11 - årg. 06 Dr. Mixed 7 350 1 0
U12 - årg. 05 Dr. Mixed 7 350 Lørdag 6 0
U13 - årg. 04 Dr. Mixed 7 350 Søndag 6 0
U14 - årg. 03 Dr. Mixed 7 350 Lørdag 5 0
U15 - årg. 02 Dr. Mixed 7 350 Fredag aften 7 0
U7 - årg. 10 (3:3)P. Mixed 7 350 2 0
U8 - årg. 09 (3:3)P. Mixed 7 350 Lørdag eller søndag 0 0
U9 - årg. 08 (3:3)P. Mixed 7 350 Lørdag 2 0
U9/10 - årg. 07 P Mixed 7 350 Søndag 4 0
U11 - årg. 06 P. Mixed 7 350 0 0
U12/U11 - årg. 05 P. Mixed 7 350 Lørdag 8 0
U13 - årg. 04 P. Mixed 7 350 U13 Piger med U14 Piger 2 0
U13/14 - årg. 03 P. Mixed 7 350 Søndag 2 0
U15/16 - årg. 01-2 P Mixed 7 350 Fredag aften 5 0

Signetud teams

U6 - årg. 11 (3:3) 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
tgb Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
tgb1 Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
B1938 U6 B1938 Logo B1938
NAB B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
VB Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Utterslev C Utterslev
NFC 1 Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
NFC 2 Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
NFC 3 Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
NFC 4 Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
NFC Piger Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U7 - årg. 10 (3:3)Dr 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
tgb Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
tgb1 Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
NAB1 Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
NAB2 B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
VB Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
B 1938 C B1938 Logo B1938
Utterslev C Utterslev
B.Frem Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
B.frem 2 Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing

U8 - årg. 09 (5:5)Dr 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
tgb Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
NAB 1 B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
NAB 2 B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
NFC 2 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 3 Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
B.Frem Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing

U9 - årg. 08 (5:5)Dr 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
EB Vikings B Eskilstrup Boldklub
tgb Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
tgb1 Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
B.frem Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
B.frem 2 Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Tingsted 1 A Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
TIngsted 2 B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
VB Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Horbelev/LUIF B Horbelev/LUIF

U10 - årg. 07 Dr. 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B1938 B B1938 Logo B1938
tgb B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
B.frem Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Nykøbing FC 1 B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Nykøbing FC 2 B Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Horbelev/LUIF Horbelev/LUIF

U11 - årg. 06 Dr. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12 - årg. 05 Dr. 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
EB B Eskilstrup Boldklub
B1938 B B1938 Logo B1938
TGB 1 B TGB
TGB 2 B TGB
TGB 3 B TGB
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U13 - årg. 04 Dr. 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
EB Eskilstrup Boldklub
DMI/B1990 C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
B1990/DMI B Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
B1938 B B1938 Logo B1938
Herfølge 3 B Herfølge Boldklub Logo Herfølge Boldklub
VB Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub

U14 - årg. 03 Dr. 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
B1938-1 B1938 Logo B1938
B1938-2 B1938 Logo B1938
Team Sportigan A
DMI/B1990 B Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
VB Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub

U15 - årg. 02 Dr. 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
De unge bjørne A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
B1939 B B1938 Logo B1938
Sinds FC
The Ultimate Team Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Tingsted 1 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted 2 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
VB Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub

U7 - årg. 10 (3:3)P. 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
NFC Piger B Nykøbing Falster BK af 1901 Logo Nykøbing Falster BK af 1901

U8 - årg. 09 (3:3)P. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eller søndag

Teamname LVL Logo Club

U9 - årg. 08 (3:3)P. 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
TGB Piger 1 Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
TGB Piger 2 Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub

U9/10 - årg. 07 P 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
B1938 B B1938 Logo B1938
NFC 1 Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
NFC 2 Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
B1938 2 B B1938 Logo B1938

U11 - årg. 06 P. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U12/U11 - årg. 05 P. 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
DMI A DMI
De tossede TGB piger B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
også De tossede TGB piger B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
ligeledes De tossede TGB piger B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Tingsted Boldklub C Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Blå A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Rød A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Hvid B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U13 - årg. 04 P. 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: U13 Piger med U14 Piger

Teamname LVL Logo Club
NFB/NAB/EB B Nørre Alslev Boldklub Logo Nørre Alslev Boldklub
VB Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub

U13/14 - årg. 03 P. 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag

Teamname LVL Logo Club
TGB´s piger B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
DMI/frem Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF

U15/16 - årg. 01-2 P 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag aften

Teamname LVL Logo Club
DMI/frem Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Goldengirls B Eskilstrup Boldklub
Tingsted Boldklub 2 B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted 1 B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
VB Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
6. - January 8 2017

Organisation
B1938
Place
Idestrup Hallen
Address
Kirkevej 19
Postalcode
4872
City
Idestrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview