Dahl Pedersen Ungdomscup 2016

 Højslev ST. Idrætsforening og Dahl Pedersen Biler i Skive-Viborg & Holstebro byder for 3 år i træk til indendørsfodboldstævne i SØBY-HØJSLEV ARENA lørdag den 17. december samt søndag den 18. december 2016. Vi ses til sjove dage i fodboldens tegn.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U 6 Drenge/Piger Mixed 5 250 Søndag Formiddag 4 0
U 7 Drenge/Piger Mixed 5 250 Søndag Formiddag 6 0
U 8 Drenge/Piger Mixed 5 250 Søndag Middag/Eftermiddag 12 0
U 9 Drenge Mixed 6 250 Søndag Formiddag 17 0
U 9 Piger Mixed 6 250 Søndag Middag/Eftermiddag 0 0
U 10 Drenge Mixed 6 250 Søndag Eftermiddag 14 0
U 10 Piger Mixed 6 250 Søndag Middag/Eftermiddag 1 0
U 11 Drenge Mixed 6 250 Søndag Eftermiddag 12 0
U 11 Piger Mixed 6 250 Søndag Eftermiddag 4 0
U 12 Drenge Mixed 6 250 Søndag Eftermiddag 5 0
U 12 Drenge Mixed 6 250 Søndag Eftermiddag 10 1
U 12 Piger Mixed 6 250 Søndag Eftermiddag 2 0
U 13 Drenge Mixed 6 250 Lørdag Formiddag 4 0
U 13 Piger Mixed 6 250 Lørdag Formiddag 4 0
U 14 Drenge Mixed 6 250 Lørdag Formiddag 7 0
U 14 Piger Mixed 6 250 Lørdag Formiddag 1 0
U 15 Drenge Mixed 6 250 Lørdag Formiddag 1 0
U 15 Piger Mixed 6 250 Lørdag Formiddag 1 0

Signetud teams

U 6 Drenge/Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Resen B Skive IK Logo Skive IK

U 7 Drenge/Piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Julenisserne Viborg FF Logo Viborg FF
Højslev st if 1 B Højslev st if
Højslev st if 2 Højslev st if
Team Borbjerg Borbjerg gymnastik og ungdomsforening Logo Borbjerg gymnastik og ungdomsforening
SIK Resen 1 C Skive IK Logo Skive IK
SIK Resen 2 C Skive IK Logo Skive IK

U 8 Drenge/Piger 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag/Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Team Holstebro A
SIK Resen 1
SIK Resen 2
Egeris julenisser 1 B Skive IK Logo Skive IK
Egeris julenisser 2 B Skive IK Logo Skive IK
Mejrup C Mejrup GU Logo Mejrup GU
Højslev IF(1) B Højslev IF
Højslev IF(2) A Højslev IF
Mønsted 1 A Mønsted IF Logo Mønsted IF

U 9 Drenge 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Viborg FF A Viborg FF Logo Viborg FF
HB A Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Mejrup 1 A Mejrup GU Logo Mejrup GU
Mejrup 2 B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Højslev if A
Højslev if C
Thisted FC A Thisted FC Logo Thisted FC
BMK C BMK 90 Logo BMK 90
Skive IK 1 Skive IK Logo Skive IK
Skive IK 2 Skive IK Logo Skive IK
Skive IK 3 Skive IK Logo Skive IK
Struer A Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
BMK B BMK 90 Logo BMK 90
Løgstrup C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening

U 9 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag/Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U 10 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Skive IK gul B Skive IK Logo Skive IK
Skive IK Blå B Skive IK Logo Skive IK
Mejdal 1 C Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Mejdal 2 C Mejdal GIK Logo Mejdal GIK
Thisted FC A Thisted FC Logo Thisted FC
Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK
Resen 2 B Skive IK Logo Skive IK
Løgstrup B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Mønsted 2 C Mønsted IF Logo Mønsted IF
SIF Fodboldskolen 1 A
Tim GIF C TIM GIF Logo TIM GIF
Pixelz A

U 10 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Middag/Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
De glade piger Idom-Råsted idrætsforening Logo Idom-Råsted idrætsforening

U 11 Drenge 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Borbjerg C Borbjerg gymnastik og ungdomsforening Logo Borbjerg gymnastik og ungdomsforening
"Team High Five" A
Struer B1 B Struer Boldklub af 1904 Logo Struer Boldklub af 1904
Milos B
Aalestrup if Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Skive Resen 1 A Skive IK Logo Skive IK
Skive Resen 2 B Skive IK Logo Skive IK
Skive Resen 3 B Skive IK Logo Skive IK
Skive Egeris 1 A Skive IK Logo Skive IK
Skive Egeris 2 C Skive IK Logo Skive IK
Ikast FS I B Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS II B Ikast FS Logo Ikast FS

U 11 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Hif 1 B Højslev station if
Hif 2 C Højslev station if
Åkjær pigerne C Skive IK Logo Skive IK
FC FRI B Idom-Råsted idrætsforening Logo Idom-Råsted idrætsforening

U 12 Drenge 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
LGF1 A Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
LGF2 B Lemvig Gymnastikforening Logo Lemvig Gymnastikforening
Thisted drengene A Thisted FC Logo Thisted FC
Team 2005 A
Mønsted / Sparkær 1 A Mønsted IF Logo Mønsted IF

U 12 Drenge 8 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup 2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
SUB 88 B Borup Idrætsforening
VFF2 Viborg FF Logo Viborg FF
VFF3 Viborg FF Logo Viborg FF
Mønsted / Sparkær B Mønsted / Sparkær
Danmaldrengene B Skive IK Logo Skive IK
Aalestrup if Aalestrup IF Logo Aalestrup IF

U 12 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag Eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Nordthy C IF Nordthy Logo IF Nordthy

U 13 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
De Grønne Hold A. C Højslev St IF.
De Grønne Hold B. C Højslev St IF.
Mønsted / Sparkær B Mømsted / Sparkær

U 13 Piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hansen Gardiner A Højslev if
Hansen Gardiner A Højslev if
Stoholm pigerne B Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Boldmongolerne A Højslev I.F.

U 14 Drenge 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
modulbro A
Rainbow Power B
Højslev 1 B Højslev st. If
Højslev 2 B Højslev st. If
Højslev 3 B Højslev st. If
Sportsmaster Skive 1 Vinderup IK Logo Vinderup IK
Sportsmaster Skive 2 Vinderup IK Logo Vinderup IK

U 14 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
sub88 C SUB 88 Logo SUB 88

U 15 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Thy/mors indoor Sundby Mors

U 15 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag Formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hansen Gardiner A Højslev if

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
17. - December 18 2016

Organisation
No Club
Place
SØBY-HØJSLEV ARENA
Address
Stoholmvej 20
Postalcode
7840
City
Højslev ST.
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview