Julefodboldstævne i Tingsted hallen

TINGSTED BOLDKLUB'S
FORÆLDRE OG VENNEFORENING
INVITERER TIL
Julefodboldstævne i Tingstedhallen
I dagene den 27. - 30. december 2016


Der kan tilmeldes hold i følgende rækker:
 

Tirsdag d 27. december 2016
Række og årgang
U5 – 2012
U6 – 2011
U7 – 2010
U8 – 2009
U9 – 2008
U10 – 2007

NYT NYT NYT NYT NYT: U5 - U12 piger tilmelding enkeltvis. 50,- pr. deltager.

Tilmelding og betaling til Hanne Baltzer 51 28 44 07 - Starter sidst på eftermiddagen 27. december

 

Onsdag d. 28. december 2016
Række og årgang
U11 – 2006 drenge
U12 – 2005 drenge
U13/14 – 2004/2005 piger
U13 – 2004 drenge
U14 – 2003 drenge


Torsdag d 29. december 2016
Række og årgang
U15 – Drenge 2002
U15/16 – Piger 2001/2002
U16 Drenge 2001
U17 Drenge 2000
U18/U19 Drenge 1998/1999
 

Fredag d. 30. december 2016
Senior herre A Niveau, Senior herre (hygge)
Mix-række (min. 2 damer på banen hele tiden)

U5/U6/U7/U8 spille 1/2-bane med bander til små mål og med max. 6 spillere pr. hold.
Øvrige hold i børne- og ungdomsrækkerne spiller 4:4 på hel bane med bander til håndboldmål og med max. 6 spillere pr. hold.

Holdgebyr:
U5 – U12 kr. 300,- pr. hold.
U13 – U17 kr. 400,- pr. hold.
U18/19 - Senior kr. 600,- pr. hold.

Holdgebyr indbetales på Reg. 2650 Kto. 6755 641 802 eller MobilPay: 29 43 23 50 samtidig med tilmeldingen. Husk at påføre holdnavn og række sammen med indbetalingen.
Tilmelding er ikke gyldig før indbetaling er registreret.

Tilmelding af hold senest lørdag den 11. december 2016 på Staevner.dk


Der spilles efter Dansk Foldbolddommer-Union spilleregler for indefodbold med bander.
Arrangørerne forbeholder sig til at justere i puljerne på afviklingsdagene, så stævnet ikke bliver berørt af afbud

På gensyn
Tingsted Boldklubs Forældre- og Venneforening

Flemming Nøhr tlf. 28 15 64 08

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U5 årgang 2012 Mixed 6 300 Tirsdag d. 27-12 1 0
U6 årgang 2011 Mixed 6 300 Tirsdag d. 27-12 6 0
U7 årgang 2010 Mixed 6 300 Tirsdag d. 27-12 2 0
U8 årgang 2009 Mixed 6 300 Tirsdag d. 27-12 4 0
U9 årgang 2008 Mixed 6 300 Tirsdag d. 27-12 8 0
U10 årgang 2007 Mixed 6 300 Tirsdag d. 27-12 2 0
U11 årgang 2006 Mixed 6 300 Onsdag d. 28-12 8 0
U12 årgang 2005 Mixed 6 300 Onsdag d. 28-12 7 0
U13 årgang 2004 Mixed 6 400 Onsdag d. 28-12 12 0
U14 årgang 2003 Mixed 6 400 Onsdag d. 28-12 10 0
U14 årgang 2003 Mixed 6 400 Onsdag d. 28-12 2 0
U15 årgang 2002 Mixed 6 400 Torsdag d. 29-12 10 0
U16 årgang 2001 Mixed 6 400 Torsdag d. 29-12 5 0
U16 årgang 2001 Mixed 6 400 Torsdag d. 29-12 8 0
U17 årgang 2000 Mixed 6 400 Torsdag d. 29-12 3 0
U18/19 årgang 98/99 Mixed 6 600 Torsdag d. 29-12 1 0
Herre/damer mix Mixed 6 600 Fredag d. 30-12 8 0
Herre Senior Mixed 6 600 Fredag d. 30-12 8 0
Herre hygge Mixed 6 600 Fredag d. 30-12 9 0

Signetud teams

U5 årgang 2012 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d. 27-12

Teamname LVL Logo Club

U6 årgang 2011 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d. 27-12

Teamname LVL Logo Club
NFC 1 Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
NFC 2 Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
VB B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
NFC 3 Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
LUIFs nisser 1 B Listrup Ungdoms & Idrætsforening Logo Listrup Ungdoms & Idrætsforening
LUIFs nisser 2 B Listrup Ungdoms & Idrætsforening Logo Listrup Ungdoms & Idrætsforening

U7 årgang 2010 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d. 27-12

Teamname LVL Logo Club
Horbelev C Horbelev IF
B.Frem Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing

U8 årgang 2009 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d. 27-12

Teamname LVL Logo Club
NFC 1 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC 2 B Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
B.Frem Boldklubben Frem Sakskøbing Logo Boldklubben Frem Sakskøbing
Tingsted Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub

U9 årgang 2008 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d. 27-12

Teamname LVL Logo Club
Tingsted 1 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC rød Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC blå Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
VB B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Horbelev/LUIF Horbelev IF
Tingsted 2 B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
VIF Drenge Vordingborg IF Logo Vordingborg IF

U10 årgang 2007 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Tirsdag d. 27-12

Teamname LVL Logo Club
B1938 C B1938 Logo B1938
Horbelev/LUIF B Horbelev IF

U11 årgang 2006 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag d. 28-12

Teamname LVL Logo Club
Næstved B Næstved IF Logo Næstved IF
SSMV.DK B Vordingborg IF Logo Vordingborg IF
Næstved sort B Næstved IF Logo Næstved IF
VB 1 B Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
VB 2 Væggerløse Boldklub Logo Væggerløse Boldklub
Horbelev/LUIF Horbelev IF

U12 årgang 2005 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag d. 28-12

Teamname LVL Logo Club
MFK - "Bare en tand bedre" C Møns FK Logo Møns FK
MFK - "Endnu en tand bedre" C Møns FK Logo Møns FK
Team Dissing
Dino 23
nykøbing fc Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Horbelev/LUIF A Horbelev IF
B1938 B B1938 Logo B1938

U13 årgang 2004 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag d. 28-12

Teamname LVL Logo Club
Tingsted A Tingsted BK
Møn 1 Møns FK Logo Møns FK
Møn 2 Møns FK Logo Møns FK
Møn 3 Møns FK Logo Møns FK
DMI/B1990 C Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
B1990/DMI B Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
NFC Ronaldo Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Messi Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Zlatan Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
NFC Lewandowski Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
B1938 B B1938 Logo B1938

U14 årgang 2003 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag d. 28-12

Teamname LVL Logo Club
Tingsted B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
FC MORS DRENGE A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
FC FARS DRENGE A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC
Tingsted B Tingsted BK
DMI/B1990 B Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
Østmøn FK Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
B1938 B B1938 Logo B1938

U14 årgang 2003 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Onsdag d. 28-12

Teamname LVL Logo Club
TGB´s piger B Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
DMI B Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF

U15 årgang 2002 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 29-12

Teamname LVL Logo Club
Tingsted 1 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted 2 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
alfahannerne B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
De unge bjørne A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
B1938 B B1938 Logo B1938
LA B Langebæk Alliancen Logo Langebæk Alliancen
Østmøn FK Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
FBI Undercover

U16 årgang 2001 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 29-12

Teamname LVL Logo Club
Tingsted Boldklub 1 B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted Boldklub 2 B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
DMI/frem Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
DMI/frem 2 Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF
NFC A Nykøbing FC Logo Nykøbing FC

U16 årgang 2001 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 29-12

Teamname LVL Logo Club
ThaiPower Toreby-Grænge Boldklub Logo Toreby-Grænge Boldklub
Tingsted Tigers B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted Tigers Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Tingsted fighters B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Østmøn FK Østmøn Fodboldklub Logo Østmøn Fodboldklub
Sinds FC A

U17 årgang 2000 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 29-12

Teamname LVL Logo Club
M.Skotte A/S B

U18/19 årgang 98/99 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Torsdag d. 29-12

Teamname LVL Logo Club

Herre/damer mix 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 30-12

Teamname LVL Logo Club
RollatorMix Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Team Westergaard Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Team PURE Lakrids
FC Nysted
All Mixed up 1 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
All Mixed up 2 Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Dølle Classic Døllefjelde-Musse IF Logo Døllefjelde-Musse IF

Herre Senior 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 30-12

Teamname LVL Logo Club
RollatorBanden Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
EmilFugl A Lolland-Falster Alliancen Logo Lolland-Falster Alliancen
Læder & Sport A
sportigan sakskøbing A Listrup Ungdoms & Idrætsforening Logo Listrup Ungdoms & Idrætsforening
P,s allstar team
Eglund Køreskole

Herre hygge 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag d. 30-12

Teamname LVL Logo Club
Intersport stege
RollatorBanden Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
The Duddies Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Koks og kage
Team tb Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Pokerguys Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Mikkelsens drenge Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Team Grøn Tuborg B Tingsted Boldklub Logo Tingsted Boldklub
Victor Knudsen

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
27. - December 30 2016

Organisation
Tingsted Boldklub
Place
Tingsted hallen
Address
Stationsvej 63
Postalcode
4800
City
Nykøbing F
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Julefodboldstævne i Tingsted hallen map

Tournament overview