Bilka Cup

 For 31.gang afholder Spangsbjergs Venner, Bilka Cup. Det er Syddanmarks største præmiestævne, hvor vi uddeler over 2500 spurtpræmier over 2 dage. Der gives præmier for fede scoringer, seje tricks, super redninger og meget mere. Der er flotte pokaler eller medaljer til nr. 1, 2 og 3. 

Tilmelding er gældende, når betaling er modtaget på kontonummer: 7701-1205812

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U12 B Mixed 7 395 8 0
U12 A Mixed 7 395 1 0
U11 B Mixed 7 395 14 0
U11 A Mixed 7 395 8 0
U10 B Mixed 7 395 14 0
U10 A Mixed 7 395 5 0
U9 Mixed 7 395 17 0
U8 Mixed 6 250 29 0
U7 Mixed 6 250 15 0
U6 Mixed 6 250 7 0
U14 B Mixed 7 395 12 0
U14 A Mixed 7 395 1 0
U11 C Mixed 7 395 10 0
U10 C Mixed 7 395 3 0
U13 C Mixed 7 395 9 0
U12 C Mixed 7 395 5 0
U13 piger Mixed 7 395 2 0
U12 piger Mixed 7 395 4 0
U11 piger Mixed 7 395 6 0
U13 B Mixed 7 395 11 0
U13 A Mixed 7 395 3 0
U10 piger Mixed 7 395 0 0

Signetud teams

U12 B 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brørup GF U12_1 B Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
IF 92 u-12 drenge B B Esbjerg If 92 Fodbold
FC Poulsen B
Spangsbjerg IF B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Jerne IF C Jerne IF Logo Jerne IF
Barca B
Kb U12 piger B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub

U12 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
AS Huse A Boldklubben Vestkysten Logo Boldklubben Vestkysten

U11 B 14 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HFK piger B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
SIF - TEAM THOMAS B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Ribe BK B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
IF 92 U-11 drenge B B Esbjerg If 92 Fodbold
Brørup GF 1 C Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Lindholm Boys B
SSK Sønderris Sports klub Logo Sønderris Sports klub
EfB 2 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EfB 3 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
EfB 4 B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
BK Klitten B Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten
U11B række B Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
TEAM VEST B

U11 A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Top Scorer A Team Top Scorer
Kvaglund IF B Kvaglund IF Logo Kvaglund IF
Brørup GF 2 A Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
EfB 1 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U10 B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Spangsbjerg IF B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
De røde djævle 1 B Jerne IF Logo Jerne IF
De røde djævle 2 B Jerne IF Logo Jerne IF
Hjerting IF B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Sædding-Guldager IF 1 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Sædding-Guldager IF 2 B Sædding-Guldager IF Logo Sædding-Guldager IF
Bramming B Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Fynboerne B Marienlyst Logo Marienlyst
Fanø U10 B Fanø B
FC Skibhus B
Årre boldklub B Årre Boldklub Logo Årre Boldklub

U10 A 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg IF A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Erritsø GIF A Erritsø GIF Logo Erritsø GIF
Det Sorte Hold A Grindsted GIF Logo Grindsted GIF
Dansten Drengene A
Fynboerne A Marienlyst Logo Marienlyst

U9 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg IF 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
IF 92 u-9 B Esbjerg If 92 Fodbold
Rødekro 1 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro 2 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
Rødekro 3 B Rødekro Idrætsforening Logo Rødekro Idrætsforening
HIF 1 A Hjerting IF Logo Hjerting IF
HIF 2 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Ribe BK1 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK2 B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
BGF's bedste B Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
Løjt If 1 B Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt If 2 C Løjt IF Logo Løjt IF

U8 24 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
DEN LILLE MALER ESBJERG B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
DEN LILLE MALER ESBJERG B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
DEN LILLE MALER ESBJERG B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Tjæreborg if B Tjæreborg IF Logo Tjæreborg IF
Tarp B 1 B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Tarp B 2 B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
EIS Thunder A Esbjerg International School Logo Esbjerg International School
Spangsbjerg IF 1 A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF 2 A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Jerne IF B Jerne IF Logo Jerne IF
AMUI C Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
Hjerting 1 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Hjerting 2 B Hjerting IF Logo Hjerting IF
Ribe BK B Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe U8 A Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
EIS Thunder 2 B Esbjerg International School Logo Esbjerg International School
IF 92 1 C IF92
IF92 2 C IF92
Varde if B Varde IF Logo Varde IF
Varde 2 B Varde IF Logo Varde IF
Varde 3 B Varde IF Logo Varde IF
Vamdrup IF B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Løjt 1 A Løjt IF Logo Løjt IF
Løjt 2 C Løjt If U8

U7 13 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg IF A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg IF A Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Vinding SF 1 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Ribe BK 1 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Ribe BK 2 Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
Askov Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening Logo Askov-Malt Ungdoms- & Idrætsforening
IF92 C IF92
Hjerting IF Hjerting IF Logo Hjerting IF
Bramming C Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
SHN/ULFBORG SHN Ulfborg Logo SHN Ulfborg

U6 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Varde if Varde IF Logo Varde IF
Bramming 1 U6 Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Bramming 2 U6 Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub
Fanø B Fanø Boldklub
EFB Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Hjerting if Hjerting IF Logo Hjerting IF

U14 B 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
tønder drengene B Tønder SF Logo Tønder SF
Esbjerg IF 92 B Esbjerg If 92 Fodbold
HTS B Tistrup BK Logo Tistrup BK
Nordenskov UIF B Nordenskov UIF
Nordenskov 2 C Nordenskov UIF
Skjern GF B Skjern GF Logo Skjern GF
Sdr.Omme IF B Sdr.Omme IF
Vejen SF 1 B Vejen SF Logo Vejen SF
Vejen SF 2 B Vejen SF Logo Vejen SF
Tarp 1 B Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Tarp 2 C Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
HTS 2 C Tistrup BK Logo Tistrup BK

U14 A 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
tønder drengene A Tønder SF Logo Tønder SF

U11 C 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
SIF - TEAM STEEN C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Ribe BK 1 C Ribe Boldklub Logo Ribe Boldklub
IF 92 U-11 drenge C C Esbjerg If 92 Fodbold
Tarp 1 C Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Tarp 2 C Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
TEAM VEST 1 B
TEAM VEST 2 C

U10 C 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Spangsbjerg IF C Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
De Kongeblå C Løsning IF Logo Løsning IF
Brørup United C Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening

U13 C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Den Lille Maler Esbjerg1 C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Den Lille Maler Esbjerg2 C Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Team Vest 1 C Team Vest
Team Vest 2 C Team Vest
Ibra Allstars C Billund IF Logo Billund IF
Esbjerg IF92 C Esbjerg If 92 Fodbold
Kvaglund IF 3 C Kvaglund IF Logo Kvaglund IF
Løjt IF Piger Løjt IF Logo Løjt IF
Brørup GF C Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening

U12 C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Brørup GF U12_2 C Brørup Gymnastikforening Logo Brørup Gymnastikforening
IF 92 u-12 drenge C C Esbjerg If 92 Fodbold
De Seje Hedenstedgutter C
BK Klitten 1 C Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten
BK Klitten 2 C Boldklubben Klitten Logo Boldklubben Klitten

U13 piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Team Odense A Boldklubben Marienlyst Logo Boldklubben Marienlyst

U12 piger 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
De røde svin B
EGB B Ejby IK Logo Ejby IK
Team Sporti Tøserne C Tarp Boldklub Logo Tarp Boldklub
Bramming tøzerne C Bramming Boldklub Logo Bramming Boldklub

U11 piger 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF pigerne B IF92
Strib IF B Strib IF Logo Strib IF
SIF piger 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
SIF piger 2 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Skibets Seje Sild Skibet IF Logo Skibet IF
Hjerting IF B Hjerting IF Logo Hjerting IF

U13 B 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Den Lille Maler Esbjerg B Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
IF92 Esbjerg If 92 Fodbold
Spangsbjerg 1 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Spangsbjerg 3 B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Kvaglund IF 2 B Kvaglund IF Logo Kvaglund IF
Blåbjerg B Blåbjerg Fodbold Logo Blåbjerg Fodbold
AS Huse B Boldklubben Vestkysten Logo Boldklubben Vestkysten
Scooterne B Årre Boldklub Logo Årre Boldklub
Varde 1 B Varde IF Logo Varde IF
Varde 2 B Varde IF Logo Varde IF

U13 A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Kvaglund IF 1 A Kvaglund IF Logo Kvaglund IF
EFB 13 A Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb

U10 piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
18. - February 19 2017

Organisation
Spangsbjerg IF
Place
EFI-hallerne
Address
Sportsvej 21
Postalcode
6705
City
Esbjerg
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview