BSI/VIF Nordic CUP 2017

VIF Nordic CUP 2017 fortsætter succesen med et opstarts stævne d.8-9 april. Vi har i år valgt at udvidde med U10 rækken som spiller 8-mands.  Stævnet afvikles som et 8-mands stævne for U10/U11/U12. Holdene spiller pulje kampe lørdagen og slutspils kampe om søndagen. Alle hold spiller både lørdag og søndag.

U10/U11 spiiler 1x20 min. pr. kampe, uden halvleg og med fri udskiftninger (tag så mange spillere med som i ønsker)

U12 spiller 2x15 min pr. kamp, med fri udskiftninger (tag så mange spillere med som i ønsker)

 

Der spilles med rene årgange, medmindre spilleren er klasserelateret.

Der er præmier til 1.-2. og 3. pladsen (Præmier til alle spiller på de første 3 pladser)

Deltager gebyr pr. hold er 1400kr.

 

Deltagende hold som har behov for overnatninger, kan få hjælp til booking af VIF hvis det ønskes.

 

Alle resultater ligges op på Procup så alle kan følge med hvorend i landet man sidder. Updates føres på Værebro Idrætsforenings facebook (https://www.facebook.com/pages/VIF-Værebro-Idrætsforening/1537156186542204)

Kontakt info:
Tilmelding og evt spm bedes rettet til turnerings ansvarlig:
Amar M. Fazal, amf.vif@gmail.com

Tilmelding senest d.29-03-2017 for hold alle hold.

Tilmeldingsgebyr indsættes på "5361-0000542280"

mvh

BSI/VIF

Ps. Det anbefaldes man tilmelder sig i god tid da vi har begrænset pladser.

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10 Elite Mixed 11 1400 Lørdag og søndag 20 0
U10 Mixed 11 1400 Lørdag og søndag 9 0
U11-Elite Mixed 11 1400 Lørdag og søndag 25 0
U11 Mixed 11 1400 Lørdag og søndag 25 0
U12 Elite Mixed 11 1400 Lørdag og søndag 22 0
U12 Mixed 11 1400 Lørdag og søndag 12 0

Signetud teams

U10 Elite 15 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag og søndag

Teamname LVL Logo Club
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
Melby-Liseleje IF A Melby-Liseleje IF Logo Melby-Liseleje IF
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BSV Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Farum A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Limhamn A IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
Greve A Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
RB1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Sergio Busquets A BTA
Andreas Inesta A BTA
Slagelse Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Espergærde IF Espergærde IF Logo Espergærde IF
HIK07A A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub

U10 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag og søndag

Teamname LVL Logo Club
B93 Team Pato A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Team Patito B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HUI A Hørsholm-Usserød Idrætsklub Logo Hørsholm-Usserød Idrætsklub
BSI Brøndby Strand Idrætsklub (Fodbold) Logo Brøndby Strand Idrætsklub (Fodbold)
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Greve B Greve Fodbold Logo Greve Fodbold
Holbæk B Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF

U11-Elite 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag og søndag

Teamname LVL Logo Club
B1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Trelleborgs FF A Trelleborgs FF Logo Trelleborgs FF
B93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
Kvarnby IK (S) A Kvarnby IK
Frederikssund FB A Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Slagelse B&I A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
Lyngby BK Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
BK Olympic (S) A Boldklubben Olympia Logo Boldklubben Olympia
Aalborg KFUM A Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
FCN A FC Nordsjælland Logo FC Nordsjælland
Sundby A Sundby Boldklub Logo Sundby Boldklub
RB 1906 A Roskilde BK af 1906 Logo Roskilde BK af 1906
Vanløse A Vanløse IF Logo Vanløse IF
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
LB07 B1 A IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
BSV 1 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Skjold hvid Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
L1 A IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
Malmø FF A Malmø FF

U11 16 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag og søndag

Teamname LVL Logo Club
B93 B Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
BSI Brøndby Strand Idrætsklub (Fodbold) Logo Brøndby Strand Idrætsklub (Fodbold)
Lyngby BK Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Kvarnby IK (S) Kvarnby IK
Frederikssund FB Frederikssund Forenede Boldklubber Logo Frederikssund Forenede Boldklubber
Tårnby FF Tårnby FF Logo Tårnby FF
Hekla B Boldklubben Hekla Logo Boldklubben Hekla
FA 2000 B FA 2000 Logo FA 2000
Vanløse B Vanløse IF Logo Vanløse IF
LB07 B2 B IF Limhamn Bunkeflo Logo IF Limhamn Bunkeflo
BSV 2 Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Skjold rød Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Aalborg KFUM Aalborg KFUM Fodbold Logo Aalborg KFUM Fodbold
rosenhøj B rosenhøj bolfklub
Greve Greve Fodbold Logo Greve Fodbold

U12 Elite 19 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag og søndag

Teamname LVL Logo Club
Værebro if A Værebro Boldklub Logo Værebro Boldklub
HIK A Hellerup Idræts Klub Logo Hellerup Idræts Klub
FC Roskilde A FC Roskilde Logo FC Roskilde
Brøndby IF A Brøndby IF Logo Brøndby IF
KB A Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
Slagelse BI A Slagelse BK&IF Logo Slagelse BK&IF
B 1903 A BOLDKLUBBEN 1903 Logo BOLDKLUBBEN 1903
Roskilde KFUM KFUMs Boldklub Roskilde Logo KFUMs Boldklub Roskilde
Vanløse if A Vanløse IF Logo Vanløse IF
GVI A Gentofte-Vangede Idrætsforening Logo Gentofte-Vangede Idrætsforening
FB - A1 A Frederiksberg Boldklub Logo Frederiksberg Boldklub
BSV af 2016 A Boldklubben Søllerød-Vedbæk Logo Boldklubben Søllerød-Vedbæk
Fremad Amager [1] A Boldklubben Fremad Amager Logo Boldklubben Fremad Amager
Sorlød A Solrød FC Logo Solrød FC
Skjold Birkerød A Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Lyngby 1 A Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
Holbæk 1 A Holbæk B&IF Logo Holbæk B&IF
AB A Akademisk Boldklub Logo Akademisk Boldklub
B.93 A Boldklubben af 1893 Logo Boldklubben af 1893

U12 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag og søndag

Teamname LVL Logo Club
BSI Brøndby Strand Idrætsklub (Fodbold) Logo Brøndby Strand Idrætsklub (Fodbold)
Farum Boldklub A Farum Boldklub Logo Farum Boldklub
Vanløse IF2 B Vanløse IF Logo Vanløse IF
Skjold Birkerød B Skjold Birkerød Fodbold Logo Skjold Birkerød Fodbold
Lyngby B Lyngby Boldklub Logo Lyngby Boldklub
KB B1-Løve B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
KB B1 - Leo B Kjøbenhavns Boldklub Logo Kjøbenhavns Boldklub
BK Skjold Hvid B Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
BK Skjold Rød Boldklubben Skjold Logo Boldklubben Skjold
Solrød Solrød FC Logo Solrød FC

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
8. - April 9 2017

Organisation
Brøndby Strand Idrætsklub (Fodbold)
Place
BSI
Address
Tybjergparken 12
Postalcode
2660
City
Brøndby strand
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview