ØSVN IF / Sportigan Egtved Indestævne 2017

ØSVN IF INVITERER TIL INDESTÆVNE DEN 28. - 29. JANUAR 2017 I ØSTER STARUP HALLEN 

For 8. år i træk afholder ØSVN IF indestævne i Øster Starup Hallen. Stævnet er et breddestævne, hvor vi tilstræber at alle hold skal have lige mange kampe. Derfor opbryder vi i A/B/C slutspil efter indledende puljer, så alle hold får 4 eller 5 kampe af min. 7 minutter.

I samarbejde med vores sponsorer, 24 sport og Sportigan Egtved vil der være flotte individuelle præmier til alle spillere i U8 - U12 samt sportspræmier til finalehold i U13 og U16.

Vi har en øvre grænse for antal deltagende hold, hvorfor hold kan blive sat på venteliste eller afvist, ligesom der også kan forekomme rækker der bliver aflyst, ved for få tilmeldinger.

Vi glæder os til at se kendte såvel som nye ansigter.

Allan & Jeppe

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U8 Mixed 7 400 Lørdag morgen/formiddag 14 0
U9 Mixed 7 400 Lørdag middag 15 0
U10 Mixed 7 400 Søndag morgen/formiddag 12 0
U10P Mixed 7 400 Søndag formiddag/middag 3 0
U11 Mixed 7 400 Søndag eftermiddag 13 1
U12 Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag 4 0
U13 Mixed 7 400 Søndag eftermiddag/aften 9 0
U16 Mixed 7 400 Lørdag eftermiddag/aften 1 0

Signetud teams

U8 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
ØSVN 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Hedensted IF B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Gauerslund IF 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
Gauerslund IF 2 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
BGIF 1 A Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
BGIF 2 C Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
NBSIF Danbolig B Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
NBSIF ScanBejds C Nr. Bjært Strandhuse IF Logo Nr. Bjært Strandhuse IF
rindum su A Rindum Sogne- og Ungdomsforening Logo Rindum Sogne- og Ungdomsforening
Alslev 1 B Alslev Sport & Kultur Logo Alslev Sport & Kultur
Alslev 2 C Alslev Sport & Kultur Logo Alslev Sport & Kultur

U9 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag

Teamname LVL Logo Club
ØSVN B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Vamdrup IF I A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup IF II B Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
FB's Banditter C FB FODBOLD
Esbjerg IF 92 B Esbjerg If 92 Fodbold
Næsby A Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
Seest 1 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
Seest 1 C Seest Boldklub Logo Seest Boldklub
5 flade flødeboller B
Næsby 2 B Næsby Boldklub Logo Næsby Boldklub
SUB 1 B SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
SUB 2 C SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg

U10 12 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag morgen/formiddag

Teamname LVL Logo Club
Farstrup Comfort B Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Harte B Harte G&IF Logo Harte G&IF
ØSVN 1 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
FB Fodbold B FB Fodbold
HFK A Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
CMA BYG B
SUB Sønderborg A SUB Sønderborg Logo SUB Sønderborg
Avgif1 B Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Avgif 2 C Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening Logo Alminde-Viuf Gymnastik- & Idrætsforening
Vamdrup IF C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Dalby GF 1 B Dalby Gymnastikforening Logo Dalby Gymnastikforening

U10P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Power Girls ØSVN

U11 12 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HFK piger B Haderslev Fodboldklub Logo Haderslev Fodboldklub
ØSVN 1 A Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
ØSVN 2 C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
KB A A Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
KB B B Kolding Boldklub Logo Kolding Boldklub
Håndværkerne B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
vejle fc C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
HI Five A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Team Autogården B Ammitsbøl Fodbold Logo Ammitsbøl Fodbold
SIF - TEAM STEEN B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
SIF - TEAM THOMAS B Spangsbjerg IF Logo Spangsbjerg IF
Team DAB A Kolding IF Logo Kolding IF

U12 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

U13 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
Øsvn C Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Vamdrup if 2 C Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Vamdrup if A Vamdrup IF Logo Vamdrup IF
Entreprenør Thorkild Jensen C Hedensted IF Logo Hedensted IF
Ibra Allstars C Billund IF Logo Billund IF

U16 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag/aften

Teamname LVL Logo Club
ØSVN IF B Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening Logo Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
28. - January 29 2017

Organisation
Øster Starup Vester Nebel Idrætsforening
Place
Øster Starup Hallen
Address
Starupvej 45
Postalcode
6040
City
Egtved
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview