Kom-i-Form stævne - HA85 (Silkeborg)

DGI Midtjylland og HA85 inviterer til Kom-i-form-stævne for piger og drenge. Her er der mulighed for at ”ryste” børnene sammen og give de nye spillere en god oplevelse i ”rigtige” kampe.

For de yngste (U5-U6 mix - 3-mands) afvikles kampene på en stor oppustelig bane. U7-U9 + U10 (C-niv.) spiller 5-mands på 'normal' bane. U10 (A/B-niv.) spiller 8-mands.

Stævnet er et træningsstævne, så der er rig mulighed for at prøve forskellige ting af for trænere og for spillerne venter en sjov og hyggelig dag i Hvinningdal.

Alle hold spiller min. 4 kampe til stævnet. 

Dommere:

3-mands: Førstnævnte hold stiller med kampvejleder

5-mands: U15 drenge fra FC Silkeborg dømmer alle kampe. Husk en god tone overfor de unge dommere.

8-mands: Klubtrænere fra HA85 dømmer

Vi opfordrer forældrene til at møde op og overvære stævnerne, hvor der vil være mulighed for at købe mad og drikke.

Holdgebyret skal indbetales online via dette link: Betaling

Vi håber at se mange hold til stævnet - i 2016 var der 80 hold.
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9 pi. C Mixed 5 150 0 0
U9 pi. B Mixed 5 150 1 0
U9 pi. A Mixed 5 150 0 0
U9 dr. C Mixed 5 150 6 0
U9 dr. B Mixed 5 150 10 0
U9 dr. A Mixed 5 150 3 0
U8 pi. C Mixed 5 150 0 0
U8 pi. B Mixed 5 150 1 0
U8 pi. A Mixed 5 150 0 0
U8 dr. C Mixed 5 150 8 0
U8 dr. B Mixed 5 150 13 0
U8 dr. A Mixed 5 150 8 0
U7 pi. Mixed 5 150 0 0
U7 dr. Mixed 5 150 19 3
U5-U6 Mixed 3 150 lørdag formiddag 12 2
U10 dr. B Mixed 8 150 11 0
U10 dr. C 5-m Mixed 5 150 6 0
U10 pi. A Mixed 8 150 5 0
U10 pi. B Mixed 8 150 1 0
U10 pi. C 5-m Mixed 5 150 1 0
U10 dr. A Mixed 8 150 3 0

Signetud teams

U9 pi. C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 pi. B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U9 pi. A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U9 dr. C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 3 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Gødvad GIF Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
U9 C Vinderslev
Lemming IF Lemming IF Logo Lemming IF
IF Centrum IF Centrum

U9 dr. B 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Ravnsbjerg 1 B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Ravnsbjerg 2 B Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
HA85 2 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Gødvad GIF Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
IF Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Esbjerg FB Esbjerg Fb Logo Esbjerg Fb
Grauballe UGF Grauballe UGF Logo Grauballe UGF
IF Lyseng 3 B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U9 dr. A 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HA85 1 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Gødvad GIF Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
IF Lyseng 1 A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U8 pi. C 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 pi. B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Them GF Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896

U8 pi. A 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U8 dr. C 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs-Svejbæk 3 C Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Hundslund C Hundslund if
Gl. Rye IF Gl. Rye IF Logo Gl. Rye IF
Gødvad GIF Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
IF Centrum IF Centrum

U8 dr. B 11 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs-Svejbæk 2 B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Them GF Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Ikast FS 3 B Ikast FS Logo Ikast FS
ØBG Buskelund ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Gødvad GIF Gødvad GIF Logo Gødvad GIF
ØBG Balle ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Balle ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
IF Centrum IF Centrum
Sorring-Toustrup IF Sorring Toustrup IF Logo Sorring Toustrup IF
GFG Voel GFG Voel

U8 dr. A 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Sejs-Svejbæk 1 A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Them GF Them Gymnastikforening af 1896 Logo Them Gymnastikforening af 1896
Ikast FS A Ikast FS Logo Ikast FS
Ikast FS 2 A Ikast FS Logo Ikast FS
Gødvad GIF Gødvad GIF Logo Gødvad GIF

U7 pi. 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club

U7 dr. 13 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Hadsten 1 A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Hadsten SK 2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Grundfør UI B Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening Logo Grundfør Ungdoms- & Idrætsforening
Lemming IF C Lemming IF Logo Lemming IF
Silkeborg KFUM B Silkeborg-Voel KFUM Logo Silkeborg-Voel KFUM
Virklund B C Virklund Boldklub Logo Virklund Boldklub
ØBG Buskelund A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Balle A ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Balle B ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Balle C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg

U5-U6 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
ØBG Buskelund 1 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 2 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
ØBG Buskelund 3 C ØBG Silkeborg Logo ØBG Silkeborg
Lemming IF Lemming IF Logo Lemming IF
Ikast KFUM Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
Ikast KFUM 2 Ikast KFUM Fodbold Logo Ikast KFUM Fodbold
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
IF Centrum C IF Centrum
IF Centrum C IF Centrum

U10 dr. B 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
HSK-U9 Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Give Fremad (U9/10) B Give Fremad Logo Give Fremad
Ans IF B Ans IF Logo Ans IF
Mariehøj IF Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Skibet IF B Skibet IF Logo Skibet IF
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
TRIF B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U10 dr. C 5-m 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Centrum C IF Centrum
Mariehøj IF Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
Lemming IF Lemming IF Logo Lemming IF

U10 pi. A 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Sejs Svejbæk IF A Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
HA85 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
HA85 (U11C) Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

U10 pi. B 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U10 pi. C 5-m 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
IF Centrum IF Centrum

U10 dr. A 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Teamname LVL Logo Club
Mariehøj IF Mariehøj IF Logo Mariehøj IF
HA85 Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
April 22 2017

Organisation
Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
Place
Hvinningdalhallen
Address
Eidervej 50
Postalcode
8600
City
Silkeborg
Sport
Soccer
Type
Unknown

Tournament overview