Sportigan Kolind Cup

 

Kolind/Perstrup IF inviterer til indendørs fodboldstævne i Kolind i weekenderne omkring uge 7 (vinterferien).

Sportigan Kolind er navnesponsor på stævnet og Djurslands Bank er præmiesponsor.

Holdgebyr skal betales/overføres til stævnets konto 7300 1109914 senest ved tilmeldingsfristens udløb
***

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
Oldboys over 40 år Mixed 7 500 Søndag, d. 19.02.2017 1 0
Oldboys over 32 år Mixed 7 500 Søndag, d. 19.02.2017 2 0
Herresenior Mixed 7 500 Fredag, d. 17.02.2017 0 0
Damesenior Mixed 7 500 Lørdag, d. 18.02.2017 0 0
U14 Piger Mixed 7 350 Lørdag, d. 18.02.2017 0 0
U13 Piger Mixed 7 350 Lørdag, d. 18.02.2017 0 0
U12 Piger Mixed 7 350 Lørdag, d. 18.02.2017 0 0
U11 Piger Mixed 7 350 Lørdag, d. 18.02.2017 0 0
U10 Piger Mixed 7 350 Lørdag, d. 18.02.2017 1 0
U17 Drenge Mixed 7 350 Søndag, d. 19.02.2017 0 0
U16 Drenge Mixed 7 350 Lørdag, d. 11.02.2017 2 0
U15 Drenge Mixed 7 350 Lørdag, d. 11.02.2017 2 0
U14 Drenge Mixed 7 350 Lørdag, d. 11.02.2017 1 0
U14 Drenge Mixed 7 350 Lørdag, d. 11.02.2017 1 0
U13 Drenge Mixed 7 350 Fredag, d. 10.02.2017 2 0
U13 Drenge Mixed 7 350 Fredag, d. 10.02.2017 0 0
U12 Drenge Mixed 7 350 Fredag, d. 10.02.2017 2 0
U12 Drenge Mixed 7 350 Fredag, d. 10.02.2017 1 0
U11 Drenge Mixed 7 350 Lørdag, d. 11.02.2017 0 0
U11 Drenge Mixed 7 350 Lørdag, d. 11.02.2017 0 0
U10 Drenge Mixed 7 350 Lørdag, d. 11.02.2017 3 0
U10 Drenge Mixed 7 350 Lørdag, d. 11.02.2017 2 0
U9 Drenge Mixed 7 350 Søndag, d. 12.02.2017 0 0
U9 Drenge Mixed 7 350 Søndag, d. 12.02.2017 0 0
U8 Drenge/Piger Mixed 7 350 Søndag, d. 12.02.2017 5 0
U8 Drenge/Piger Mixed 7 350 Søndag, d. 12.02.2017 2 0
U7 Drenge/Piger Mixed 5 250 Søndag, d. 12.02.2017 5 0
U6 Drenge/Piger Mixed 5 250 Søndag, d. 12.02.2017 2 0

Signetud teams

Oldboys over 40 år 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, d. 19.02.2017

Teamname LVL Logo Club
FC Drible B

Oldboys over 32 år 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, d. 19.02.2017

Teamname LVL Logo Club

Herresenior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, d. 17.02.2017

Teamname LVL Logo Club

Damesenior 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, d. 18.02.2017

Teamname LVL Logo Club

U14 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, d. 18.02.2017

Teamname LVL Logo Club

U13 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, d. 18.02.2017

Teamname LVL Logo Club

U12 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, d. 18.02.2017

Teamname LVL Logo Club

U11 Piger 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, d. 18.02.2017

Teamname LVL Logo Club

U10 Piger 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, d. 18.02.2017

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SF U10 pigerne A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U17 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, d. 19.02.2017

Teamname LVL Logo Club

U16 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, d. 11.02.2017

Teamname LVL Logo Club
Hans Svans FC C Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
Team Nykredit B

U15 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, d. 11.02.2017

Teamname LVL Logo Club
Vsk Århus B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus

U14 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, d. 11.02.2017

Teamname LVL Logo Club
SSF1 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U14 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, d. 11.02.2017

Teamname LVL Logo Club

U13 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, d. 10.02.2017

Teamname LVL Logo Club
AC Norddjurs C AC Norddjur
Allingåbro if C Allingåbro IF Logo Allingåbro IF

U13 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, d. 10.02.2017

Teamname LVL Logo Club

U12 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, d. 10.02.2017

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
AC Norddjurs B AC Norddjur

U12 Drenge 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Fredag, d. 10.02.2017

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft 1 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U11 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, d. 11.02.2017

Teamname LVL Logo Club

U11 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, d. 11.02.2017

Teamname LVL Logo Club

U10 Drenge 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, d. 11.02.2017

Teamname LVL Logo Club
Ebeltoft B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
SIF Assentoft 2 B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
IF Alliancen C IF Alliancen Logo IF Alliancen

U10 Drenge 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag, d. 11.02.2017

Teamname LVL Logo Club
SIF Assentoft 1 A SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
IF Alliancen A IF Alliancen Logo IF Alliancen

U9 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, d. 12.02.2017

Teamname LVL Logo Club

U9 Drenge 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, d. 12.02.2017

Teamname LVL Logo Club

U8 Drenge/Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, d. 12.02.2017

Teamname LVL Logo Club
Helsted Fremad IF 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 3 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad IF 4 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Skødstrup SF 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Skødstrup SF 3 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U8 Drenge/Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, d. 12.02.2017

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SF 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Helsted Fremad IF 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF

U7 Drenge/Piger 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, d. 12.02.2017

Teamname LVL Logo Club
DB Fodbold 2 Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub
SSF1 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
SSF3 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
DB Fodbold Dronningborg Boldklub Logo Dronningborg Boldklub

U6 Drenge/Piger 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag, d. 12.02.2017

Teamname LVL Logo Club
Hadsten SK 1 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Vivild IF C Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
10. - February 19 2017

Organisation
Kolind Pederstrup Idrætsforening
Place
Kolind+ / Kolind Hallen
Address
Bugtrupvej 33
Postalcode
8560
City
Kolind
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview