Løgstrup Pokal CUP 2017 - U10 + U12 - FÅ PLADSER

Få pladser tilbage i U12

Søndag den 19. Februar 2017 blænder vi op for Løgstrup Pokal Cup 2017

Der spilles i årgangene U10 og U12. Der niveau opdeles, og der kan maksimalt være 9 hold i hver pulje. Puljerne består af tre hold, hvor vindere møder vindere i et slutspil, toerne møder de andre toer, mens treerne møder hinanden til slut. Dermed får holdene tætte kampe.

I U10 samt U12 er det et B+C stævne, derfor vil A hold ikke kunne tilmeldes.

Der spilles efter DBUs regler med 4:4 og hver kamp varer 8 minutter. Alle kampe dømmes af lokale dommere.

Der er pokaler til alle deltagere, men dog er der lidt større pokaler til nummer 1 og 2 i De respektive rækker. 

Under stævnet vil der være musik, navneopråb ved scoringer samt masser af præmier for flotte mål, redninger og fairplay m.m. Der vil være præmie til rækkens bedste spiller i både B og C rækken. Præmieoverrækkelsen vil efterfølgende være med røg og lysshow.

Beløbet bedes overført til 9261 3050572233 senest den 08. Januar. Husk at påføre hold ID ved overførsel.

Pris: 450.- kr. per hold.

 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U10B Mixed 6 450 Søn 19.02 formiddag/midda 12 3
U12B Mixed 6 450 Søn 19.02 aften 6 0
U10C Mixed 6 450 Søn 19.02 morgen/formidda 12 1
U12C Mixed 6 450 Søn 19.02 eftermiddag 11 0
U9A Mixed 6 450 Søn 29.01 eftermiddag 17 1
U9B Mixed 6 450 Søn 29.01 for/eftermiddag 13 2
U9C Mixed 6 450 Søn 29.01 morgen/formidda 15 2

Signetud teams

U10B 9 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Søn 19.02 formiddag/midda

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Rødkærsbro IF B Rødkærsbro IF
Skive IK BLÅ B Skive IK Logo Skive IK
Skive IK GUL B Skive IK Logo Skive IK
Resen 1 B Skive IK Logo Skive IK
Resen 2 B Skive IK Logo Skive IK
Kibæk5 B Kibæk Idrætsforening Logo Kibæk Idrætsforening
Kibæk6 B Kibæk Idrætsforening Logo Kibæk Idrætsforening
SIK Viborg B Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK

U12B 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 19.02 aften

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup 1 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Løgstrup 2 B Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Tvs B Tvs
Gauerslund 1 B Gauerslund IF Logo Gauerslund IF
BT/SVIF B Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF Logo Bruunshåb Tapdrup / Sønder Rind Vinkel IF
Aalestrup If Aalestrup IF Logo Aalestrup IF

U10C 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søn 19.02 morgen/formidda

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup 2 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Voel C Voel
SIK Viborg 1 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
SIK Viborg 2 C Søndermarkens IK Logo Søndermarkens IK
VFF C Viborg FF Logo Viborg FF
NUGF Viborg Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
VFF 2 C Viborg FF Logo Viborg FF
Farsø 1 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub
Farsø 2 C Farsø-Ullits Idrætsklub Logo Farsø-Ullits Idrætsklub

U12C 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn 19.02 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Viborg FF 2 Viborg FF Logo Viborg FF
Løgstrup 3 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Rødkærsbro IF C Rødkærsbro IF
Aalestrup if Aalestrup IF Logo Aalestrup IF
Bjerregrav 1 C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
Bjerregrav 2 C Bjerregrav Boldklub Logo Bjerregrav Boldklub
ATI C Skive IK Logo Skive IK
Løgstrup G&IF 4 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Rødkærsbro IF II C Rødkærsbro IF

U9A 9 confirmend signups, 1 on waitlist in this row

Playing: Søn 29.01 eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup 1 A Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
HA85 - 1 A Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
NUGF 1 A Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
BMK 90 A BMK 90 Logo BMK 90
Stoholm A Stoholm Idrætsforening Logo Stoholm Idrætsforening
Mejrup A Mejrup GU Logo Mejrup GU
HB Holstebro Boldklub Logo Holstebro Boldklub
Ravnsbjerg 1 A Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Skive IK A Skive IK Logo Skive IK

U9B 9 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søn 29.01 for/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
HA85 - 2 B Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
NUGF 2 B Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
Lystrup IF 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
GIF 1 B Grenaa IF Logo Grenaa IF
GIF2 B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Mejrup 2 B Mejrup GU Logo Mejrup GU
Lynene B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VFF's Tiger B Viborg FF Logo Viborg FF
VFF's Panthere B Viborg FF Logo Viborg FF

U9C 9 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Søn 29.01 morgen/formidda

Teamname LVL Logo Club
Løgstrup 2 C Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening Logo Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
HA85 - 3 C Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985 Logo Hvinningdal Aktivitetsforening af 1985
NUGF 3 C Viborg Nørremarken Logo Viborg Nørremarken
BMK 90 C BMK 90 Logo BMK 90
Mejrup C Mejrup GU Logo Mejrup GU
Mønsted IF C Mønsted IF Logo Mønsted IF
GIF3 C Grenaa IF Logo Grenaa IF
Ravnsbjerg Drengene C Ravnsbjerg IF Logo Ravnsbjerg IF
Hobro IK C Hobro IK Logo Hobro IK

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
February 19 2017

Organisation
Løgstrup Gymnastik- og Idrætsforening
Place
Løgstrup Hallen
Address
Vordevej 1
Postalcode
8831
City
Løgstrup
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Løgstrup Pokal CUP 2017 - U10 + U12 - FÅ PLADSER map

Tournament overview