HEI MINICUP 2017

HEI MINICUP 2017

Hjortshøj/Egå IF indbyder hermed til indendørs fodboldstævne i HEI-Hallen, Skæring

Lørdag d. 7.1.2017 (U8) og Søndag d. 8.1.2017 (U6 & U7)

Stævnet afvikles så alle hold kan deltage uanset niveau
og der vil være præmier, frugt og vand til alle spillere.

U6 spilles som 3 mands på tværs af holdboldbane. (3 baner).
Max 5 spillere (3 markspillere, 2 udskiftere). Max 30 hold efter først til mølle princippet.
Hvert hold spiller 4 kampe a 8 min. (Uret kører).
Pris pr. hold kr. 350,-

U7 spilles som 3 mands på tværs af holdboldbane. (3 baner).
Max 5 spillere (3 markspillere, 2 udskiftere). Max 30 hold efter først til mølle princippet.
Hvert hold spiller 4 kampe a 8 min. (Uret kører).
Pris pr. hold kr. 350,-

U8 spilles som 5 mands på hel håndboldbane, sænket overlægger.
Max 7 spillere (målmand, 4 markspillere, 2 udskiftere). Max. 30 hold efter først til mølle princippet.
Hvert hold spiller 4 kampe a 8 min. (Uret kører)
Pris pr hold kr. 450,-

Vi tilstræber så lige kampe som muligt og vil bede jer meddele niveau ved tilmelding.

Kampprogram tilsendes på mail og kan hentes på www.hei-fodbold.dk

Seneste frist for tilmelding er 28.12.2016 – der tilmeldes via www.staevner.dk
(Tilmelding er gyldig når stævnegebyret er indbetalt på
konto 7267 0001121803 – oplys klub, årgang).

Evt. spørgsmål kan rettes til René Eskildsen på 22442597 – mail: eske_83@me.com

Vi ser frem til, at se jer i Skæring og vi vil gøre vores til at stævnet bliver en succes.

VEL MØDT!

HEI TRÆNERTEAM
 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 Mix (3 mands) Mixed 5 350 Søndag formiddag 11 0
U6 Mix (3 mands) Mixed 5 350 Søndag formiddag 2 0
U8 Mix (5 mands) Mixed 7 450 Lørdag 3 0
U6 Mix (3 mands) Mixed 5 350 Søndag formiddag 6 0
U7 Mix (3 mands) Mixed 5 350 Søndag eftermiddag 4 0
U8 Mix (5 mands) Mixed 7 450 Lørdag 22 0
U7 Mix (3 mands) Mixed 5 350 Søndag eftermiddag 7 0
U7 Mix (3 mands) Mixed 5 350 Søndag eftermiddag 4 0
U8 Mix (5 mands) Mixed 7 450 Lørdag 11 0
U8 Mix (5 mands) Mixed 7 450 Lørdag 8 0

Signetud teams

U6 Mix (3 mands) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Vorup FB U6 C Vorup Frederiksberg Boldklub Logo Vorup Frederiksberg Boldklub
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
VRI1 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI2 A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI3 B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
HEI 5 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U6 Mix (3 mands) 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U8 Mix (5 mands) 3 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HEI 4 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Grenå if 2 C Grenaa IF Logo Grenaa IF
TRIF 2 Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U6 Mix (3 mands) 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 4 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SIF Assentoft 1 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 2 SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
SIF Assentoft 3 C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Virup IF C Virup IF Logo Virup IF

U7 Mix (3 mands) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng 3 A IF Lyseng Logo IF Lyseng
Skødstrup 3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VRI 1 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 2 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U8 Mix (5 mands) 20 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Stautrup 1 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Stautrup 2 B Stautrup IF Logo Stautrup IF
Vri B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Hornslet if B Hornslet IF Logo Hornslet IF
SMIFF09 B SMIFF09
Helsted Fremad 2 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 3 B Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
Helsted Fremad 4 C Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
TST 1 B tst/Sabro Logo tst/Sabro
TST 2 tst/Sabro Logo tst/Sabro
Virup IF B Virup IF Logo Virup IF
Grenå If 1 B Grenaa IF Logo Grenaa IF
Vivild IF B Vivild Idrætsforening Logo Vivild Idrætsforening
Thorsager Rønde B Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening
Hørning IF 1 B Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
SIF Assentoft B SIF Assentoft Logo SIF Assentoft
Sejs Svejbæk IF B Sejs Svejbæk IF Logo Sejs Svejbæk IF
Ebeltoft Goldkickers B Ebeltoft IF Logo Ebeltoft IF
TMG B Testrup-Mårslet Gymnastikforening Logo Testrup-Mårslet Gymnastikforening

U7 Mix (3 mands) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng 1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
Skødstrup 2 Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hørning IF 1 Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
VRI 3 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VRI 4 Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub

U7 Mix (3 mands) 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
IF Lyseng 2 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
Skødstrup 1 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Virup 1 C Virup IF Logo Virup IF
HEI 2 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF

U8 Mix (5 mands) 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HEI 3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Aabyhøj IF U8 C Aabyhøj IF Logo Aabyhøj IF
AGF 2 C Århus GF Logo Århus GF
HEI 5 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
SIK 2 C Stensballe IK Logo Stensballe IK
Hadsten sk C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
ASA Hold 1 C ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
ASA Hold 2 C ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Hørning IF 2 C Hørning Idræts Forening Logo Hørning Idræts Forening
SIF Assentoft C SIF Assentoft Logo SIF Assentoft

U8 Mix (5 mands) 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag

Teamname LVL Logo Club
HEI 1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
IF Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
AGF Århus GF Logo Århus GF
Helsted Fremad 1 Helsted Fremad IF Logo Helsted Fremad IF
SIK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Kolind/Perstrup IF A Kolind/Perstrup IF

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
7. - January 8 2017

Organisation
Hjortshøj Egaa IF
Place
HEI Hallen
Address
Skæring Skolevej 200
Postalcode
8250
City
Egå
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
HEI MINICUP 2017 map

Tournament overview