Åbne Århus Mesterskab i indendørs fodbold 2017

Åbne Århus Mesterskab i indendørs fodbold 2017

HEI-fodbold har på ny fornøjelsen at indbyde til de uofficielle ÅBNE ÅRHUSMESTERSKABER i indendørs fodbold

Stævnet er blevet en kærkommen tradition for rigtig mange klubber, og i HEI er vi atter klar til at tage imod masser af dygtige fodboldspillere i januar måned.

Præmier:
Til de vindende hold vil der naturligvis være mesterskabspokal samt Århusmester T-shirt. Derudover vil der være frugt og vand til alle spillere.

”ekstra konkurrence” i alle rækker.

 

Lørdag d. 21.01.2017
U9 spilles som 4 mands, max 7 spillere pr hold.
Pris pr hold kr. 550,-
Kontakt: Niklas Seir Nielsen – niklastim@gmail.com

Lørdag d. 14.01.2017
U10 spilles som 4 mands, max 7 spillere pr hold.
Pris pr hold kr. 550,-
Kontakt: Peter Schjøtt – schjott@gmail.com

Søndag d. 15.01.2017
U11 spilles som 4 mands, max 7 spillere pr hold.
Pris pr hold kr. 550,-
Kontakt: René Eskildsen - eske_83@me.com

Søndag d. 22.01.2017 (Formiddag)

U12 spilles som 4 mands, max 7 spillere pr hold.
Pris pr hold kr. 550,-
Kontakt: Kim Kraglund – k_kraglund@yahoo.dk

Søndag d. 22.01.2017 (Eftermiddag)
U12 (Piger) spilles som 4 mands, max 7 spillere pr hold.
Pris pr hold kr. 550,-
Kontakt: Gorm Søndergaard – gorm.soe@gmail.com

Søndag d. 08.01.2017 (Eftermiddag)
U13 (Piger) spilles som 4 mands, max 7 spillere pr hold.
Pris pr hold kr. 550,-
Kontakt: Gorm Søndergaard – gorm.soe@gmail.com

Tilmelding:
Seneste tilmelding/betaling er d. 20. december 2016

Vi håber at få plads til alle tilmeldte hold, men forbeholder os muligheden for at lukke en række, når det vurderes, der ikke er plads til flere.

Tilmelding er først gyldig når betaling er modtaget.
Betaling indsættes på konto i Djurslands Bank, reg. nr. 7264 konto nr. 1108153 Angiv klub og hold på følgende måde:

Kampprogram sendes til alle tilmeldte og kan hentes på www.hei-fodbold.dk
Program og live resultater vil ligeledes løbende bliver opdateret via https://www.meinturnierplan.de

Alle spillere skal være medlem af – og spilleberettiget i klubben iht. DBU Jyllands regler. Der spilles efter de officielle indefodbold regler for små mål.

Alle rækker spiller på håndboldbane.
Kampene dømmes af kvalificerede dommere.

Vi ser frem til, at se jer i Skæring og vi vil gøre vores til at stævnet bliver en succes.

HEI Fodbold
 

 

Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U9D Mixed 7 550 Lør d. 21.01.17 8 0
U9D Mixed 7 550 Lør d. 21.01.17 13 0
U9D Mixed 7 550 Lør d. 21.01.17 4 0
U10D Mixed 7 550 Lør d. 14.01.17 (Eftermid 6 0
U10D Mixed 7 550 Lør d. 14.01.17 (Eftermid 13 2
U10D Mixed 7 550 Lør d. 14.01.17 (Formidda 10 3
U10D Mixed 7 550 Lør d. 14.01.17 (Formidda 5 0
U11D Mixed 7 550 Søn d. 15.01.17 2 0
U11D Mixed 7 550 Søn d. 15.01.17 1 0
U11D Mixed 7 550 Søn d. 15.01.17 1 0
U12D Mixed 7 550 Søn d. 22.01.17 (Formidda 11 0
U12D Mixed 7 550 Søn d. 22.01.17 (Formidda 7 0
U12D Mixed 7 550 Søn d. 22.01.17 (Formidda 2 0
U12P Mixed 7 550 Søn d. 22.01.17 (Eftermid 2 0
U12P Mixed 7 550 Søn d. 22.01.17 (Eftermid 1 0
U13P Mixed 7 550 Søn d. 08.01.17 (Eftermid 1 0
U13P Mixed 7 550 Søn d. 08.01.17 (Eftermid 2 0

Signetud teams

U9D 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør d. 21.01.17

Teamname LVL Logo Club
HEI1 A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HSK(1) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
HSK(3) A Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
VRI (A) A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Virup 1 A Virup IF Logo Virup IF
AIA Tranbjerg A A IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AGF 1 A Århus GF Logo Århus GF
Lyseng A IF Lyseng Logo IF Lyseng

U9D 10 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør d. 21.01.17

Teamname LVL Logo Club
HEI2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
HSK(2) B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
Sabro IF B tst/Sabro Logo tst/Sabro
VRI B B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Virup 2 B Virup IF Logo Virup IF
Lystrup IF 1 B Lystrup IF Logo Lystrup IF
GFS Snorlax B Galten Forenede Sportsklubber Logo Galten Forenede Sportsklubber
AIA Tranbjerg B B IF AIA Tranbjerg Logo IF AIA Tranbjerg
AGF 2 B Århus GF Logo Århus GF
Lyseng 2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng

U9D 4 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør d. 21.01.17

Teamname LVL Logo Club
HEI3 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Lystrup IF 2 C Lystrup IF Logo Lystrup IF
HEI4 C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Virup 3 C Virum-Sorgenfri Boldklub Logo Virum-Sorgenfri Boldklub

U10D 6 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør d. 14.01.17 (Eftermid

Teamname LVL Logo Club
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
IF Lyseng A A IF Lyseng Logo IF Lyseng
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
skødstrup sf 1 A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
ASA røde lyn A A ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
TRIF A Thorsager - Rønde Idrætsforening Logo Thorsager - Rønde Idrætsforening

U10D 10 confirmend signups, 2 on waitlist in this row

Playing: Lør d. 14.01.17 (Eftermid

Teamname LVL Logo Club
HEI B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
IF Lyseng B1 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
IF Lyseng B2 B IF Lyseng Logo IF Lyseng
skødstrup sf 2 B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HEI RØD B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
ASA røde djævle B B ASA Arbejdersport Århus Logo ASA Arbejdersport Århus
Virup IF 1 B Virup IF Logo Virup IF
HSK 1 B Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub
FC Horsens B FC Horsens Logo FC Horsens
TST B Idrætsforeningen tst Logo Idrætsforeningen tst

U10D 5 confirmend signups, 3 on waitlist in this row

Playing: Lør d. 14.01.17 (Formidda

Teamname LVL Logo Club
HEI C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
IF Lyseng C1 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
skødstrup sf 3 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Virup IF 2 C Virup IF Logo Virup IF
HSK 2 C Hadsten Sports Klub Logo Hadsten Sports Klub

U10D 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lør d. 14.01.17 (Formidda

Teamname LVL Logo Club
HEI C Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
IF Lyseng C2 C IF Lyseng Logo IF Lyseng
skødstrup sf 4 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
VRI Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
Skødstrup sf 5 C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U11D 2 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn d. 15.01.17

Teamname LVL Logo Club
AGF A Århus GF Logo Århus GF
Skødstrup A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U11D 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn d. 15.01.17

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U11D 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn d. 15.01.17

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U12D 8 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn d. 22.01.17 (Formidda

Teamname LVL Logo Club
HEI A Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
Skødstrup SF A Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
Hedensted IF 1 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
Hedensted IF 2 A Hedensted IF Logo Hedensted IF
VRI A Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VSK Aarhus 1 A VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
VSK Aarhus 2 A VSK Aarhus Logo VSK Aarhus
Cyclingfreak A Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold

U12D 7 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn d. 22.01.17 (Formidda

Teamname LVL Logo Club
HEI 2 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
AGF U12 B Århus GF Logo Århus GF
Skødstrup SF B Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening
HEI 3 B Hjortshøj Egaa IF Logo Hjortshøj Egaa IF
LB Consult B Brabrand IF Fodbold Logo Brabrand IF Fodbold
VRI B Vejlby-Risskov Idrætsklub Logo Vejlby-Risskov Idrætsklub
VSK Aarhus 3 B VSK Aarhus Logo VSK Aarhus

U12D 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn d. 22.01.17 (Formidda

Teamname LVL Logo Club
Skødstrup SF C Skødstrup Sportsforening Logo Skødstrup Sportsforening

U12P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn d. 22.01.17 (Eftermid

Teamname LVL Logo Club

U12P 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn d. 22.01.17 (Eftermid

Teamname LVL Logo Club

U13P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn d. 08.01.17 (Eftermid

Teamname LVL Logo Club
Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng

U13P 1 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søn d. 08.01.17 (Eftermid

Teamname LVL Logo Club
Lyseng IF Lyseng Logo IF Lyseng

Tournament program

Impatient? A program has not yet been published if you have signed up you will receive an email - otherwise look back in a few days.

Held
8. - January 22 2017

Organisation
Hjortshøj Egaa IF
Place
HEI Hallen
Address
Skæring Skolevej 200
Postalcode
8250
City
Egå
Sport
Soccer
Type
Indoor cup
Åbne Århus Mesterskab i indendørs fodbold 2017 map

Tournament overview