FLEXA CUP 2017

Indbydelse til FLEXA CUP 2017 Lørdag/Søndag den 11/12. februar 2017. Der spilles i følgende rækker: 2011 (U6) & 2010 (U7): 3-bold 2009 (U8) & 2008 (U9) : 4-mands med sænket overligger 2007 (U10) : 4-mands 2006 (U11) : 4-mands 2005 (U12) : 4-mands Oldboys : 4-mands Husk at angive niveau ved tilmelding Der er pokaler til alle der ender på 1., 2. og 3. pladserne og præmier til alle andre deltagere. Max antal spillere pr. hold: 3-bold Max 5 spillere. 4-mands Max 6 spillere. Er der spørgsmål kan man kontakte Henrik Vestergaard på tlf. 40685679. Dette nr. kan også bruges til betaling af stævnegebyr via mobilpay
Rowname Gender Level (within row) Teamsize Price pr. team Playing # Signup Waitlist
U6 (2011) Mixed 5 300 Lørdag formiddag 1 0
U7 (2010) Mixed 5 300 Lørdag formiddag 8 0
U8 (2009) Mixed 6 400 Lørdag formiddag/middag 19 0
U9 (2008) Mixed 6 400 Lørdag middag/eftermiddag 11 0
U10 (2007) Mixed 6 400 Søndag formiddag 24 0
U11 (2006) Mixed 6 400 Søndag formiddag/middag 26 0
U12 (2005) Mixed 6 400 Søndag middag/eftermiddag 2 0
Oldboys Mixed 6 400 Lørdag eftermiddag 6 0

Signetud teams

U6 (2011) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club

U7 (2010) 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Hatting/Torsted 1 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hatting/Torsted 2 Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hornsyld 1 B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Hornsyld 2 B Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF

U8 (2009) 18 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Rårup Øst C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Rårup Vest B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Hornsyld IF Hornsyld IF Logo Hornsyld IF
BGIF B Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening Logo Bramdrupdam Gymnastik & Idrætsforening
Jelling 1 B Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Jelling 2 Jelling Forenede Sportsklubber Logo Jelling Forenede Sportsklubber
Bording IF 1 B Bording IF Logo Bording IF
Bording IF 2 C Bording IF Logo Bording IF
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Løsning C Løsning IF Logo Løsning IF
Hedensted IF 3 C Hedensted IF Logo Hedensted IF
SIK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Bredballe IF 1 B Bredballe IF Logo Bredballe IF
Bredballe IF 2 C Bredballe IF Logo Bredballe IF
hatting-torsted B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
hatting-torsted 2 B Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Egebjerg I.F. C Egebjerg Idrætsforening Logo Egebjerg Idrætsforening

U9 (2008) 9 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
SSK B Stenderup SK Logo Stenderup SK
Vinding SF 1 U10 C B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Vinding SF 2 U10 C B Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Fredericia KFUM U10C C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Fredericia KFUM U10 C 2 C Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
FC Horsens Sort U10 C B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens1 B FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens2 C FC Horsens Logo FC Horsens
Fc Horsens3 C FC Horsens Logo FC Horsens

U10 (2007) 17 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag

Teamname LVL Logo Club
Horsens KFUM 1 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Horsens KFUM 2 B Horsens KFUM Logo Horsens KFUM
Hedensted IF 1 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Skjold B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Farstrup comfort A Boldklubben Sport Grejsdalen Logo Boldklubben Sport Grejsdalen
Stensballe 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Fredericia KFUM A Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
Fredericia KFUM B Fredericia KFUM Logo Fredericia KFUM
FC Horsens A FC Horsens Logo FC Horsens
FC Horsens Rød B FC Horsens Logo FC Horsens
Hedensted IF 2 B Hedensted IF Logo Hedensted IF
Østbirk IF B Østbirk Idrætsforening Logo Østbirk Idrætsforening
Vinding SF A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
Spjald IF A Spjald Idrætsforening Logo Spjald Idrætsforening
SIF Fodboldskolen 1 A
SIF Fodboldskolen 2 A

U11 (2006) 22 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag formiddag/middag

Teamname LVL Logo Club
Hornsyld/Rårup 1 B Rårup GIF Logo Rårup GIF
Hornsyld/Rårup 2 C Rårup GIF Logo Rårup GIF
Hovedgård 1 C Hovedgård IF Logo Hovedgård IF
vejle fc C Vejle Fodbold Club Logo Vejle Fodbold Club
HI Five B Hedensted IF Logo Hedensted IF
De Konge Blå B Løsning IF Logo Løsning IF
Bagges Boys B
TP-Montage U12 B A Vinding Sportsforening Logo Vinding Sportsforening
#Guldholdet B Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening Logo Ølsted Ungdoms & Gymnatik Forening
Stensballe IK 1 A Stensballe IK Logo Stensballe IK
Stensballe IK 2 B Stensballe IK Logo Stensballe IK
Torsted 1 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Torsted 2 C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
SS Skjold 1 B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
SS Skjold 2 B Sportssammenslutningen Skjold Logo Sportssammenslutningen Skjold
Lund 1 B Lund IF Logo Lund IF
Lund 2 B Lund IF Logo Lund IF
Løsning 2 C Løsning IF Logo Løsning IF
Brande IF A Brande IF Logo Brande IF
Horsens FS A Horsens FS Logo Horsens FS
Team TVC A
Virup IF U10B C Virup IF Logo Virup IF

U12 (2005) 0 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Søndag middag/eftermiddag

Teamname LVL Logo Club

Oldboys 5 confirmend signups, 0 on waitlist in this row

Playing: Lørdag eftermiddag

Teamname LVL Logo Club
Rårup B Rårup GIF Logo Rårup GIF
SSK B Stenderup SK Logo Stenderup SK
Hedensted IF Hedensted IF Logo Hedensted IF
hatting torsted C Hatting - Torsted Fodboldungdom Logo Hatting - Torsted Fodboldungdom
Hornsyld Hornsyld IF Logo Hornsyld IF

Tournament program

Click the button below to download the tournament's program

Download tournament program
Held
11. - February 12 2017

Organisation
Rårup GIF
Place
Rårup Hallen
Address
Kirkedalsvej 53 Rårup
Postalcode
7130
City
Juelsminde
Sport
Soccer
Type
Indoor cup

Tournament overview